Ook Sinterklaas op kerstmarkt in Goes Een kerst om op te vreten uit 113 3 mg 3MHD3D Kersttrends 2009 donderdag 3 december 2009 Naast Sinterklaas is ook de Kerst man aanwezig tijdens de kerst markt. Hij heeft een grabbelton bij zich. „En we hebben dit jaar voor het eerst een Kerstvrouw", zegt Terwisse. „Verder is er voor de kin deren een knutselplein waar aller lei creatieve activiteiten worden ge houden, zoals poppetjes maken van fimoklei." Ook voor volwassenen is er ge noeg te doen. Van rondsnuffelen tussen de honderden kerstartike len tot het luisteren naar koren. El ke dag zijn er doorlopend verschil lende workshops waaraan ieder een mee mag doen. Verder zijn er dagelijks diverse demonstraties. Op het horecaplein kunnen bezoe kers alvast in kerststemming ko men met kerststol en glühwein. De opzet van de kerstmarkt is gro tendeels hetzelfde als voorgaande jaren. Terwisse: „Kerstbomen en lichtjes horen nu eenmaal bij de kerst. Bezoekers komen daarvoor. Er komen weer koren optreden, net als vorig jaar. Maar we hebben wel voor andere koren gekozen. En dat geldt ook voor de work shops, demonstraties en kerstarti kelen. We proberen dat elk jaar an ders te doen." De kerstmarkt is bedoeld voor mensen uit heel Nederland, maar de meeste bezoekers komen vol gens Terwisse toch uit Zeeland. „Iedere regio heeft wel een kerst markt en mensen weten dat. Ze gaan meestal naar een markt in de buurt." Nederlandse kerstmarkten hebben geen last van Duitse con currentie. „Het grootste verschil is dat Nederlandse markten binnen zijn en de Duitse buiten. Het is maar net waar je voor kiest." Kerstmarkt, vr. 4 t/m zo. 6 december. Zeelandhallen, Goes. Dagelijk 10.00-17.00 uur. Programma Vr. 4 dec: 10.30-13.30 uur vrouwenkoor Quodlibet Za. 5 dec: 10.00-12.00 uur vrouwenkoor De Kaaivrouwen 12.30-13.45 Sinterklaas, 14.15-16.30 uur popkoor Seaside Rendez-vous. Zo. 6 dec: 12.00-16.00 uur Grootkoor Zeeland. De Kerstman en Sint Nicolaas treffen elkaar komend weekeinde in de Zeelandhallen. foto Willem Mieras reserveer tijdig! ïm&smsgmm ISsstkóshJwas -£.'jdewv5 de Cer.S'idct^evv'? kom naar Vlindertuin Restaurant Berkenhof Kijk voor meer informatie eens op: vrww.vlindertuindeberkenhof.nl Caroiien Bongers van Intratuin Kou- dekerke: „Mensen vallen terug op de traditionele kerstkSeuren: goud en zilver. Maar we zien ook veel wit en natuurtinten zoals ca cao en champagne. Verder is er veel imitatiebont, we hebben zelfs bontsterren. En veel mensen willen ledverlichting, zowel voor binnen als buiten." 8 Marja de Vlieger van GroenRijk Goes: ,;Wat we dit jaar veel gaan zien, is het gebruik van linten. Ook kransen kunnen goed. Felle kleuren zijn uit. De kleuren van de ze kerst hebben een chique uit straling: parel, oester, goud, grijs, wit en zwart. Maar ook.de traditio nele kleuren kunnen dit jaar goed." G Bianca Sandee van Tuincentrum Sandee in Kamperland: „De kleu ren blauw en paars zijn de trend dit jaar, in combinatie met veren. Zo hebben we blauwe kerstballen met pauwenveren. Wat je daar naast veel ziet, zijn dë traditionele kerstkleuren. Er kan heel veel, als je het maar mooi combineert!" door Ellen Jobse Kerstbomen, kerstballen, glühwein, sneeuw: de Zeelandhallen in Goes staan van morgen tot en met zondag in het teken van kerst. Bezoekers kunnen rond neuzen in ruim 150 kramen, meedoen met workshops en... Sinterklaas de hand schudden. Een kerstmarkt in het Sinterklaas weekend. Volgens Karin Terwisse van Bureau Theaterprojecten is het geen opzet. „Er zijn in decem ber elk weekend kerstmarkten. Het komt daardoor wel eens voor dat een kerstmarkt gelijk met Sin terklaas valt. Maar het is gelukkig prima te combineren." Zo komt de Sint zaterdag met zijn pieten naar de Zeelandhallen. Daar zal hij cadeautjes uitdelen aan kinderen. selen) kerstkaarten die bij Kraam 913 verkocht worden, kunnen na lezing opgepeuzeld worden. En met kerstcadeautjes die verpakt zijn in eetbaar kerstpapier, hoefje na afloop niet twee keer naar de papiercontainer te rijden. Kraam 913 staat van zaterdag 5 de cember tot en met zaterdag 19 de cember in het woud van kerstbo men dat verrezen is naast tuincen trum GroenRijk in Middelburg. De kraam is voor de gelegenheid omgedoopt tot koek- en zopietent. Daar wordt thee en koffie geschon ken, degewenst met koffiekoeken, chocoladecroissants, smulbollen, snert, stamppot en wisselende lun ches. Open: ma/vrij 10-20 uurza 9-17 uurkoopzondag 12-17 uur. 1e 2e kerstdag verzorgen wij een heerlijk warm 8e koud kerstbuffet. (inclusief entree vlindertuin) F volwassenen 44,50 kinderen 21,50 door Ondine van der Vleuten Het is elk jaar weer leuk om de kerstbal len tevoorschijn te halen en het huis te versieren, maar na af loop ook weer een heel gedoe om alles op te bergen. Kraam 913, de mobiele trendwin kel van (food)styliste Femke Vos de Wael, heeft voor dat laatste de oplossing: eetbare kerstballen! Naast eetbare kerstballen zijn er es presso bijtringen die als amuse ge serveerd kunnen worden en servet ringen van chocolade die na het kerstdiner bij wijze van bonbon bij de koffie kunnen worden geno- Eetbare kerstbal van Kraam 913 ten. Ook de (zeifin elkaar te knut-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99