6 luit za Smikkelen Spelen donderdag 3 december 2009 Maison du Foulard verkoopt ook riemen en tassen. Wollen stof in traditionele bloemenpatronen, aan de meter, om zelf je omslagdoek of een extra brede sjaal te maken. Rijk bewerkte sjaals, met handgenaaide versiering. foto's Lex de Meester door Ondine van der Vleuten TT e kunt ze met een kaarsje I zoeken, de winkels die ge- I specialiseerd zijn in sjaals, I shawls, hoofd- en omslag- doeken. Maar Middelburg heeft er één: Maison du Foulard aan de Lange Geere in Middel burg. Kort na de opening, in juli 2009, werd een tweede winkel geopend in de Amsterdamse Fer dinand Bolstraat. „Ik ben gek van sjaals", zegt eigena resse Nora Elmirou, die geholpen door haar dochter Azalia de win kel runt. „Mijn moeder had een winkel in Tasjkent, de hoofdstad van Oezbekistan. Daar heb ik de liefde voor stoffen en patronen ge kregen. Ik heb zelf zeker vijftig sjaals, zodat ik altijd iets passends heb voor bij mijn kleding." In de winkel zijn shawls te vinden van zijde, katoen, wol, linnen en visco se. Maison du Foulard heeft een uitgebreide collectie pashmina's, zoals ook prinses Maxima'ze veel draagt. Pashmina is de naam van de stof die gemaakt wordt van de allerfijnste cashmere-wol. Deze wol wordt gewonnen door met de hand de ondervacht van buik en hals te kammen van de Chiang- ra-geit, die hoog in het Himala- ya-gebergte leeft. Het kan daar tientallen graden vriezen. De ech- Nora Elmirou, eigenaresse van Maison du Foulard. te pashmina-wol heeft een sterk isolerend vermogen maar is toch heel fijn, nog fijner dan mensen haar. Shawls van deze wol kunnen daarom tegelijk dun en warm zijn. Voor de exclusiviteit van echte pashmina moet wel betaald wor den. Vandaar dat er ook mindere kwaliteiten verkocht worden, in mengingen van katoen, gewone schapenwol of zelfs polyester en Viscose. De naam pashminia is niet beschermd, dus dat is niet ver boden. „Wij vertrouwen voor de herkomst op onze compagnon", zegt Nora Elmirou. „Alles wat wij verkopen, komt uit de streek Kashmir, tussen India en Pakistan. Tegenwoordig kun je alles in Chi na halen, maar wij vermijden dat en kopen in bij coöperaties waarin thuiswerkers zich verenigd heb ben." Ze wijst wat dikkere, met de hand geborduurde wollen sjaals DONDERDAG 3 DECEMBER Vlissingen De Hobby Computer Club (HCC) regio Zeeland komt bijeen voor haar maande lijkse clubavond van de Genealogie. Info: www.hcczeeland.nl. Wijkcentrum Open Hof, 20.00 uur VRIJDAG 4 DECEMBER Kortgene Schrijver Kader Abdolah leest voor uit ei gen werk, met nadruk op zijn boeken De Koran en De Boodschapper. Reserveren: jpschipper@zeelandnet.nl of 0113-371672. De Pompweie, 20.00 uur. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur *ln haar maandelijkse talkshow praat Re becca van Wittene met storyboardteke- naar Raimond van Soest, directeur van het Filmtheater Schuttershof Maaike Rit- sema en beeldend kunstenaar Ineke Ot- te. Monique Eskens praat over boeken die haar inspireren. Tenslotte wordt tijdens de talkshow aandacht besteed aan de Kunstbende: dé wedstrijd die creatieve jongeren een professioneel podium biedt bestaat twintig jaar. In de Drvkkery alvast een voorproefje van de viering daarvan. Cineac, De Drvkkery (achterin de winkel), 16.30-17.30 uur ZATERDAG 5 DECEMBER Zierikzee Muziekpietendag in de binnenstad. Vanaf 11.00 uur. West-Zeeuws-Vlaanderen Op een nog nader vast te stellen locatie in West-Zeeuws-Vlaanderen worden wilgen geknot. Er wordt om 9.00 uur be gonnen en iedereen is welkom. Info: 0117-301835. Middelburg Prof dr A.A. Clement houdt een lezing ge titeld Gerard Von Brucken Fock (1859-1935): een Zeeuwse componist van internationale allure. Midas Dekkers. foto GPD Westerschouwen Viswedstrijd om de Krabbe-trofee op strand bij Westerschouwen. Van 9.00 tot 13.00 uur. Kerst vier je bij Mini Mundi en Speelcir- cus Bambini volledig in sfeer! Een overheerlijk 3-gangen keuzediner, je lekker uitleven nn de freefall in' de lekker uitlëven op de freefall, in" de botsauto's, het klim- eri klauterparcours en ga in sfeer langs de miniaturen. Kijk voor meer info op: www.minimundi.nl/kerst of www.speelcircusbambini.nl/kerst SPEELCIRCUS BAMBINI en MINI MUNDI zijn een belevenis van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92