Authentiek geluid van trio DeWolff Stuurbaard Bakkebaard is lekker maar ook vreemd 15 Jiggy Djé FLO Smout Alice donderdag 3 december 2009 1972 met Leslie. Die instrumenten worden tegenwoordig niet meer gebouwd. Hij begon in DeWolff met een nog oudere Hammond maar daar kwam soms rook uit tij dens optredens en die werd ter- plekke vals. Lu ka's drumstel is uit de jaren zeventig. Het heeft een he le goede sound en ziet er mooi uit." In navolging van hun voorbeelden durven de heren ook wat langere stukken te schrijven en spelen. Ui teraard ontbreken daarbij werve lende solo's niet. Het grootste deel van de huidige set bestaat uit stuk ken van Strange fruits and un discovered plants. Ook komen num mers van de eerder uitgebrachte EP DeWolff voorbij. DeWolff is klaar voor meer. „We gaan ongetwijfeld touren in het buitenland, zijn er ook mee bezig, maar heel concfete plannen zijn er nog niet voor. Interesse is er in ie der geval uit Zweden en Duits land. Onlangs verschenen zelfs Griekse recensies van het album en de EP." DeWolff, zaterdag 5 december in De Piek, Vlissingen. Aanvang 21.00 uur. In het voorprogramma speelt de Zeeuwse hardrockband Yes You Did. De spijkerharde no-nonsense 'apper Jiggy Djé komt op Sinter- daasavond naar Middelburg. -Jij geldt als een van 's lands bes- :e mc's, soms met grappige tek- ;ten, soms met inhoud en soms net louter stoer doen. Support iet: 111 Proceeja uit Middelburg. Zaterdag 5 december, De Spot Middelburg, 21.00 uur (zaal open). door Mischa Beckers Het jonge trio DeWolff brengt rauwe, psyche delische sixties blues- rock. Een schreeu wend Hammond-orgel, een vet te, krijsende gitaar, denderende drums en soulvolle vocalen roe pen herinneringen op aan de grote bands uit jaren zestig en zeventig. Dubbeloptreden van twee Ne derlandstalige bands. FLO (uit West-Brabant) is de winnaar de Nederpopprijs 2009. De groep Smout (foto) tijdens die competitie hoge ogen. Na de wedstrijd de bands om elkaar te volgen. 6 december, Panta Rhei, 17.30 uur. ramilievoorstelling Alice, in een vonderlijke wereld (voor kinde- 'en vanaf vier jaar), naar het be- oemde verhaal van Alice in Wonderland. Alice belandt in :en wereld vol vreemde figuren m rare snuiters. Woensdag 9 december, Stadsschouwburg, Middelburg, 14.00 uur. Het debuutalbum van de De Wolff, Strange fruits and un discovered plants, verscheen eind oktober dit jaar. Het bijbehorende release-optreden vond plaats in Pa- radiso in Amsterdam. De band be staat sinds 2007 maar was al drie keer live te gast in De Wereld Draait Door en tourt momenteel uitgebreid door Nederland. Zater dag speelt DeWolff in De Piek in Vlissingen. Het jonge trio - Pablo van de Poel (gitaar, zang), Luka van de Poel (drums) en Robin Piso (Ham mond-orgel) - is sterk beïnvloed door de grote bands uit de jaren zestig en zeventig. „Pablo kreeg, toen hij al een tijdje gitaar speelde, van zijn ouders een verzamel-cd van Jimi Hendrix", legt DeWolfFs manager Ron Engelen van RE- Music namens de band uit. „Daarvóór luisterde hij vooral naar bands als Nirvana. Dat album van Hendrix vond hij helemaal te gek. Hij ging op zoek naar meer mu ziek uit die tijd en kwam uit bij on der meer Cream, Led Zeppelin, Deep Purple en Pink Floyd. Wat ons het meest aantrekt in die mu ziek is de rauwheid van de opna mes en het stijlvolle, goede, maar niet overdreven spel van de muzi kanten." DeWolffheeft een authentiek ge luid en herkenbare stijl zonder spe cifiek te kopiëren. „We reproduce ren niet opzettelijk oude muziek maar maken gewoon muziek die wij zelf cool vinden. Natuurlijk is de muziek uit de jaren zestig een grote invloed maar we luisteren net zo goed naar bands van tegen- DeWollf. woordig zoals The Black Keys, Black Mountain, Triggerfmger en Dan Auerbach." Het geluid van de band mag dan authentiek zijn, de muzikanten gaan niet mee in de hype van de zoektocht naar bijpassende 'vinta ge' instrumenten. Gitarist Pablo van de Poel bijvoorbeeld speelt ge woon op nieuwe gitaren en ver sterkers. „De oudere zijn onbetaal baar en minder betrouwbaar. Vin tage spullen zien er vaak prachtig uit en klinken goed. Ze zijn vrij makkelijk te vinden, maar meestal ook duur. Robin gaat het podium op met een oude Hammond uit foto Kees-Jan Bakker diostations en tv-programma's. De muziek klink soms rauw als Tom Waits en invloeden als dEUS en Beek worden wel genoemd maar bovenal klinkt een eigenzin nig, impulsief en ongepolijst ge luid. Of zoals de band het zelf om schrijft: de sfeer van een vervallen nachtclub, rood licht, met een bar man die een tand mist en een por tier met maar één pink. Het is ruw maar tegelijkertijd gevoelig. Het is lekker maar ook vreemd. In 2006 deed Stuurbaard Bakke baard enkele speciale optredens met de controversiële Belgische film C'est arrivé prés de chez vous en in 2007 stelden de heren met beeldend kunstenaar Rik van ler- sel het Beukorkest samen. Dat or door Mischa Beckers Stuurbaard Bakkebaard is geen doorsnee band. Ze zin gen in diverse talen en hun curieuze rammelpop is een aanste kelijke mengelmoes van onder meer blues, rock en luisterliedjes. Hoekig maar met een groove. Uitgebreide, soms hilarische, aan kondigingen en experimenteer drift maken optredens van dit ge zelschap een belevenis. Vanavond speelt de band, met Dl DNA (ex-Urban Dance Squad) in de ge lederen, in De Piek. Zanger/gitarist Timo van Veen en bassist Onno Kortland begonnen ooit als straatmuzikant. Een echte muziekgroep ontstond toen drum Stuurbaard Bakkebaard. mer Mare Koppen zich bij het duo voegde. De heren hadden al voor de release van het debuutalbum Chuck in 2002 een gedegen live-re putatie opgebouwd via het clubcir cuit, de grote festivals en diverse ra kest bestaat uit vijftien muzikan ten die laveren tussen onder meer hardrock, avant-garde, hiphop, spo ken word, blues, jazz en pop. Ar jen de Vreede, beter bekend als DJ DNA, maakte ook deel uit van het Beukorkest De samenwerking met DNA beviel goed en op het in middels vierde album van de groep, VAmour, dat begin dit jaar uitkwam, maakte de DJ zijn op wachting. Met zijn beats en scratches drukt hij een stempel op de muziek van Stuurbaard Bakke baard. De kern blijft echter onver anderd: rauwe rock, intense blues en hier en daar een ballad. Stuurbaard Bakkebaard, vanavond in De Piek in Vlissingen, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91