2 uit selectie podium donderdag 3 december 2009 COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op dé si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Anja Weststrate, lid van klederdrachtgroep Mooi Zeeland, met één van de jeugdige figuranten tijdens de opnamen voor de serie Annie M. G. door Ali Pankow Annie M. G. is een tele visieserie van zeven afleveringen van elk vijftig minuten. De se rie wordt vanaf zondag 3 januari wekelijks uitgezonden op Neder land 2 (NPS en VARA). Wie nieuwsgierig is, hoeft zolang niet te wachten. CineCity in Vlissingen brengt zondag de pre mière van de gehele serie. Dat betekent een marathonvoorstel ling van 11.00 tot 18.00 uur. „Het is een bijzondere gebeurte nis", zegt directeur Sander Ver donk van CineCity. Hij acht het volkomen terecht dat de première in Vlissingen plaatsvindt. „Zee land heeft een bijzondere band met Annie M. G. Schmidt en een deel van de serie is tenslotte in de ze provincie opgenomen." De première zondag wordt bijge woond door in elk geval Burny Bos van productiemaatschappij - BosBros en door regisseur Dana Nechustan (bekend van onder meer Dunya Desie en Nachtrit). Verdonk hoopt dat ook nog enkele leden van de cast hun opwachting maken in Vlissingen. De rol van Annie op verschillende leeftijden wordt vertold door drie actrices: Annemarie Prins, Malou Gorter en Sanne Vogel. Een klein rolletje is weggelegd voor de 7-jari- ge Robin Brans in een scène over Annie als heel jong meisje. De serie over het leven, de liefdes en het werk van Annie M. G. Schmidt is gelardeerd met zang en dans. De biografie Anna van Anne- jet van der Zijl geldt als inspiratie bron voor de scenarioschrijfsters Tamara Bos en Mieke de Jong. Het publiek volgt in de serie de 70-jarige Annie, die na het overlij den van haar man Dick terug ver huist naar de stad. Zij converseert nog dagelijks met haar overleden echtgenoot en blikt met regelmaat terug op haar leven en werk. Die opzet biedt het raamwerk voor de ze productie. „De marathonvoorstelling zondag blijft natuurlijk wel een serie met zeven afleveringen. Dat betekent dat het publiek ook zeven keer de aftiteling krijgt voorgeschoteld. Het zal niet lukken dat eruit te krij gen. We hebben de voorstelling pas donderdag in huis", zegt Ver donk. „Wij gaan er met een groepje van onze leden naar toe en we zijn ont DONDERDAG 3 DECEMBER Bergen op Zoom Boudewijn de Groot verzorgt het theater concert Wilde Jaren. Uitverkocht. Stadsschouwburg De Maagd, 20.00 uur Goes De Spaanse danser Manuel Linan treedt op. Hij wordt in de Spaanse flamencowe reld gezien als een toptalent binnen de nieuwe flamencogeneratie. Vanavond werkt hij samen met danseres Olga Peri- cet. Theater De Mythe, 20.00 uur *Gitarist Jan Akkerman geeft een concert getiteld Together Alone. Hij neemt ook zijn luit mee. Podium 't Beest, 20.30 uur VRIJDAG 4 DECEMBER Goes Jeans 19 verzorgt de swingende feelgood show Back in Town! Theater De Mythe, 20.00 uur Kapelle Naar aanleiding van het behalen van de eerste prijs op het Nationaal Orgelimpro visatie Concours te Amsterdam heeft de gemeente Kapelle de jonge organist Wou ter van der Wilt uitgenodigd een concert te geven in de Hervormde Kerk in Kapel le. Hervormde Kerk, 20.00 uur. Terneuzen Zanger Albert West treedt op in het ka der van zijn jubileumtour. Met Benny's Big Show Orchestra. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Muziek van Sjoek! Vestzaktheater, 20.00 uur ZATERDAG 5 DECEMBER Goes Funfest, feest met bands, dj's, improvisa- Sinterklaasvoorstelling 'De Ontdekpiet en de Sintermachine'. Spiegeltheater, 15.00 uur ZONDAG 6 DECEMBER Burgh-Haamstede Het Schouws Kamerkoor treedt op tij dens 2e Adventszondag. Gereformeerde Kerk10.00 uur. Goes Het Canaleto Ensemble rond pianist San- der Sittig speelt in wisselende samenstel lingen werken van Mozart, Dallapiccola, Chopin en Schumann. Foyer De Mythe, 15.00 uur Middelburg De Grandpa Nick Sessieband heeft de ses sie die traditiegetrouw op de laatste zon dag van de maand in 't Schuttershof plaatsvindt eenmalig verplaatst naar zon dag 6 december, omdat op zondag 29 no vember in dezelfde zaal een concert wordt gegeven, door Coldplace, waarvan Vier 'Annies' op rij: Malou Gorter, Sanne Vogel, Annemarie Prins en zettend benieuwd", vertelt pen ningmeester Nel Minnee van kle derdrachtgroep Mooi Zeeland uit Goes. Deze club is nauw betrok ken geweest bij de opnames in Zeeland vorig jaar eind september, begin oktober. „Kort voor het begin van de opna mes werd ik gebeld door Saar van Gerwen, één van de kleedsters voor deze serie. Of onze groep maar even 75 boeren en boerin nen in klederdracht kon leveren voor de opnames", vertelt Minnee. Zij laat er geen twijfel over be staan dat Mooi Zeeland met veel plezier heeft meegewerkt. „Maar 75 boeren en boerinnen was na tuurlijk wel erg veel. Bovendien waar moest ik de mensen vandaan halen die zich daar op een doorde weekse dag voor vrij kunnen ma ken." Volgens Minnee is het alle maal wel in orde gekomen en tietheater, korte films en kunst die ter plekke wordt gemaakt. www.funfest.nu Podium 't Beest, 14.00-02.00 uur Middelburg Albert West: morgen in Terneuzen. Geknipt om te leren Johnny Kraaijkamp en Celine Purcell spelen Geknipt om te le ren Educating Rita) van Willy Russell, over een professor in de literatuur wiens wereld op zijn kop gezet wanneer kapster Rita zijn kamer binnenstormt. Bei den bloeien op. Donderdag 3 december, Schelde theater, Terneuzen, 20.00 uur. Lenette van Dongen Terwijl de rest van de wereld de buitenkant verfraait en zich tot engel probeert te boetseren, gooit cabaretière Lenette van Dongen de deur naar de waar heid open. Ze is vijftig jaar en de schaamte voorbij. Wie zon der angst wil leven, moet dur ven tegen te vallen. Do. 3 en vr. 4 december, Stads schouwburg, Middelburg, 20.00 u. Hokie Joint De Engelse bluesband Hokie Joint stapelde de ene positieve kritiek op de andere na het ver schijnen van hun debuutalbum The Way It Goes...Sometimes. Eerder dit jaar stonden zij op al le grote bluesfestivals in de Be nelux. Vrijdag 4 december, Porgy en Bess, Terneuzen, 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88