levisie 139
die twee levens verwoestte
'Hij was pas begin twintig en had tot dat moment altijd onbevangen kunnen dammen.
Nu werd hij geconfronteerd met een Russisch machtsblok.'
documentairemaker Kees Brouwer over damfenomeen Ton Sijbrands
donderdag 3 december 2009
06:40 Little house on
the Prairie 07:30 The
bold and the beautiful
07:55 Tommy Teleshop
ping 13:15 Two guys and
a girl 13:40 Farm of fus
sy eaters 14:35 De grote
verhuizing 15:30 De ver
rassingschef 16:05 The
Cosby show 16:35 Ac
cording to Jim 17:00 Lit
tle house on the Prairie
07:00 Blik op ster
ren 07:30 Suerte 08:00
RTL Nieuws 08:15 Te
leshop 7: Suerte 08:45
RTL Nieuws 09:00 RTL
Z Nieuws 09:20 Be
drijf in beeld 09:40 RTL
Z Nieuws 10:20jorrits-
ma blikt vooruit 10:40
RTL Z Nieuws 11:20
Auto lease special 11:40
RTL Z Nieuws 14:20 Mo
derne zorg 14:40 RTL Z
Nieuws
07:00Tel sell 16:55 The
naked truth 17:20 The
naked truth 17:45 Op
rah Winfrey show
07:00 Ernst, Bobbie en
de rest 07:30 Disney
feest 08:00 Tommy Te
leshopping 09:00 ER
09:55 Tommy Teleshop
ping 10:55 Astro TV
12:55 Tommy Teleshop
ping 14:05 Home and
away 14:35 ER 15:40 Dis
ney feest 16:25 Spin city
16:55 Will Grace 17:20
Men in trees
IDSSHi
09:00 JETIX: Kinderpro
gramma's, met onder
meer In dedroomtuin,
Bamboe club, Yogab-
ba gabba, Bamboe club,
Bob de Bouwer, Bam
boe club, Yo gabba gab
ba, In dedroomtuin,
Bob de Bouwer, Meteor
and the mighty monster
trucks, IggyArbuckle,
Phineas Ferb, The sui
te life of Zack and Cody,
Pokemon battle fron
tier, Totally spies, World
of quest, Matt's mon
sters, The replacements,
Kid versus kat, Jimmy
two shoes, Jackie Chan,
Disney's American dra
gon: Jake Long, Phineas
Ferb, The suite life of
Zack and Cody
o
o
overige
Omroep Zeeland
18:00
De grote verhui
18:00 Stom, stommer,
18:40 Dr. Phil, talkshow
18:10 Grey's anatomy,
18:00
I am Weasel, te
zing, realitypro-
stomst!, reality
dramaserie
kenfilmserie
gramma
programma
18:05
Sneak, filmupdate
18:25 RTL Voetbal:
18:10
Spin city, comedy
UEFA Europa
serie
League:PSV -
18:40
According to Jim,
Sparta Praag
comedyserie
19:00
Hart van Neder
19:35 Friday night
19:10 Private practice,
19:05
Will Grace, co
land-Vroege
lights, dramaserie
dramaserie
medyserie
editie
19:35
Friends, comedy
19:20
Shownieuws -
serie
Vroege editie, het
laatste nieuws
20:00
Trauma centrum,
20:30 How Stella got
20:05
Samantha who?,
20:00
Two guys and a
realityprogramma
her groove back,
komische dramase
girl, comedyserie
20:30
House, ziekenhuis
filmkomedie
rie
20:30
Scary movie 4,
serie
20:30
How to lose a
filmkomedie
guy in 10 days,
romantische kome
die
21:30 Castle, misdaadse- 21:30 RTL Voetbal:
rie UEFA Europa
League-Samen
vattingen, samen
vattingen
22:30 Hart van Neder
land - Late editie
22:45 Piets weerbe
richt, weerbericht
22:50 Shownieuws-
Late editie, het
laatstejiieuws
22:50 As the world
turns, soap
22:55 Criminal intent,
dramaserie
22:00 King's ransom,
filmkomedie
23:15 Video justice, rea
lityprogramma
23:40 Oprah Winfrey
show, talkshow
23:50 Law Order,
misdaadserie
00:10
Into the West
00:00
RTL Poker: World
00:30
Teleshop 8
00:45
Medical detecti
00:00
Border security
02:00
Astro TV
Series of Poker
00:31
Blik op sterren
ves
00:30
Friends (h)
02:30
Late night
2009
00:45
Sneak preview
01:10
Nachtprogram
00:55
Sneak(h)
01:00
Teleshop 7
02:00
Erostijl
mering: Relax TV
01:00
Nachtprogram
01:01
Poker babes
05:00
Car tracks
04:00
Hart van Neder
mering
03:00
Sneks
05:30
Blik op sterren
land Show
02:00
Poker after dark
05:00
Car tracks
nieuws (h)
de Russen van combines en omko
ping. Je kan zeggen dat hij daar
zijn onschuld heeft verloren."
Uiteindelijk won Sijbrands, maar
echt blij was hij niet. Hij zegt dat
de WK-match de levens van beide
spelers 'heeft vernietigd'.
Andreiko werd na zijn nederlaag
bij terugkeer in de Sovjet-Unie ge
degradeerd in het leger en raakte
aan de drank. Drie jaar later werd
hij op gruwelijke wijze vermoord.
Sijbrands worstelt 35 jaar na dato
nog altijd met een vaag schuldge
voel. Brouwer: „Niet direct over de
dood van Andreiko, maar ze heb
ben tijdens die twee WK's zoveel
ruzie gemaakt, dat hij het graag
nog eens uit had willen praten en
gewoon weer eens lekker tegen
hem had willen dammen."
Ton Sijbrands, dammer, Nederland 2,
22.50 uur
00
10
K>
NI
NI
NI
NI
n
18:00 Zeeland nu
18:17 Weer
18:21 Kunstkeet
18:30 Zeeland nu
18:48 Weer
18:51 RegioNed
19:00 Herhalingen
BUITENLAND
België 1
09:00 Radio 2 op één 12:00
12:10 De rode loper 12:35
Blokken 13:00 Het journaal
13:30 Het weer 13:35 Man bijt
hond 14:00 Ontdek de wereld
14:30 Thuis 14:55 Villa politica
16:25 Clips 16:35 Celebrity
masterchef 17:05 Vrolijk Vlaan
deren 17:35 Buren 18:00 Het
journaal 18:10 De rode loper
18:35 Blokken 19:00 Het jour
naal 19:45 Man bijt hond 20:10
Het weer 20:15 Thuis 20:45
Koppen 21:20 Emma 22:10 De
laatste show 23:05 Het journaal
laat 23:26 KENO-uitslagen
23:27 Het weer 23:30 'Allo 'allo
00:00 Man bijt hond 00:25 De
rode loper
België 2
07:05 Dag Sinterklaas 07:15
Eliot Kid 07:30 Disney's De
vervangers 07:55 Sinteres-
sante dingen 08:15 Samson
en Gert 08:40 Raymond 08:50
Karrewiet 08:59 CANVAS
09:00 Terzake 09:40 Herfst-
beelden 12:00 15:29 KETNET
15:30 Hopla 15:35 Nellie
Cezar 15:40 Bol en Smik 15:50
Draakje 15:55 Laura's ster
16:05 Kleine Einsteins 16:30
Samson en Gert 16:55 Dag
Sinterklaas 17:05 Disney's De
vervangers 17:30 Sinteressante
dingen 17:55 Circus 18:05
Karrewiet 18:15 Amika 18:30
De pretroulette 18:55 W817
19:10 Circus 19:20 Karrewiet
19:30 The elephant princess
19:5419:59 CANVAS 20:00
Terzake 20:40 Mountain 21:40
Equator 22:35 The IT-crowd
23:00 Phara 23:45 Sporza:
Voetbal - Europa League 00:20
Later with Jools Holland
RTBF1
08:50 C'est du Beige 09:20 Le
trésorde Butch Cassidy 10:45
Sans chichis 11:48 Questions
d'argent 11:50 Table des
terroirs 12:00 Feux de l'amour
12:45 Weerbericht 12:53
Questions d'argent 13:00
Nieuws 13:40 Weerbericht
13:45 Télétourisme quotidien
13:55 Lerenard 14:50 Pas
de ciel au-dessus de l'Afrique
16:35 Stingers: Unité secrète
17:25 P.J.- Police judiciaïre
18:26 Ma terre 18:30 Le6
minutes 18:40 Weerbericht
18:45 Au quotidien 19:21
Weerbericht 19:30 Nieuws
20:14 Weerbericht 20:15
Sauveur Giordano: Aspirant
officier 22:00 L'aventure
intérieure, du baiser au bébé
23:35 L'aventure intérieure
du baiser au bébé - making
off 23:55 Questions d'argent
00:00 Opinions - UCM 00:10
La clef des champs
RTBF2
08:55 Les niouzz 09:05 C'est
vous qui le dites 11:00 Dernier
voyage 11:15 Médical détecti-
ves 11:44 Questions d'argent
11:45 Plus belle la vie 12:10
Une brique dans le ventre
12:35 Le vilain petit cone noir
12:40 Toute une histoire 13:40
Sans chichis 14:40 Namur Wis
consin 15:30 C'est pas sorcier
16:00 Tekenfilms 17:40 Les
niouzz 17:53 Air de families
17:55 Un gars, unefille 18:05
Tout le monde veut prendre
sa place 18:55 Plus belle la vie
19:25 Les dessous de Veronica
19:50 Un gars, unefille 19:55
Beursberichten 20:05 Je ne suis
pas sorcier 21:45 Le meilleur
de l'humour 21:55 Scènes
de crime 22:23 KENO 22:25
Weerbericht 22:30 Le12
minutes 22:45 Beursberichten
22:50 D6bels on stage 00:10
Opinions-MR mag
BBC 1
07:00 Breakfast 10:15 Rip off
Britain 11:00 Homes under
the hammer 11:57 Nieuws en
weerbericht 12:00 To buy or
not to buy 12:30 Cash in the
attic 13:12 Nieuws en weer
bericht 13:15 Bargain hunt
14:00 Nieuws en weerbericht
14:30 Regionaal nieuws en
weerbericht 14:45 Doctors
15:15 Murder, she wrote 16:00
Nieuws en weerbericht 16:05
Show me show me 16:30
Tronji 16:55 ChuckleVision
17:10 Pedro and Frankensheep
17:20,17:25 Shaun the sheep
17:35 The Sarah Jane adven
tures 18:00 Newsround 18:15
The weakest link 19:00 Nieuws
en weerbericht 19:30 Regio
naal nieuws en weerbericht
20:00 The One show 20:30
EastEnders 20:57 BBC News
21:00 Bang goes the theory
22:00 Gavin and Stacey 22:30
Ql 23:00 BBC News 23:25
Regionaal nieuws en weerbe
richt 23:32 Weerbericht 23:35
Question time
BBC 2
07:00 Me too! 07:20 Big
cook little cook 07:40 Mama
Mirabelle's home movies 07:55
Pingu 08:00,08:15 Martha
speaks 08:25 Newsround
08:30 Ed and Oucho's excel
lent inventions 09:00 Wait for
it.! 09:30,09:35 Pingu 09:45
Pinky Dinky Doo 10:00 Timmy
time 10:10 Chuggington 10:25
Numberjacks 10:40 Tweenies
11:00 Ethelbert the tiger 11:05
Clifford the big red dog 11:20
Yoko! Jakamoto! Toto! 11:30 In
the night garden 12:00 Emo
tional literacy 12:10 Primary
geography 12:20 Science clips
investigates 12:30 Barnaby
bear 12:45 Primary geography
13:00 The daily politics 13:30
Working lunch 14:00 All saints
14:45 Open house 15:15 Ani
mal park: Wild in Africa 16:00
Diagnosis murder 16:45 Flog it!
17:30 Ready steady cook 18:15
Escape to the country 19:00
Eggheads 19:30 Strictly come
dancing: It takes two 20:00
The culture show 21:00 The
restaurant 22:00 Natural world
22:50 Wonderland 23:30
Newsnight 00:15 Weerbericht
00:20 Culture show
Duitsland 1
09:00 heute 09:05 Rote Rosen
09:55 Wetterschau 10:00
heute 10:03 Brisant 10:30
Tango im Schnee 12:00 heute
12:15 Buffet 13:00 Mittagsma-
gazin 14:00 Tagesschau 14:10
Rote Rosen 15:00 Tagesschau
15:10 Sturm derLiebe 16:00
Tagesschau 16:10 Leopard,
Seebar Co. 17:00 Tagesschau
urn fünf 17:15 Brisant 18:00
Verbotene Liebe 18:25 Marien-
hof 18:50 Das Duell im Ersten
19:20 Das Quiz mit Jörg Pilawa
19:45 Wissen vor 8 19:50 Das
Wetter im Ersten 19:55 Börse
im Ersten 20:00 Tagesschau
20:15 Das unglaubliche Quiz
derTiere 22:00 Kontraste
22:30 Tagesthemen 22:58 Das
Wetter im Ersten 23:00 Harald
Schmidt 23:45 Inas Nacht
Duitsland 2
09:00 heute 09:05 Volle Kanne
- Service taglich 10:30 Alisa
- Folgedeinem Herzen 11:15
Bianca - Wege zum Glück
12:00 heute 12:15 drehscheibe
Deutschland 13:00 Mittagsma-
gazin 14:00 heute - in Deutsch
land 14:15 Die Küchenschlacht
15:00 heute - Sport 15:15
Tierische Kumpel 16:00 heute
- in Europa 16:15 Alisa - Folge
deinem Herzen 17:00 heute
17:05 ZDF SPORTextra: Biatlon
19:00 heute 19:20 Weerbe
richt 19:25 Notruf Hafenkante
20:15 Die Bergwacht 21:00
ZDF.reporter 21:45 heute-
journal 22:12 Weerbericht
22:15 Maybrit Miner23:15
Marku6 Lanz 00:20 heute
Discovery
07:40 Dirty jobs: Penguin
keeper 08:30 American
hotrod: '54 Corvette and '55
Chevy 09:20 Biker build-off:
Craig Whitford vs Mike Long
10:15 Ultimate biker challenge:
Belgium 10:40 Overhaulin'
11:35 Really big things 12:30
How it's made: Deep cycle
batteries/Tins/Optical lenses
13:00 How it's made: Horses
hoes/Dishwashers/Graphite
fly rods/Frozen pizzas 13:25
Future weapons: Future warrior
14:20 Mega builders: Quake-
proofing an icon - San Francisco
15:15 Die Ludolfs 16:10 Ame
rican chopper: Miller Electric
-Parti 17:05 Wheeler dealers:
VWtype 25-Parti 17:35
Wheeler dealers: VW type 25
- Part 2 18:05 Swamp loggers:
Only the strong survive 19:00
Mythbusters: Pirates 2! 20:00
Extreme explosions: Louisville,
Kentucky 21:00 Prototype
this: Automated pizza delivery
22:00 Maclntyre: World's
toughest towns - Cape Town
23:00,23:30 Destroyed in
seconds 00:00 Chris Ryan's
elite police: Mexico
National Geographic
07:00 Let's get inventin: Car
coffee 07:30 Get outta town:
London 08:00 Michaela's
wild challenge 08:30 Monkey
thieves: The monkey catcher
09:00 Mad labs 09:30 Is it real?:
Bigfoot 10:00 Bite me with Dr
Mike Leahy: India 11:00 Danger
men: Hazard divers 12:00 Food
lovers guide to the planet: The
spice road 12:301 didn't know
that 13:00 Demolition squad:
London 13:30 Trent's wild cat
adventures: Hoedspruit/Mo-
holoholo 14:00 Wild Russia:
Kamchatka 15:00 Meet the
natives 16:00 Animal SOS: In
the womb - extreme animals
17:00 Secrets of Egypt 18:00
Nazi art theft 19:00 Battlefront
19:30 Battlefront 20:00 Earth
investigated 20:59 Engineering
Thursday 21:00 Megastruc-
tures 22:00 Britain's greatest
machines with Chris Barrie
23:00 Richard Hammond's
engineering connections 00:00
Megastructures
TMF
07:20 TMF Toons 07:40 TMF
Toons 08:10 TMF Toons 08:40
TMF Toons 09:00 Your chart
10:0010X11:00 De video
theek 12:00 TMF NL 13:00
10X14:00... serveert 14:30
15:00 Wat te doen voor je Y
poen 15:30 Your chart 16:30
Kijk dit nou live 17:30 Het leuk
ste dorp van Nederl. 18:00 De
videotheek 20:00 Your chart
21:00serveert 21:30 22:00
TMF Dance 23:00 TMF Laat!
00:00 Midnight
MTV
09:00 Rewind 10:00 3 from 1
11:00 Top 11 at 11 12:00 Euro
top 2013:00 Monster hits
14:00 Brand new 15:00 MTV
Vaults 15:30 Made 16:30 Teen
cribs 17:00,17:30 Life of Ryan
18:00 Room raiders 18:30 The
X-Effect 19:00 America's best
dance crew 20:00 Cribs 20:30
From G's to gents 21:3Q,True
life 22:30 Pimp my ride UK
23:00 Cribs 23:30 MTV live
00:00 MTV live
TV 5
08:00 Canadees nieuws
08:25 Table des terroirs
08:30 Méditerraneo 09:00
Flash 09:05 L'épicerie 09:35
Chroniques d'en haut 10:00
Flash 10:05 Des chiffres et
des lettres 10:30 Plus belle la
vie 11:00 Miss Météo 11:20
Rêvesd'hötel 11:25 Jardins et
loisirs 12:00 Flash 12:05 A la
diStasio 12:30 360° -GEO:
Venezuela, la vieille dame et
la mer 13:30 Belgisch nieuws
14:05 Tropiques amers 15:45
Les villages de France 16:00
Nieuws 16:20 Kaamelott 16:30
Questions pour un champion
17:00 Une heure sur terre
17:45 Les grands explorateurs
18:00 Nieuws 18:20 L'invité
18:30 Le journal de l'éco 18:35
L'amour dans le sang 20:00
Brigade nature 20:30 Frans
nieuws 20:55 Otto, le gardien
de l'art contemporain 22:45
finita la commedia 23:00
Nieuws 23:10 Zwitsers nieuws
23:35 Afrikaans nieuws 23:50
Vous aurez le dernier mot!
Eurosport
08:30 Olympische Spelen
09:00 Powerboating 09:30
The factory 10:30 Autosport
11:15 Biatlon 12:45 Tafeltennis
13:45 Kunstschaatsen 19:00
Eurogoals flash 19:15 Sterkste
man 20:00 Fight club 23:00 Pro
wrestling 00:00 This week on
World wrestling entertainment
CNN
07:00 World report 08:30
World sport 09:00 World
report 09:30 World business
today 10:00 World report
10:30 My city_my life 10:45
The screening room extra
11:00 Larry King 12:00 World
report 12:30 World sport
13:00 World report 14:00
Amanpour. 14:30 Vital signs
15:00 World business today
16:00 International desk 17:00
The brief 17:30 World sport
18:00 Prism 18:30 Living golf
19:00 International desk 20:00
Quest means business 21:00
Amanpour. 21:30 World one
22:00 Connect the world with
8ecky Anderson 23:00 Back-
Story 23:30 World sport 00:00
The situation room
Ton Sijbrands, waarschijnlijk de beste dammer aller tijden.
foto VPRO