37 Gele shirts herinneren aan katholiek verleden Jubileumavond Bondscoach Ehrens geeft springdinic in Stal de Kroo Nederlaag voor Groene Ster na spectaculair duel GRATIS voor alle abonnees... Kijk vanaf 8 december in de krant! donderdag 3 december 2009 Het elftal van Walcheren dat in het seizoen 86-87 kampioen werd in de eerste klasse afdeling. Staand vlnr: Adrie van 't Westende (grensrechter), Ad van Leeuwen (verzorger), Huib Meerman, Henk Lenaerts, Peter Waasdorp, Frans Kolijn, Peter Beun, Marcel van de Wege, Wilco Lievense, Aart Groenendijk, Jaap Labruijère (trainer). Gehurkt, vlnr: Gerard van Kortenhof, Noes Leka- tompessy, Niek Corré, Hans van de Rafelaar, Egbert Kattenhoek, Piet Voet, Hans Hack, Wilfried van Belleghem (leider). door Koen de Vries vlissingen - Timing is in de sport van groot belang. Bij de SV Walche ren is die uitstekend. Precies op de dag dat de Vlissingse club 75 jaar be staat, wordt dat heuglijke feit ge vierd. Morgen, op vrijdag 4 decem ber 2009, is er een receptie voor ge nodigden waarna leden en oud-le den welkom zijn. SV Walcheren staat anno 2009 be kend als voetbalvereniging. Sinds een jaar of is het ook alleen een voetbalclub, al heeft het ook afde lingen biljarten, badminton en kla verjassen. Maar toen de club in 1934 werd opgericht door de ge broeders Cor en Ko Aerssens, was het enkel en alleen een atletiekvere niging: de Rooms Katholieke Vlis singse Athletiek Vereniging ge naamd, kortweg RKVAV. Pas een kleine twee jaar later zag de afde ling voetbal het levenslicht en ging de club RKVSV heten. Het eerste elftal liet meteen van zich horen. Het werd vier jaar ach tereen kampioen. In de oorlog speelde RKVSV op het terrein van uit BADMINTON Johor Bahru (Mal). Super Series Masters Fin als, vrouwen. Groep B: Yao Jie (Ned) - Ponsa- na (Tha) 21-14 21-11, Schenk (Dui) - Grether (Dui) 21-17 21-14. BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics-Charlotte Bobcats 108-90, Was hington Wizards-Toronto Raptors 106-102, New York Knicks-Phoenix Suns 126-99, Miami Heat-Portland Trailblazers 107-100, Los Ange les Lakers-New Orleans Hornets 110-99. BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie. Team Rasenberg-Pearle Opti ciens 6-2: Paul Bruneel-Jens van Dam 37-40, 39; Roger Spijkers-Tony Dobbelaere 40-20, 44; Charles Mekes-Etienne van Damme 35-9, 32; Michel Christiane-Eddie van Goethem 35-27, 55. Derde divisie. De Stene Brug-Wellse Vaert 1 6-2: Piet Kock-Piet van Steen 35-17, 27; Wim de Kok-Mark Reijnders 35-33, 56; Arjo Holle- stelle-Frans Lijmbach 29-30, 47; Rob van Lin- den-René Pijnen 30-13, 40. Bottles/De Parel-'t Tapperijke 4-4: Theo Plat- jouw-Johan Embregts 35-25, 60; Cor de Jon- ge-Cees Broos 24-35, 62; Peter Snelders-Johan van Ginneken 30-26, 59; Cees Baumgarte- René Dam 22-30, 54. GOLF Girona. Finale Qualifying School Europese Tour, na vijf ronden: 1. Khan (Eng) -22, 2. Hutsby (Eng) -16, 3. Carranza (Arg), Gallacher (Sch) -15, 5. Canizares (Spa) -14, 6. Elson (Eng), Haastrup (Den), O'Hara (Sch) -13, 55. Besseling -4, 67. Muntz -1. de net opgeheven Eiland Boys on der meer tegen VC Vlissingen. Zes tienhonderd toeschouwers waren getuige. De bouw van bunkers op het terrein maakte voetbal kort daarna onmogelijk. Het handbal dankte er zijn opbloei aan. In die tijd kreeg-de vereniging bijna zijn oorspronkelijke naam, KSV Walcheren. De K van katho liek speelde een belangrijke rol. Dat blijkt wel uit het clubblad dat bij het 25-jarig bestaan verscheen. „Als bestuur en jeugd van 'Walcheren' kunnen rekenen op alle katholie ken, dan mogen we vol vertrou wen zien naar de toekomst, waarin de sportverenigingen een steeds verantwoordelijker taak zullen krij gen in verband met de verkorte werkweek en het probleem van de SV Walcheren viert morgen zijn 75-jarig bestaan met een receptie en een inloopavond. Beide activitei ten zijn in het clubhuis op sport park Bonedijke. middelburg - Rob Ehrens, de bondscoach van de Nederlandse springruiters, geeft morgenavond een clinic in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Hij doet dit op uitnodiging van de KWPN (Koninklijk Warmbloed Paarden stamboek Nederland) afdeling Zee land. Ongeveer vijftien Zeeuwse ruiters met goed presterende of getalen teerde, Zeeuws gefokte paarden werken aan de clinic mee. De 52-jarige Ehrens is nationaal en internationaal een grootheid in de springsport. Zelf won hij vele be langrijke wedstrijden. In 1988 deed hij mee aan de Olympische Spelen. Sinds hij bondscoach is, greep de Nederlandse ploeg een wereldtitel en een Europese titel. De clinic begint om 19.30 uur en de entree is gratis. vrijetijdsbesteding", schreef me neer pastoor. Handbal werd in de jaren vijftig steeds belangrijker in de om- ni-sportvereniging, met het lands kampioenschap van de meisjesju nioren in 1961 als voorlopig hoogte punt. Daarna stootte het vrouwen team door naar de top van Neder land. Walcheren leverde verschil lende internationals, zoals Riek Pruyssers, Corrie Meerman en Mar jan de Meurichy. Ook het mannen- team ging steeds beter presteren. „Sport leefde toen enorm in Vlis singen", herinnert oud-voorzitter Henk Lenaerts zich. „Ik ben met mijn vader naar handbalwedstrij den van Walcheren geweest, dan stond er een rij van de sporthal tot aan de benzinepomp. Het duurde De receptie is voor genodigden en is van 17.00 uur tot 20.00 uur. Op de inloopavond, een informeel sa menzijn vanaf 20.00 uur, zijn alle le den en oud-leden welkom. vlissingen - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen slikten gisteravond pas voor de tweede keer dit seizoen een nederlaag. In eigen huis verloor de koploper de topper tegen directe concurrent CFE/VDL Groep 4 met 8-10. Bij rust leidde Groene Ster met 4-2. „En meteen na rust maakten we de 5-2", zei coach Mo Ahrouch. „Daarna maakten we te veel indivi duele fouten." De bezoekers bogen de achterstand om in een 5-6-voor- sprong en liepen na de 6-6 weg naar 6-9. Groene Ster toonde veer kracht, kwam terug tot 8-9 en liet vervolgens drie kansen op de ge lijkmaker liggen. Het laatste woord was voor CFE/VDL Groep 4: 8-10. Ahrouch: „Tien tegengoals, dat mag natuurlijk nooit." Voor Groene Ster scoorden Abdoe Abdenbi (2x), Salim Ben Sellam (2x), Said Bouzambou (2x), Khalid El Hattach en André Siereveld. een half uur voordat je binnen was. En na afloop gingen we als de gesmeerde bliksem naar de Iris- laan, naar de voetbalwedstrijd Vlis- singen-Middelburg, met wel zeven duizend toeschouwers." Toen de club in 1984 vijftig jaar be stond, was de K uit de naam ver dwenen. Maar nog niet lang. Miel Boumans, de kapelaan annex gees telijk adviseur, had zijn taak in de club nog maar net afgestoten. De nieuwe pastoor schreef destijds nog wel een terugblik in het jubi leumnummer. Hij mijmerde over de tijd dat katholieken op zondag eerst naar de kerk gingen en pas daarna gingen sporten. In de jaren tachtig liep de handbal- tak terug en ging al snel ter ziele. Vanaf die tijd draaide het bij de SV Walcheren vooral om voetbal. De club staat tegenwoordig open voor alles en iedereen. Een van de weini ge dingen die nog herinneren aan het katholieke verleden, is het gele shirt; de pauselijke kleur. Maar ook de opvatting over sporten is geble ven. „Normen en waarden staan bij ons hoog in het vaandel. De sfeer in de club is heel belangrijk", stelt Lenaerts (55), die van 1999 tot vorige maand voorzitter was van de club. Onder zijn bewind groei de de voetbalclub van driehonderd naar een kleine achthonderd le den. Walcheren heeft nu vijf senio ren- en 39 jeugdteams, één G-voetJ bal-, één vrouwen- en één meisjes team en is verreweg de grootste voetbalclub van Vlissingen. De voetbaltak heeft nooit hoog ge speeld. „We hebben nooit be- taald", verklaart Lenaerts, in zijn jonge jaren een uitstekende keeper. „We zorgen wel dat de eerste selec ties en keurig uitzien en dat het het eerste elftal aan niets ont breekt." „En dat zal wat mij betreft ook nooit gebeuren", valt Charles Wiessner Lenaerts bij. Wiessner (61) is sinds vorige maand de voor zitter. Een van zijn speerpunten is de club meer vrijwilligers bezor- gen. Ook wil hij een steviger be stuurlijk fundament leggen. „Als het fundament niet deugt, kan een club nooit gezond groeien", is zijn filosofie. "-lam lees vind leef www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81