Een stem voor de stemlozen innenland 17 korting Kinderprijs is ook bekend over de grens Tweede Kamer ziet om Wilders af van gepland bezoek aan Turkije BelGompany Hoe kan ik besparen op mijn ^belkosten? 'ft-ljll m Woningcorporaties zijn financieel gezond 6 maanden lang bonnement oos Internet afone... ...pius 2 gratis BelCompany cadeau bonnen van elk 15,-! LG New Chocolate BL40 Gratis Sony Ericsson Satio Gratis L Samsung Spica i5700 Gratis donderdag 3 december 2009 door Joep Trommelen Wangari Maathai, de Keni- aanse die in 2004 als eerste Afrikaanse vrouw de Nobelprijs voot; de Vre de won, is vanmiddag in De Haag om daar de vijfde Internationale Kindervredesprijs uit te reiken: een beeldje van Inge Rink dat een kind voorstelt dat de wereldbol in beweging brengt én 100.000 euro. Dat bedrag wordt door het organi serende KidsRights besteed aan projecten die met de winnaar te maken hebben. Die krijgt extra steun in haar of zijn onderwijs. De Afrikaanse bisschop Desmond Tutu zei vorig jaar bij de uitreiking dat 'KidsRights een stem probeert te geven aan de stemlozen'. Kids- Rights-oprichter Mare Dullaert: „Ik geloof niet in de druppel-op- de- plaat-mythe. Elk kind telt, elk kind is het waard om geholpên te worden, elk kind dat we kunnen redden is alle inspanning waard." Een comité heeft uit dertig voorge dragen kandidaten vijf kinderen geselecteerd waarvan er vandaag een hoort dat hij of zij de winnaar van 2009 is. Fatema (12uit Afghanistan strijdt in haar land voor het recht op on derwijs, iets wat zeker voor meis jes niet vanzelfsprekend is. Ook wil ze meer vrouwelijke docenten en een verbod op het slaan van kinderen in de klas. Rasmita (15) uit India zet zich in voor gehandicapte kinderen. Waar zij vandaan komt, gaan die vaak helemaal niet naar school. Baruani (16) komt uit de Democra tische Republiek Congo, maar woont in een vluchtelingenkamp in Tanzania. In dat kamp heeft hij een eigen radioprogramma 'Child ren for Children' waarin hij de pro blemen van de kinderen in het kamp bespreekbaar maakt. Daniël (18), een wees uit Macedo nië/zet zich in voor de rechten van kinderen die slachtoffer drei gen te worden van mensenhandel. Filippino Emanuel (16) heeft een grote kar omgebouwd tot een 'mo biele school'. Daarmee gaan hij en een groep vrienden met boeken en schriften naar buurten met kin deren die geen of nauwelijks on derwijs krijgen. KidsRights is in 2003 opgericht. De stichting finan ciert concrete hulp maar wil ook een platform zijn waar ze hun stem kunnen laten horen. Binnen twee weken gaan Lidl, Ja- min, V&D, Hema en Albert Heijn overstag. Ze verkopen voortaan zo veel mogelijk duurzame letters. Gis teren verklaarde Kruidvat; in 2012 liggen er duurzame huismerkletters bij de drogist. foto Ed Oudenaarden/ANP DEN HAAG De financiële positie van de wo ningcorporaties is gezond. De ma crocijfers in de sector zijn goed, schrijft minister Eberhard Van der Laan voor Wonen, Wijken en Inte gratie in een brief aan de Tweede Kamer. Aanleiding waren berich ten dat de corporaties een verlies van 2 miljard euro zouden hebben geleden. Maar het vermogen is toe genomen naar 32,4 miljard euro. DEN HAAG - Desmond Tutu, zelf winnaar van de Nobel Vredesprijs, reikte de Internationale Kinder vredesprijs vorig jaar uit aan May- ra Avellar Neves uit Brazilië, voor haar gevecht tegen het geweld in Braziliaanse sloppenwijken. De al lereerste kindervredesprijs kwam in 2005 uit handen van Michail Gorbatsjov. De steun van Nobelprijswinnaars als de Zuidafrikaanse oud-premier De Klerk, Bob Geldof en Betty Williams is volgens het organise rende Nederlandse KidsRights on ontbeerlijk om de prijs ook over de grens bekend te maken. De prijs, bedacht door KidsRights-op- richter Mare Dullaert, wordt van daag voor de vijfde keer uitgereikt, in de Haagse Ridderzaal. „Er zit duidelijk een stijgende lijn in", zegt woordvoerster Lindy Noach. „Vorig jaar besteedden on der andere persbureau Reuters, CNN en BBC World aandacht aan de prijs. „Het is natuurlijk afwach ten, maar dit jaar verwacht ik weer veel aandacht, zeker van BBC World en ook het Amerikaan se CBS is van plan te komen." Daarnaast krijgen de winnaars in eigen land volop aandacht. „Mayra Avellar Neves was vorig jaar in eens een nationale held in Brazi lië." DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft een gepland bezoek aan Tur kije gisteren geannuleerd. De le den van de delegatie hebben una niem besloten de reis af te blazen, omdat de Turkse regering weigert de parlementariërs te ontmoeten. In Turkije was ophef ontstaan over het voorgenomen bezoek, omdat PW-leider Geert Wilders mee zou reizen. De delegatie betreurt het zeer dat het bezoek aan Turkije begin ja nuari niet doorgaat, zei delegatie voorzitter Harm-Evert Waalkens. Volgens hem heeft de vaste Kamer commissie voor Europese Zaken vastgehouden aan het adagium 'sa men uit, samen thuis'. Het is aan de Kamer en niet aan het ontvan gende land om de samenstelling van eigen delegaties te bepalen, al dus de parlementariërs. „Het is heel jammer dat we niet in de volle breedte de dialoog met Turkije kunnen voeren", zei Waal kens. Het was de bedoeling met vakbonden, mensenrechtenorgani saties, parlementariërs en vertegen woordigers van de regering te spre ken over de eventuele toetreding van Turkije tot de Europese Unie. Nu de regering dat weigert, is 'het hart uit ons werkbezoek gehaald', aldus Waalkens. Ook wilde de delegatie onder meer praten over de Armeense kwestie, de ontkenning door Tur kije van de massamoord op Arme niërs in het Ottomaanse Rijk in 1925 en de jaren erna. Wilders vindt het 'bijzonder jam mer' dat hij nu niet met Turkije in dialoog kan gaan. Hij vindt het goed dat de delegatie geen genoe gen heeft genomen met een uitge kleed programma zonder ontmoe tingen met de regering. „Dan wa ren we gecapituleerd voor de Turk se regering en zou het meer een toeristische dan een politieke reis worden", zei de PVV-leider. De houding van Ankara toont volgens hem aan dat Turkije een 'totalitair en barbaars regime is dat het woord democratie niet kan spel len' en een land dat niet thuis hoort in de EU. Waalkens sluit niet uit dat een de legatie van de Kamer ooit weer naar Turkije wil afreizen. Maar ook dan wil Wilders mee, zei de delegatievoorzitter. Alle afgebeelde toestellen rijn verkrijgbaar met: 4 kpn TétAxfr. (|j) Aanbiedingen zijn geldig t/m 9 decembci 2009, ten/ij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden, Meld je aan voor de digitale folder op www.belcompany.nl verstaat je als geen ander vodafone l.c.fn. Vodafone 22,50 2 fèai Zorgeloos Intcrnc-l (T 6 maanden 16,- p/mnd, daarna 32,' p/ïnnd) i c.ro. Vodafone 35 2 jaar Zorgeloos Internfii (1*6 maanden 22,25 p/mnd, daarna 4d,D0 p/nmd) j Sis v I 1b Inclusief 60 films! i.f.ni. r-Mobile ifeliix 200 1 web'n'wslk Standard 1 jaar (34,45 p/mnd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7