Massaal nee tegen loonoffer 29 Middelburger van fraude vrijgesproken Minister akkoord met splitsingsplan Delta Voor uw L Staatslot loopt J u binnen bij: ZALCO Leden vakbonden verwerpen voorstel van directie donderdag 3 december 2009 De Zalco-medewerkers stelden bedaard maar vastberaden vast dat de directie van de aluminiumsmelter met bete re plannen moet komen voor de toekomst van het bedrijf. foto Willem Mieras GOES - Behoud van werk en be houd van een volledig salaris. De ze boodschap hebben de leden van FNV Bondgenoten, Bedrijven- bond CNV en De Unie bij alumi niumsmelter Zalco in Vlissin- gen-Oost de vertegenwoordigers van hun bonden gisteravond mee gegeven. Van een loonoffer kan geen sprake zijn. Ruim 250 werknemers van Zalco maakten tijdens een ledenraadple ging in Goes duidelijk dat Zalco-ei- genaar Gary Klesch maar eens moet laten weten wat hij over heeft voor de toekomst van het be drijf. Daar horen ook garanties bij over behoud van werkgelegenheid en over de terugbetaling van even tueel tijdelijk in te leveren loon. „Dit is een prima bedrijf, waar pri ma vakmensen een prima product maken", zei Jeanine Keller van De Unie. „Maar de gevolgen van de crisis zullen in 2010 nog wel door werken. Het kan niet zo zijn dat de rekening bij de werknemers wordt gelegd als het een jaartje niet meer zo leuk is aandeelhou der te zijn. Een aandeelhouder strijkt de winst op in tijden waar in het goed gaat, maar moet zijn verlies nemen wanneer dat niet het geval is." De bonden hadden zwaar geschut naar de bijeenkomst afgevaardigd: Agnes Jongerius van de vakcentra le FNV, Jaap longejan van Bedrij- venbond CNV en Gerard van der Lit van De Unie. Die wezen onder meer op het gevaar dat werkgevers vaker naar het instrument van het loonoffer grijpen als het bij Zalco en zusterbedrijf Aldel in Delfzijl lukt. Kaderlid Kees Pijper van Al- del zei het mooier: „Als we het bij onze bedrijven verkloten, verklo ten we het voor het hele land." Enkele werknemers opperden dat het misschien verstandiger is te ac cepteren dat het einde verhaal is voor Zalco en dat beter op een goed sociaal plan kan worden aan gestuurd. Zo ver was Koos de Meij van FNV Bondgenoten zeker nog niet. „De directie koerst daar ook niet op aan. Die heeft niet voor niets een plan gemaakt dat Brug naar de Toekomst heet. Alleen be valt die brug ons niet." De overgro te meerderheid van de Zalco-me dewerkers was het volledig met hem eens. Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 011-671367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113-218930 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118-612258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-616570 MIDDELBURG - Een 66-jarige Mid delburger, die momenteel in Span je woont, is gisteren conform de eis vrijgesproken van fraude. De Middelburger werd ervan verdacht in 2002 beleggers voor 87.500 euro te hebben getild via zijn - volgens justitie - niet bestaand bedrijf Pro- fit Express in Luxemburg. Het bedrijf wendde het geld aan voor beleggingen in (mogelijke) bouwgrond in Spanje. Toen er uit eindelijk toch niet op gebouwd mocht worden, waren de beleg gers hun geld kwijt. Het Openbaar Ministerie was tot de conclusie ge komen dat het bedrijf niet be stond, omdat zoeken onder de 'E' niets had opgeleverd. Op last van de rechtbank moest opnieuw wor den gezocht. Zoeken onder de 'P' wees uit dat het bedrijf wel dege lijk bestond en dat er dus geen en kel wettig en overtuigend bewijs was voor fraude, oplichting of vals heid in geschrifte. DEN HAAG - Minister Maria van der Hoeven (CDA, Economische Za ken) keurt het splitsingsplan van energiebedrijf Delta goed. Dat heeft zij overigens gedaan nadat aanvullende afspraken met Delta zijn gemaakt. Energiebedrijven moeten zoge noemde splitsingsplannen ter goedkeuring aan de minister voor leggen. Per 1 januari 2011 moeten de energiebedrijven zijn opge deeld in een netwerk- en commer cieel bedrijf. In een brief aan de Tweede Kamer concludeert minis ter Van der Hoeven dat het split singsplan van Delta met inachtne ming van haar aanwijzing voldoet aan de wettelijke eisen. Na de split sing 'ontstaan twee gezonde bedrij ven'. De netbeheerder beschikt over voldoende geld om haar ta ken uit te voeren. De gekozen ver deling draagt bij aan een beheerste tariefontwikkeling, aldus Van der Hoeven. Volgens Delta kost het splitsen naar verwachting geen ar beidsplaatsen. door Bemi Jaesero Dit aanbod geldt voor één persoon bij aankoop van een montuur v.a. €99. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Opticiens 2009 Specsavers Optical Group. All rights reserved.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73