Rondje boule in de zomer op de tocht Waterschap klaar voor storm Moskee is in 2011 klaar Beheer dorpshuis is weer veilig gesteld 'Zeeuwse nummer 1 in basisregistratie' Covra verwelkomt drieduizendste gast We pieken weer de hele maand december Mystery Jackpot Share the Bubbles Christmas Dinner donderdag 3 december 2009 HERINRICHTING 'Interessante suggesties' £££g3B8iHnS&8 door Wendy van den Hurk vlissingen - Dat de boulevard een opknapbeurt kan gebruiken, staat voor iedereen in Vlissingen vast. Maar met fietsstrook of fietsstraat? En belangrijker nog: met of zon der zondagsluiting voor automobi listen? Dat kost nog veel discussie. Het was maar goed dat de gemeen te de informatieavond over de her inrichting van de boulevard gistera vond in de grootste filmzaal van CineCity hield. Al die belangstel lenden hadden nooit in het stad huis gepast. Het waren vooral bou levardbewoners, van wie wethou der Rob van Dooren direct al ap plaus te pakken had. Hij bood zijn excuses aan voor de misgelopen in formatieavond, in juli, in de Zee vaartschool en deelde daarom drie cadeaubonnen uit. Ook het volgende applaus liet niet lang op zich wachten. De wethou der had het woordje 'handhaving' nog maar nauwelijks uitgesproken, of het publiek klapte dat voorne men enthousiast tegemoet. Tot september 2010 draait de proef met verkeersmaatregelen om scoo- teroverlast in te perken, volgens sommige bezoekers 'de omgedraai de wereld', daarna grijpt de ge meente fysiek in om de boule vards verkeersveiliger en fietsvrien- delijker te maken. Dat kan met een vrijliggend fietspad tussen het trottoir en de weg of met een fiets straat die bedoeld is voor zowel fietsers als automobilisten, zoals tussen Dishoek en Westduin. De gemeente had er weer mooie artist impressions van laten maken, met vrolijk skatende toeristen in plaats van racende Honda Civic's. Verder denkt de gemeente erover de zondagsluiting in de zomer uit te breiden naar zaterdag en doorde weekse dagen. Bewoners zien dat wel zitten, en de Fietsersbond ook, horeca niet. Ondernemers willen hun gasten niet te ver met koffers laten sjouwen. Suggesties klonken er gisteravond genoeg en de wethouder noemde ze stuk voor stuk 'interessant'. Hij belooft ze mee te nemen in de be sluitvorming. Mensen mogen via www.vlissingen.nl/boulevards nog steeds hun suggesties insturen. De raad moet nog een besluit nemen. In april vindt de tweede informa tieavond plaats. Dan is de presenta tie van het voorlopig ontwerp. zierikzee - Het waterschap Zeeuw se Eilanden heeft gisteren op Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland een oefening uit gevoerd. Getest werd of bij extreme weers omstandigheden tijdig alle coupu res, keersluizen, duikers en regio nale waterkeringen gesloten kun nen worden. Daarbij werd uitge gaan van het ergste, namelijk het handmatig sluiten na stroomuit- val. „Alles verliep voorspoedig", consta teerde een woordvoerder van het Waterschap achteraf. „We weten nu dat we er klaar voor zijn als het echt zover komt." fiets fitness Jëremiasse ervaar de beste keuze VLISSINGEN Troelstraweg 364,10118-477 230 FIETSPLEZIER.NL GOES Van der Spiegelstraat 54, t 0113-216063 FITNESSPLEZIER.NL MIDDELBURG - Langzaam maar zeker krijgt de nieuwe moskee in Middelburg vorm. Op de hoek van de Stro- menweg en de Nieuwe Vlissingseweg wordt al geruime tijd gebouwd. Dankzij een bord naast de bouwplaats is te zien hoe de moskee - inclusief minaret - er uiteinde lijk uit gaat zien. In februari/maart is de ruwbouw klaar, kondigt Yilmaz GAPINGE Verenigingsgebouw De Spil in Ga- pinge blijft voorlopig in beheer bij Breedijk Horeca Verzorging uit Serooskerke. Daarmee is de exploi tatie veiliggesteld. De gemeente is akkoord met een overeenkomst die loopt tot juli 2011. Breedijk krijgt van de gemeente een exploitatie vergoeding van maandelijks ruim 700 euro, en betaalt ruim 2200 eu ro voor overname van de keukenin ventaris. VLISSINGEN De gemeente Vlissingen is de eer ste in Zeeland die beschikt over een complete adressen- en gebou wenregistratie en die gegevens ook kan leveren voor een landelijke re gistratie. Dat is wettelijk verplicht. Het ministerie van Vrom had on derzoek verricht naar de prestaties van gemeenten. In het nieuwe jaar moet ook de basisregistratie van personen zijn ingevoerd. VLISSINGEN De Covra in Vlissingen-Oost ont ving gistermiddag de 3000-ste be zoeker; een leerling van groep 8 van de Middelburgse basisschool ABS. De leerling was er met zijn klasgenoten op bedrijfsbezoek. De kinderen werden voorgelicht over radio-actief afval. Het Vlissingse bedrijf stelt regelma tig zijn deuren open voor publiek om te laten zien wat er met het af val wordt gedaan. Coban aan. Volgens het bestuurslid van de Yildirim Beyazit moskee moet de ruwbouw contractueel uiter lijk in april klaar zijn, maar gaat de bouw zo voorspoe dig, dat dat eerder zal zijn. „Daarna hebben we voor en afwerking en de inrichting van het interieur nog wel ze ker zes maanden nodig. Ik denk dat de opening in 2011 kan plaatsvinden." foto Ruben Oreel Turks Cultureel Centrum en fvloskee MiddelhufflV 0p speelautomaten 4000x kans op extra geldprijzen van €200 Fles champagne en exclusieve hapjes voor €49,50 Reserveer nu voor Eerste of Tweede kerstdag vanaf €39,50 Kijk voor meer informatie en onze voorwaarden op hoUandcasino.nl Voor reserveringen bel 0900 - 777 5 777 of kijk op onze website. ■Holland-*}» Casino

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71