'Reken op invasie campers' 'Plan voor Voorborch onvolledig' Raadsleden Veere opgelucht over rechtszaken UW FAVORIETE KOFFIEMELK ilBS I IN HANDIGE KLEINE PAKJES! donderdag 3 december 2009 TOUR DE FRANCE Rotterdams organisatiecomité informeert gemeenten over doorkomst Gemeenten die op zondag 4 juli de wielerkaravaan van de Tour de France ontvangen, kregen gisteren in Zierikzee van project-coördinator Peter Schuiten van 'Grand Départ Rotterdam 2010' uitleg over wat hen wachten staat. foto Dirk-Jan Gjeltema door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Over de hoogte van het bedrag (bijna 8 miljoen euro) dat nodig is voor de renovatie en uitbreiding van sportpark Voor borch lijkt de Middelburgse ge meenteraad zich geen zorgen te maken. Enkele leden van de commissie maatschappelijke zaken vroegen zich gisteravond wel af of de vraag van het college om het krediet be schikbaar te stellen niet wat te vroeg komt. Er zijn immers nogal wat 'open eindjes' in het voorstel dat er nu ligt, vonden Joke van Nieuwenhuizen (GroenLinks), Krijn Hamelink (Christenunie) en Chris Simons (WD). Zo is de ex ploitatie nog niet helemaal rond en zijn er nog geen afspraken over de huur die de scholengemeen schappen CSW en Nehalennia en de sportclubs moeten gaan beta len. Wethouder Albert de Vries reageerde met te zeggen dat het ge bruikelijk is om om dit moment krediet te vragen. Volgens zijn col lega Huub van Klinken willen de partijen ook duidelijkheid en zit ten er genoeg waarborgen in het voorstel. De renovatie en uitbreiding van De Voorborch begint half 2011, na oplevering van sportpark Vrijburg. De Vries zei, na vragen van bezorg de commissieleden, dat Vrijburg op tijd klaar moet kunnen zijn. Op 14 december beslist de gemeen teraad over het Voorborchkrediet. door Henk Postma DOMBURG - Behalve in de strijd om uitbreiding van minicampings, verliest Veere niet uitzonderlijk veel juridische procedures. Die ge ruststellende conclusie trok de ge meenteraadscommissie voor alge meen bestuur woensdagavond uit een snel en globaal onderzoek dat Veere zelfheeft uitgevoerd. Nadat de gemeente afgelopen week weer was veroordeeld, nu voor onregelmatigheden bij het uit baggeren van de Veerse stadsha- ven, konden bestuurders gisteren opgelucht ademhalen: de Raad van State gaf Veere in twee zaken gelijk. Er is terecht aangestuurd op afbraak van een woning in Aagte- kerke, en terecht (hoewel op ver keerde gronden) een vergunning geweigerd voor uitbreiding van een minicamping in Domburg. B en W waren daar zo blij mee, dat ze de uitspraken meteen door stuurden naar de gemeenteraadsle den. Die begroetten het nieuws gis teravond als een mooie opsteker. Maar drongen wel aan op optimali sering van overleg met burgers die zich benadeeld voelen, en zorgvul digheid bij besluitvorming. Vol gens burgemeester Rob van der Zwaag is er voortdurend aandacht voor verbetering van besluiten en procedures. Maar de felle juridi sche strijd over de minicampings sleept zich ondertussen compro misloos voort. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Er komt heel wat kij ken bij een passage van de Tour de France. Dat ervoeren gisteren in Zierikzee 25 bestuurders en ambte naren van een tiental Zuid-Hol landse, Zeeuwse en west-Brabant- se gemeenten. Die gemeenten liggen zondag 4 juli op de route van de wielerkara vaan. Om ze een indruk te geven van wat hen te wachten staat, hield projectcoördinator Peter Schuiten van 'Grand Départ Rot terdam 2010' gisteren een spreek beurt in het Schouwen-Duiveland- se gemeentehuis. Zo moeten de gemeenten tussen Rotterdam en de Belgische grens rekening houden met een invasie van campers. „Die zijn van men sen die hun vakantie besteden aan het volgen van de Tour. In Frank rijk gaat het om 800 campers, in Nederland schat ik dat aantal op 500. De meeste rijden door naar Brussel, maar een flink aantal zal nog in Nederland overnachten", al dus Schuiten. Hij presenteerde enkele Tourfeiten die voor de gemeenten interessant kunnen zijn. „Een gemiddeld be zoek aan de de Tour duurt zes uur. Tourbezoek is geen mannenzaak, maar een gezinsuitje. Twee uur voor het peloton uit rijdt de recla mekaravaan. Die deelt jaarlijks 15 miljoen artikelen uit. Het publiek hecht daar veel waarde aan, ook al gaat het maar om een petje van een paar cent." De Tour levert volgens Schuiten 3860 uur televisie op, waar in 186 landen naar wordt gekeken. „Er wordt vanuit de lucht gefilmd. U mag aangeven, mits het niet te commercieel is, wat u in beeld ge bracht wil hebben. Informatie over dat bouwwerk of monument spelen wij door aan de Tourdirec tie. Die brengt de media op de hoogte, zodat verslaggevers iets kunnen vertellen bij de beelden uit de helikopter." Vlaggenfabriek Shipmate is part ner van de Tour in Nederland. Rond het parcours worden geen andere vlaggen, banieren en span doeken- geduld. Het bedrijf bood de gemeenten gisteren kant en kla re pakketten aan van 5000 tot 15.000 euro. Wat de gemeenten el ders neerzetten, mogen zij zelf we ten. Maar ze kunnen een Franse ju rist verwachten als zij rommelen met het Tour-logo. Vignetten waar op 'Le Tour', Rotterdam en een gastgemeente staan, worden in Pa rijs gemaakt. De Reimerswaalse wethouder Hans de Kunder hekel de het provinciebeleid voor wat be treft reclame langs de weg. Hij moest vorig jaar tot twee keer toe banieren van de Senior Games ver wijderen. „Als de provincie zich nu ook zo opstelt, haalt ze een gi gantische streep door dit evene ment," zei De Kunder. Rotterdam verwacht 1,5 miljoen bezoekers. De opbrengst van de Tourstart wordt geschat op 35 tot 40 miljoen euro. Vooral de horeca spint er garen bij. De provincie Zeeland maakt eind december sa men met de politie een schatting van het bezoekersaantal. Friesche Vlag I Goudband, Halvamel of Balance rt0,M 185 ml pakje ontvangt u het aankoop- v,;"' bedrag retour op uw rekening. Xj J Hoe ontvangt u uw aankoopbedrag relour? Vul deze bon in en stuur deze samen met de originele kassabon (aankoopbedrag omcirkelen) in een gesloten envelop naar: qOZXK Friesche Vlag geld terug actie (/iOStJLV— Antwoordnummer 10022 \y 6200 XP Maastricht (geen postzegel nodig) - Jj 2 Uiterste inzenddatum: 1 februari 2010 Mg-, ESgjg J Graag met blokletlers invullen. Naam: Dhr./Mw ijt" IV r r i f '/f i «lil - Adres: |j/J J Postcode:. Woonplaats: fis? T Email: X. -.tl "sis'" s BwKiwK1'' Bank- of gironummer: .hj qjlm fjoftiarttcf f--' Q Ik wil door Friesche Vlag op de hoogte worden gehouden Hel aankoopbedrag van 1 pakje zal binnen 6 weken op Klein formaat, afgestemd op uw gebruik. reteninS ""Men S»"- Maximaal 1 „vending po. J adres/rekeningnummer. —*T>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69