Tweedehands warenhuis rekent O Wildwest op scooters in Segherslaan 22 Nely de Visser blijft vechten id 15% tot 50% Thuiszitten is niks voor mij Trots als alles netjes hangt Klanten helpen, dat vind ik leuk donderdag 3 december 2009 POINT Kortingen van Robbert Lavën SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl door Annemarie Zevenbergen AAGTEKERKE - Campinghoudster Nely de Visser uit Aagtekerke 'blijft strijden tegen de gemeente Veere'. „Tot de koningin vecht ik door", zegt De Visser in reactie op de uitspraak van de Raad van Sta te gisteren, waarin het hoger be roep van de gemeente Veere ge grond wordt verklaard. Inzet van de strijd is de noodwo ning van De Visser op het terrein van haar camping in Aagtekerke. Zij bewoont die al geruime tijd. Nadat het pand beschadigd raakte door een zware storm in 2007, be sloot ze het te versterken en ver groten. Op straffe van een dwang som dwong de gemeente Veere haar alles af te breken. De Visser betaalde echter en brak niets af. De rechter oordeelde vervolgens dat er geen sprake was van illegale bewoning, maar van voortgezet ge bruik. Bovendien was de bouw kundige staat van de woning na de storm dusdanig, dat die als ba sis voor nieuwbouw kon dienen. De rechtbank vernietigde dus het besluit van de gemeente. De Raad van State heeft nu alles weer terug gedraaid. De Visser legt zich daar absoluut niet bij neer. „Ik ga door. Tot de koningin aan toe. Die komt toch in april naar Middelburg. Pri ma, dan nodig ik haar uit om hier te komen kijken. De Middelburgse rechter is hier ook geweest. Ik ben nu dakloos, ik heb wel spulletjes, maar geen huis." Wethouder Jan Bostelaar is blij dat de gemeente gelijk heeft gekregen. „We hebben dus toch goed juri disch werk verricht." Hij wil nu de uitspraak goed bestuderen en dan in overleg gaan met De Visser om samen tot een oplossing te komen. www.pzc.nl Van Zeeland naar Indonesië 'w, WEBLOG Wendy van den Hurk houdt op www.pzc.nl/indonesië een weblog bij over haar reis naar Jakarta en Ambon MEEST GELEZEN 1. N57 beïnvloedt dorpen Veere 2. Nieuw Bellamypark wordt licht glooiende open ruimte STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ITfllfflSiniiTSgliTnT Roy Duys (47), Oost-Souburg: Ik sorteer witgoed. Dus kijken wat bruikbaar en onbruikbaar is. Maar vandaag sleutel ik aan lampen. Ei genlijk is al het werk hier leuk. Het is afwisselend en wat ik zelf heb ge leerd, kan ik weer overbrengen op anderen. Twaalf jaar was ik conciër ge op een school. Vanwege bezuini gingen moest ik daar weg. Via een re-integratiebureau ben ik bij de kringloopwinkel terechtgekomen. Daarvoor zat ik twee jaar thuis. Erg moeilijk, want ik ben iemand die altijd bezig is. Mijn doel: weer een vaste betrekking te krijgen. Marissa Brand (20), Nieuwdorp: Van klanten krijgen we heel veel complimentjes, ook voor de kle- dingafdeling, waar ik sta. Ze vin den het schoon en netjes. Net als in een gewone winkel hangt alles hier op kleur. Ik hou van mode en kle ding. Mijn taak is dat alles netjes in het rek hangt en op tijd wordt aan gevuld. Ook geef ik weieens advies als klanten aan het passen zijn. Van wege gedragsproblemen woon ik al een tijd niet meer thuis, maar bij Arduin. Gelukkig ben ik nu van die, problemen af. Mijn doel: een betaal de baan in een kledingwinkel. Jelle van Veen (21), Middelburg: In de winkel rondlopen en alles in de gaten houden. Dat is wat ik doe. Als mensen iets kopen dan help ik ze met sjouwen. Ik heb ook bij Ar duin in de catering gewerkt. Dat was op een gegeven moment steeds hetzelfde. Daarom wilde ik iets anders. Mensen helpen vind ik leuk. Ik ben altijd wel in voor een praatje. Soms ga ik met de bus mee om spullen op te halen. Vanwege mijn licht verstandelijke handicap is het moeilijk om in een gewoon bedrijf te werken. Mijn doel: lang in de kringloopwinkel te blijven werken. Ik heb het naar mijn zin. Vandaag opent het tweede hands warenhuis in Seroos- kerke. Naast de Veerse mi lieustraat is een Ikea-achtig gebouw verrezen, met eigen werkplaatsen. door Selma Osman De dertig meter lange gla zen pui oogt imposant. Het is dan ook niet vreemd dat klanten per ongeluk te ver doorrijden, op zoek naar een stoffige loods. Bewust is gekozen voor een mooi, nieuw pand, zegt bedrijfsleidster Moni que de Heer. „Dit moet een win kel zijn waarvan je alleen aan de prijs kan zien dat het een kring loopwinkel is.- H&M zou er jaloers op zijn." De winkel trekt al weken liefheb bers van doorleefde spullen en jon ge gezinnen en mensen die een heel huis moeten inrichten. Op 27 oktober openden stilletjes de deu ren. Maar van rustig proefdraaien is weinig gekomen. „Er stond met een al twintig man op de stoep", zegt De Heer. „Er waren zelfs men sen die elke dag kwamen kijken of we al open waren." Vlak voor de officiële opening staat de teller op tweehonderd klanten per dag. Dat betekent top drukte achter de schermen, waar alle spullen die binnenkomen 'winkelklaar' worden gemaakt. Het kringloopwarenhuis heeft ei gen werkplaatsen waar wasmachi nes, computers en televisies wor den nagekeken, meubels worden opgeknapt en rijwielen gerepa reerd. De Heer: „Op alles waar een stekker aan hangt, krijg je bij ons zeven dagen garantie." Het personeel is nog niet op volle sterkte. Daarom is de winkel voor lopig drie dagen in de week open. De andere dagen worden benut om aan te vullen en de enorme toevoer van spullen in goede ba nen te leiden. „Het blijft binnen stromen", verzucht de bedrijfsleid ster. „Gelukkig, want er moet ook iedere dag weer een hoop de win kel in." Daarop hopen de handelaren, die de winkel in Serooskerke al gauw in de smiezen hadden. „Die ko men voor de curiosa. Soms hoor je ze klagen dat er nog niets nieuws bij staat. Maar we houden natuurlijk ook graag leuke dingen voor onze klanten." Monique de Heer heeft ervaring met opstarten. Ze was onder meer hotelmanager bij het Badhotel in Domburg. Nadien adviseerde ze bedrijven die een doorstart wilden maken. „Maar ik miste het contact met mensen." Bij Kringloop Zee land ziet ze zichzelf als de smeer olie van de machine. Ze krijgt lang durig werklozen, mensen met een verstandelijke beperking en jonge ren zonder werkervaring over de vloer, maar ook inburgeraars die de taal nog moeten leren. „Het is geen dagbesteding, maar werk", legt ze uit. „Dit bedrijf moet draaien. We moeten geld verdie nen, zodat we onszelf kunnen be druipen. Onze prijzen blijven na tuurlijk wel kringloopprijzen. Dus moeten we héél veel doen." Het tweedehands warenhuis is een project van de Stichting Kring loop Centra Zeeland. De Heer: „We hebben nu nog maar één win kel, maar dat zouden er meer kun nen worden." Wethouder [an Bostelaar mag het pand vandaag openen. De gemeen te Veere legde drie ton neer voor de voorziening. In ruil daarvoor haalt het kringloopbedrijf kleding en witgoed op bij de Veerenaren. De gemeente hoopt natuurlijk ook dat er minder huisraad op de afval hoop belandt. Niet voor niets zit het kringloopwarenhuis naast de milieustraat. „Dat werkt echt", ziet De Heer. „Mensen komen met goe de spulletjes in de auto en een aan hanger vol afval. Ze komen bij ons en bij de milieustraat." Kringloop Zeeland Kringloop Zeeland is een initiatief van Stichting Arduin en re-integra- tiebedrijf Maecon Zuidwest. Het doel is om jongeren met een licht verstandelijke beperking en mensen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt leerwerkplekken aan te bieden, zodat ze hun kans op de arbeidsmarkt vergroten. Het kringloopcentrum op het Be drijventerrein De Zompe in Seroos kerke is open op dinsdag, donder dag (10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur) en zaterdag (9.00-15.00 uur). Het is vandaag gesloten. Informatie: 0118-644626. door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie G. van der Hofstede vergeleek de schietpartij in en om de Vlissingse Hercules Segherslaan op 29 maart van dit jaar met een ware wild west, waarbij de paarden waren vervangen door scooters. Tijdens die schietpartij raakten twee men sen gewond. De officier noemde het een wonder dat er niet meer gewonden waren gevallen en do den, omdat er op dat moment, zondagavond rond half zeven, ve len nog op straat waren. Zelfs kin deren waren buiten aan het spe len, aldus de officier. Die schietpartij was voor de ge meente mede aanleiding om voor delen van Vlissingen een samen scholingsverbod in te stellen. De schietpartij had alles te maken met de rivaliteit tussen twee groe pen Antillianen. Leden van de Vlis singse en Oost-Souburgse groep hadden twee dagen eerder, in El Torro in Goes, ruzie gekregen. Die zondagmiddag reden leden van de Souburgse groep uitdagend door de Hercules Segherslaan en de Vlis singse groep reageerde daarop. Ze gingen naar buiten en zochten de confrontatie. Wie als eerste een wapen trok, werd gisteren, tijdens de rechtszaak niet duidelijk. De beide hoofdverdachten, een 22-jari ge en een 30-jarige, wezen naar el kaar. Zij waren wel bewapend, maar dat was voor het geval de an der iets geks zou doen. En ze trok ken alleen maar hun wapen om dat de ander dat als eerste deed, zeiden ze onafhankelijk van elkaar tegen de Middelburgse rechters. Uit de door de politie gevonden hulzen blijkt dat de een driemaal heeft geschoten en de ander twee maal. Na die eerste schietpartij ren den velen weg. Volgens de 30-jari- ge liep hij in de richting van de kinderboerderij en hoorde hij dat een scooter achter hem aankwam. Hij verstopte zich en zag dat ach terop die scooter de andere -Sou burgse- schutter zat. Volgens zijn verklaring zou die Souburger ver volgens op hem hebben gescho ten. De Souburger daarentegen zei tegen de rechters dat de Vlissinger op hem schot en dat hij niets had gedaan. De officier had geen boodschap aan die ontkennende verklaringen en hield het erop dat de beide mannen zich schuldig hebben ge maakt aan pogingen tot moord en doodslag en eiste tegen beide man nen elk een celstraf van zeven jaar. Raadsman M. Dunsbergen vond dat de Vlissinger ontslagen moet worden van rechtsvervolging om dat hij gehandeld zou hebben uit noodweer. Zijn collega G. Veen vond de zeven jaar ook veel te veel. Volgens hem heeft de Soubur ger zich alleen schuldig gemaakt aan doodslag door te reageren op de eerste schietpartij. Uitspraak 16 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66