Bonedijkestraat zonder bedrijvigheid deÜRVKKERY WA 22 en 23 SANERING Twee ondernemers gaan elders verder, twee stoppen ermee Celstraffen geëist almanak Wakker door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het beeld van een be drijvige Bonedijkestraat is straks voorgoed verleden tijd. Ook de al lerlaatste winkels verdwijnen uit de Vlissingse straat, die een totale sanering staat te wachten. Alleen de Lidl blijft waar hij is. Nieuw Bonedijke, zoals de wijk on langs is hernoemd door woning corporatie l'Escaut, is te klein voor een winkelbestand, liet wethouder Piet Polderman eerder weten. En dus zijn alle winkelpanden opge kocht door de gemeente. De on derhandelingen hebben heel wat tijd, inspanning én wethouders ge vergd, maar alle ondernemers kun nen leven met het resultaat. „Ik ben niet blij dat we weg moe ten, maar wel blij dat het rond is", verwoordt Fred Harinck van vide otheek Pink Panther zijn gevoel. „Toen l'Escaut de onderhandelin gen nog voerde, is ook wel eens een bod gedaan waar we nog geen schuur van konden kopen." Vlis- singen telt vanaf het voorjaar nog maar één videotheek, in Paauwen- burg, want Pink Panther ver dwijnt. Het echtpaar vindt het wel letjes na 25 jaar, zeven dagen per week. „We hebben het geaccep teerd. Nog voor de kerst begint on ze totale leegverkoop." Ook de buurvrouw, van snackbar Palmtaria, geeft; er de brui aan. De buurman aan de andere kant, van dierenwinkel De Bonte Hond, be raadt zich op een doorstart. Waar, wil Sander Kornaat nog niet kwijt. „Dat is nog te pril, omdat het alle maal nog onzeker is. Het valt niet mee om een pand te vinden waar vandaan mensen niet nog een kilo meter met een zware zak honden voer hoeven te sjouwen naar hun parkeerplaats." Maar dat zijn zaak doorgaat, staat vast. „Door alle sloop in de omge ving is mijn klantenbestand welis waar geslonken, maar vaste klan ten zijn gebleven." Dat is bij stomerij Modern Express ook het geval. „Veel oude mensen uit de buurt. Die vinden het erg dat we weggaan, maar dan halen we de was voortaan op." Janny van Wezel en haar echtge noot openden drie jaar geleden al een wasserij in een loods op bedrij venterrein Vrijburg. Daar wordt de stomerij binnenkort aan toege voegd. Het woonhuis is in aan bouw. „We woonden altijd boven de zaak. Stik naar onze zin. Het is erg om weg te gaan. Maar ja, er is niks aan te doen. Het moet." I Donderdag 3 december 2009 Tweedehands warenhuis rekent af met stoffig imago Delta-dochter Solland Solar is klaar voor de opleving Tip? walcheren@pzc.nl De Bonedijkestraat is straks alleen nog maar een woonstraat. Winkels keren er na de sanering niet terug. Ook de stomerij van Janny van Wezel gaat weg. foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T01188868S6 Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Officier van justitie G. van der Hofstede eiste gisteren celstraffen van zeven, zeven en drie jaar tegen drie inwoners van Vlissingen en Oost-Souburg voor hun betrokkenheid bij de schiet partij op 29 maart rond de Hercu les Segherslaan in Vlissingen. De hoogste straffen eiste de officier te gen de beide schutters (30 en 22). pagina 22: wildwest op scooters in Segherslaan Het valt die Baarlandse moeder zwaar: ook op zaterdag om y.oo uur opstaan voor de zwemles. Dus haast ze zoon en zichzelf via ontbijt, bad kamer en auto naar het instructie- bad. Laatst schrok ze wakker op zo'n ochtend: verslapen! Als ze ont bijt en auto combineerden, konden ze op tijd zijn, berekende mam. De boterhammen gingen mee de au to in, maar de ochtendlijke sprint deed de humeuren weinig goed. Bij het laatste verkeerslicht voor het reisdoel keek ze op het dashboard klokje. En nog eens. Het stond er echt. Kwart over zeven. Geen kwart over acht. Twee weken later viel de bon op de mat. Honderdvijftig euro. Rood licht genegeerd. Zou er echt geen clementie mogelijk zijn...? vrijdag 4 dec. 16.30-17.30 uur De Drvkkery I Talkshow Rebecca van Wittene vanavond en morgenavond koopavond geopend tot 21.00 uur zondag 6 dec. 13.00-17.00 uur koopzondag boeken bestellen? www.drukkerijmidtlelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65