Klokken luiden voor het klimaat Ook de andere dorpen feesten mee Heshof kandidaat-wethouder Wereldwijde actie Na 137 jaar staat de molen recht Frank Hommel trekt WD-lijst en is kandidaat voor het college We pieken weer de hele maand december Mystery Jackpot Share the Bubbles Christmas Dinner Oud-Vossemeer bestaat 600 jaar. Dat wordt vanaf eind december op grootse wijze gevierd. De vier vrijhe den van Roosevelt staan centraal tij dens het feestjaar. In een 4-delige ru briek blikt de PZC vooruit op de eve nementen die aan deze vrijheden zijn gekoppeld. Vandaag deel 4: de vrijwaring van vrees door Rob Paardekam Natuurlijk is Vosmeer 600 jaar vooral het feestje van Oud-Vossemeer. Toch wor den ook de buurdorpen niet verge ten. Op 25 en 26 juni doen alle Thoolse kernen, aangevuld met Nieuw-Vossemeer, mee aan de Tholympics. Dit sportieve en muzikale evene ment is door de organisatie van het feestjaar gekoppeld aan de 'vrij waring van vrees'. Dat vraagt eni ge uitleg. „Om gevrijwaard te blij ven van vrees, heb je andere men sen nodig", zegt Ad Hommel van de Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar. „En wat verbindt mensen nou meer dan sport en muziek?" Tijdens de Tholympics strijden teams uit de dorpen met elkaar in een soort 'Spel zonder grenzen'. Op vrijdagavond staat een quiz op het programma. „Maar niet zo'n saaie quiz, waarbij de mensen ach ter een desk staan", verklapt Hom mel. „We willen de teams op en rond het sportpark laten zoeken naar de juiste antwoorden." Ploegen uit Nieuw-Vossemeer, An na Jacobapolder, Sint Philipsland, Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Stavenisse hebben hun deelna me inmiddels bevestigd. „Scherpe- nisse gaat waarschijnlijk ook wel lukken", stelt Hommel. „Alleen Tholen en Poortvliet zijn nog een vraagteken. Hopelijk komen daar ook nog ploegen vandaan." Natuurlijk vaardigt Oud-Vosse- meer zelf ook een team af. Zo'n ploeg dient te bestaan uit mensen van alle leeftijden. „Er moeten ook zestigplussers in zitten", meldt Hommel. „Wij denken dat er nog genoeg mensen van deze leeftijd zijn, die graag sporten." Niet alleen de mensen uit de dor pen hebben enthousiast gerea geerd op het verzoek van de Stich ting Oud-Vossemeer 600 jaar, ook de muziekverenigingen uit de ge meente dragen hun steentje bij. Zij komen massaal naar de Tho lympics om de sportieve actie op te luisteren met muziek. O Kijk voor eerdere delen op on ze site: www.pzc.nl/vosmeer600. donderdag 3 december 2009 ^=v door Ellen Jobse HANSWEERT - De kerkklokken van Hansweert en Schore luiden zon dag 13 december om 15.00 uur. Daarmee willen de kerken aan dacht vragen voor de opwarming van de aarde. De protestante gemeente Hans- weert-Schore en de rooms-katho- lieke parochie Hansweert doen mee aan een wereldwijde actie van kerken voor een rechtvaardig klimaatakkoord. „We luiden twee keer 3,5 minuut", vertelt Edith le Due, scriba bij de protestantse gemeente. „Normaal luiden we alleen bij kerkdiensten, begrafenissen en trouwerijen. De ze actie is dus erg bijzonder. Door mee te doen laten we zien dat we het milieu belangrijk vinden." Van 7-18 december wordt de kli maattop in Kopenhagen gehou den. Tijdens de top spreken we reldleiders over een nieuw klimaat verdrag. In het nieuwe verdrag moeten af spraken komen die de klimaatver andering terugdringen. De site kli- maatklokkenluiden.nl houdt bij welke kerken in Nederland mee doen met de actie. Omwonenden moeten knallen van anti-hagelkanon voor lief nemen reageer op www.pzc.nl/bevelanden reacties;'328 Veganstreaker moet nertsenfokker uit Stavenisse betalen eens 82% SCHERPENISSE - Molen De Korenbloem aan de Westkerkseweg in Scherpe- nisse is al bij de bouw in 1872 scheefgezakt. 'Daar moeten we eindelijk eens iets aan doen', dacht de gemeente toen onlangs plannen werden ge maakt voor de renovatie van de molen. Cisteren was het zover, De Koren bloem werd vijftien centimeter omhooggedrukt. Hopelijk gaat de stelling molen nu weer een stabiele toekomst tegemoet. foto Willem Mieras THOLEN - Jan Heshof uit Oud-Vos- semeer is kandidaat om namens de PvdA wethouder te worden in het volgende Thoolse college. Als het zover komt, wordt hij de opvolger van Marianne Velthuis, die heeft aangegeven niet langer wethouder te willen zijn. Heshof staat overigens niet op de eerste plaats van de PvdA-lijst. Dat is de huidige fractievoorzitter Jan Oude- sluijs. Heshof staat tweede. Daar na volgen Jolanda Prins, Henk Nieuwenhuis en Ellen van der Wal. De leden moeten de kandida tenlijst nog wel vaststellen. VLISSINGEN Troelstraweg 364,10118-477230 FIETSPLEZIER.NL GOES Van der Spiegelstraat 54, 10113-216063 FITNESSPLEZIER.NL THOLEN - Frank Hommel uit Oud- Vossemeer is lijsttrekker van de WD tijdens de komende gemeen teraadsverkiezingen in Tholen. Als de liberalen weer in het colle ge komen, zullen ze hem tevens aanwijzen als wethouder. De huidi ge WD'er op die post, Eric Goos- sen, stopt ermee. Jack Werkman uit Scherpenisse, een voormalig SGP'er, staat tweede op de lijst. Daarna volgen het huidige ge meenteraadslid Gabri Hoek, Gré Boelhouwers en Anco Fase. 'ofstmaer Op speelautomaten 4000x kans op extra geldprijzen van €200 Fles champagne en exclusieve hapjes voor €49,50 Reserveer nu voor Eerste of Tweede kerstdag vanaf €39,50 Kijk voor meer informatie en onze voorwaarden op hottandcasino.nl Voor reserveringen bel 0900 - 777 5 777 of kijk op onze website. fTOLLAND^Ö Casino

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57