Twijfel aan daling aantal WW'ers Zeeland PZC deDRVKKERY Wakker Borselse Sprinter brengt u van hier naar ginter Dweilband wil kasgeld terug almanak BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 door Frank Balkenende en Luc Oggel GOES - Daalt het aantal mensen met een werkloosheidsuitkering op de Bevelanden nu wel of niet? Gemeenten die zich op cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek beroepen, zeggen van wel. Ge gevens van het UWV Werkbedrijf geven echter een tegenovergesteld beeld: de werkloosheid is in het derde kwartaal niet gedaald ten op zichte van het tweede kwartaal. Volgens CBS-cijfers maakt Mid den-Zeeland een gunstige uitzon dering op de landelijke trend. In deze regio zou het aantal WW'ers het laatste kwartaal zijn afgeno men. Reimerswaal en Kapelle kraaien victorie, maar Goes deelt die euforie niet. „Ik heb hier de cij fers over oktober van het UWV-werkbedrijf. Ik zie geen da ling", zegt wethouder Joost Adriaanse. Volgens die UWV-cijfers is alleen het maandgemiddelde in Reimers waal licht gezakt. De andere ge meenten zijn ook in het derde kwartaal gestegen. Overigens zijn de laatste cijfers dramatisch verge leken met de situatie eind 2008. Goes en Noord-Beveland: van 286 naar 394 WW'ers, Kapelle van 71 naar 93, Borsele van 147 naar 229, Reimerswaal van 142 naar 219 en Tholen van 190 naar 336 (een stij ging van 77 procent!). Adriaanse acht de gegevens van het UWV Werkbedrijf betrouw baarder dan die van het CBS. De Reimerswaalse wethouder Kees Knuit baseert zich echter op de CBS-cijfers. „Wij willen mensen die in de WW terechtkomen zo snel mogelijk aan werk„helpen en dat lukt nog aardig in bijvoorbeeld de glastuinbouw of bij de uienver- werkende bedrijven." Volgens Knuit is het wel zo dat er wat men sen in de bijstand zijn bijgeko men, vooral jongeren. Op de Beve landen en Tholen stroomt 40 pro cent van mensen die hun WW-uit- kering verliezen, de bijstand in. Knuits Kapelse collega Leo Kosten stelt dat 'de ellende bijna helemaal aan Kapelle voorbijgaat'. „Per 1 no vember is het aantal WW'ers 62, precies evenveel als in 2007." Vol gens Kosten is een deel van de ver klaring dat Kapelle geen doorsnee bevolking heeft. „Het zijn door gaans hoger opgeleiden en die heb ben weinig last van de crisis." s memmmmmsmss^ s mm sss&s&ü Markt 51 Middelburg T0118 886 886 GOES - De Goese dweilband SCH De Sjokkers vordert geld terug van een voormalig penningmeester. De stichting spant daarom een kort geding aan. Volgens advocate Verena Jongepier van De Sjokkers bestaat er verschil van mening over een kasverschil. Volgens de dagvaarding wil de stichting enkele duizenden euro's terughebben. Het kort geding dient 16 december bij de recht bank in Middelburg. Tip? redactie@pzc.nl Het valt die Baarlandse moeder zwaar: ook op zaterdag al om 7.00 uur opstaan. Maar het is voor de wa terbestendigheid van haar zoon. Dus haast ze zoon en zichzelf naar het in- structiebad. Laatst schrok ze wakker op zo'n zwemlesochtend: verslapen! Als ze ontbijt en auto combineerden, kon den ze op tijd zijn, berekende mam. De boterhammen gingen mee de au to in, maar de ochtendlijke sprint deed de humeuren weinig goed. Bij het laatste verkeerslicht voor het reisdoel keek ze op het dashboard klokje. En nog eens. Het stond er echt. Kwart over zeven. Geen kwart over acht. Ze waren een uur te vroeg. Twee weken later viel de bon op de mat. Honderdvijftig euro. Rood licht genegeerd. Zou er echt geen clementie mogelijk zijn...? Donderdag 3 december 2009 Tweedehands warenhuis rekent af met stoffig imago Delta-dochter Solland Solar is klaar voor de opleving Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl WERKLOOSHEID Contrast tussen cijfers UWV Werkbedrijf en Centraal Bureau voor de Statistiek 'S-GRAVENPOLDER - Sinterklaas mag dan een stokoude man zijn, maar hij rijdt nog moeite loos in het donker met zijn paard over smalle daken. Gistermiddag ervoer hij voor even hoe het is als je wat minder mobiel bent. Hij nam in 's-Gravenpolder samen met Zwarte Piet de Borselse Sprinter in gebruik. Deze bus van de gemeente Borsele wordt ingezet voor het ver voeren van oudere en minder valide mensen naar activiteiten, zoals een weekmarkt of een bijeenkomst van het Steunpunt voor Vrijwilli gers en Mantelzorg. „De Borselse Sprinter brengt u van hier naar ginter", rijmde Sinter klaas er lustig op los. Wethouder Marga Ver- mue liet zich ook niet onbetuigd. „Eenzaam heid voorkomen is ons doel. Mensen van ach ter de geraniums trekken, het liefst een hele boel." foto Willem Mieras Video op www.pzc.nl/bevelanden vrijdag 4 dec. 16.30-17.30 uur I vanavond en morgenavond De Drvkkery I Talkshow i koopavond Rebecca van Wittene j geopend tot 21.00 uur I zondag 6 dec. 13.00-17.00 uur I koopzondag boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51