'Dopingbestrijders zijn aan winnende hand' sport 137 Biologisch paspoort jj§ - GRATIS voor alle abonnees... Kijk vanaf 8 december in de krant! Groene Ster verliest spannende topper Ho-Pin Tung test F1 -bolide Renault Clinic bondscoach Ehrens in Stal de Kroo Vacansoleil blijft in 'eerste divisie' ÉS! Jacques Rogge: „Atleten die de boel proberen te flessen worden steeds vaker gepakt." foto Yuri Kochetkov/EPA STOCKHOLM - De sportautoriteiten zijn aan de winnende hand in de strijd tegen „het ondermijnende kwaad van de doping." Dat ver klaarde IOC-voorzitter Jacques Rogge gisteren in Stockholm op het congres van Wada, het wereld- antidopingagentschap. Volgens Rogge trekken de do pingbestrijders aan het langste eind als gevolg van veranderde wetgeving en verbeterde testpro cedures. „Atleten die de boel pro beren te flessen en hun handlan gers worden steeds vaker gepakt. Het gaat steeds beter", aldus Rog ge- De IOC-baas wees erop dat de bloed- en urinestalen van olympi sche atleten tegenwoordig acht jaar worden bewaard, zodat ze in een later stadium nogmaals kun nen worden getest. Afgelopen maand moest 1500-meterloper Rashid Ramzi (Bahrein) zijn in 2008 gewonnen goud inleveren en vier andere atleten konden wor den gediskwalificeerd als gevolg van retroactieve tests. „We be driegt kan er niet langer van uit gaan dat het geheim blijft." Het congres in Stockholm mar keert de tiende verjaardag van Wa da. De organisatie zal daar bekend maken dat er een wereldwijd pro gramma komt waarbij de bloed- Het Wada heeft de gebruikmaking van het biologisch paspoort, waar in een aantal urine- en bloedwaar den van atleten worden bijgehou den gedurende langere tijd, en de te volgen procedures gisteren goedgekeurd. „Dit is een grote stap voorwaarts", zei Wada-voorzit- ter John Fahey. „Het is niet het ein de van al onze problemen, maar het is wel een extra instrument." De wielrenunie UCI en schaats bond ISU werken er mee. waarden van de atleten worden vergeleken, om aldus al te grote schommelingen op te sporen. Op die manier werd de Duitse schaats ster Claudia Pechstein veroordeeld tot een schorsing van twee jaar, zonder ooit positief te zijn gecon troleerd. „Wada heeft een bijdrage geleverd in de veranderde houding ten op- zichte van doping. Het is een on dermijnend kwaad dat de integri teit van de sport bedreigt", aldus Volgens de Belgische IOC-baas is de strijd nooit gewonnen: „Bedrie gers gaan altijd zoeken naar midde len om op onsportieve wijze voor deel te krijgen. En wij zoeken al tijd naar middelen om hen te stop pen. Het volgende slagveld is dat van de genetische doping." Rogge wil dat coaches en artsen die hun atleten aanmoedigen om doping te gebruiken net zo hard moeten worden aangepakt als de bedriegende sporters zelf. sass tes wsBtö&Bssst i&m&ss&sm s? '■^■'^7®^, BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics-Charlotte Bobcats 108-90, New York Knicks-Phoenix Suns 126-99, Miami Heat-Portland Trailblazers 107-100, Los Ange les Lakers-New Orleans Hornets 110-99. BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie. Team Rasemberg-Pearle Opti ciens 6-2: Paul Bruneel-Jens van Dam 37-40, 39; Roger Spijkers-Tony Dobbelaere 40-20, 44; Charles Mekes-Etienne van Damme 35-9, 32; Michel Christiane-Eddie van Coethem 35-27, 55. Derde divisie. De Stene Brug-Wellse Vaert 1 6-2: Piet Kock-Piet van Steen 35-17, 27; Wirh de Kok-Mark Reijnders 35-33, 56; Arjo Holle- stelle-Frans Lijmbach 29-30, 47; Rob van Lin- den-René Pijnen 30-13, 40. Bottles/De Parel-'t Tapperijke 4-4: Theo Plat- jouw-Johan Embregts 35-25, 60; Cor de Jon- ge-Cees Broos 24-35, 62; Peter Snelders-Johan van Cinneken 30-26, 59; Cees Baumgarte- René Dam 22-30, 54. GOLF Girona. Finale Qualifying School Europese Tour, na vijf ronden: 1. Khan (Eng) -22, 2. Hutsby (Eng) -16, 3. Carranza (Arg), Gallacher (Sch) -15, 5. Canizares (Spa) -14, 6. Elson (Eng), Haastrup (Den), O'Hara (Sch) -13, 55. p Besseling -4, 67. Muntz -1 ZAALHANDBAL DONDERDAG Beker. Tweede ronde Brabant/Zeeland: Del ta Sport-Artemis. Locatie: Onderdak Zierikzee. Aaovang:21.00 uur. r.,_ ÏP2«C lees vind leef www.pzc.nl VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen slikten gisteren voor de tweede keer dit seizoen een neder laag. In eigen huis verloor de koplo per de topper tegen directe concur rent CFE/VDL Groep 4 met 8-io. Bij rust leidde Groene Ster met 4-2.De bezoekers bogen de achter stand om in een 5-6-voorsprong en liepen weg naar 6-9. Groene Ster toonde veerkracht, kwam terug tot 8-9 en liet drie kansen op de gelijk maker liggen. Het laatste woord was voor CFE/VDL Groep 4: 8-10. Voor Groene Ster scoorden Abdoe Abdenbi (2x), Salim Ben Sellam (2x), Said Bouzambou (2x), Khalid El Hattach en André Siereveld. JEREZ Ho-Pin Tung kijkt tevreden terug op zijn test in de Formule i-bolide van Renault op het circuit van Jerez. De 26-jarige coureur, in het bezit van een Nederlands en een Chinees paspoort, beleefde giste ren zijn eerste testsessie in de hoogste raceklasse van de au tosport. Tung reed in 2003 wel al eens in een Williams op dezelfde baan in Spanje. „Het was mijn eerste echte test in een Formule i-wagen en het was een geweldige ervaring", reageerde Tung na afloop. De rijder testte on derdelen voor de auto van Renault in het seizoen 2010. Tung reed 67 ronden in de bolide. «f"imsmm sa®® wmzm donderdag 3 december 2009 MIDDELBURG Rob Ehrens, de bondscoach van de Nederlandse springruiters, geeft morgen een clinic in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Hij v doet dit op uitnodiging van de KWPN afdeling Zeeland. Ongeveer vijftien Zeeuwse ruiters met goed presterende of getalen teerde, Zeeuws gefokte paarden werken aan de clinic mee. Ehrens is nationaal en internationaal een grootheid in de springsport. Zelf won hij vele belangrijke wedstrij den. Sinds hij bondscoach is, greep de Nederlandse ploeg een wereldti tel en een Europese titel. De clinic begint om 19.30 uur en de entree is gratis. AIGLE De Nederlandse wielerploegen Vacansoleil en Skil-Shimano be houden ook het komende wieier- seizoen de status pro-continen- - taal. De internationale wielren unie UCI maakten deelde gisteren aan negentien teams een licentie uit. Afgelopen wielerseizoen maakten beide teams ook al deel uit van de eerste divisie van het wielrennen. Vacansoleil is de ploeg van Johnny Hoogerland uit Yerseke, die dit sei zoen opviel door aanvallend te koersen. Hij deed dat onder meer tijdens de Ronde van Spanje, waar- voor Vacansoleil een wildcard kreeg. mammmmmHwiwaaism U zoekt een oerdegelijke combiketel waarvan u jarenlang zorgeloos kunt genieten? Kies-dan de Vaillant hrSOLIDE. Die combineert alles: laag energie verbruik, hoog rendement, compleet comfort (tot en met Gaskeurlabel CW 6!), betrouwbare techniek, makkelijke bediening, geruisloze werking, compact formaat én een gunstige prijs. Kom langs of bel voor een afspraak. 8 Verwarming Koeling S Duurzame energie vooruit denkt. Omdat l Uw Vaillant installateur: "TL/ Installatie Partners Zierikzee Groeneweegje 13 E 4301 RN Zierikzee Tel. 0111-414722 www.ipz-installaties.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47