Janssen wil ook vlammen op de weg Hvündah BRANDSTOF ZEEUWSE ATB CUP Mountainbikester uit Biggekerke is op reis naar het onbekende Ben jij de zuinigste rijder van Nederland? €6.995,- Qüalii MAAK KANS OP 5 JAAR GRATIS donderdag 3 december 2009 gfeiJL van Biggekerke parttime bij een broodjeszaak in Domburg en bij de Chinees in Oostkapelle. „Dus ik heb ik nog wel een uurtje of wat over. Die situatie zal volgend schooljaar waarschijnlijk totaal an ders zijn, omdat ik aan de universi teit diergeneeskunde wil gaan stu deren. Dan wordt het ongetwijfeld strak plannen om nog op niveau te kunnen fietsen. Maar ook dat ben ik vast van plan." Christel Janssen is het mountainbi- lcen niet met de paplepel ingego ten. Zij besloot de stoute schoenen aan te trekken, nadat haar broertje Rens enkele jaren geleden voor die sport koos. „Ik ging weieens mee naar wedstrijdjes. Toen reed ik ook nog paard. Dat doe ik inmiddels niet meer, maar dat fietsen vond ik heel leuk om te zien. En zodoende ben ik het ook gaan doen." In haar eerste wedstrijden zag het er zo'n vijf jaar geleden allerminst naar uit dat Janssen de zeges aan een zou gaan rijgen. Op de te grote fiets van pa Mathieu eindigde ze in haar beginperiode steevast tussen de jongens in de achterhoede. Gaandeweg boekte ze progressie. „En misschien gaat het nu wel iets te goed. Dat heeft natuurlijk veel te maken met het gebrek aan tegen stand. Maar ik merk ook dat ik door die trainingen op de weg veel sterker ben dan vorig jaar. Ik haak nu veel gemakkelijk aan bij man nen die voorheen van me wegre den." Janssen heeft weinig moeite met het nieuwe - zware - ritme dat zij zichzelf heeft opgelegd. Ook bij re gen, wind of andere gure weersom standigheden stapt zij trouw op haar racefiets voor een lange trai ning. En als het echt geen weer is om buiten te komen, stapt zij flui tend twee uur op de hometrainer. Met op het stuur een leerboek. „Dan kom je die tijd tenminste ook nuttig door. Eigenlijk weet ik nu al niet beter meer. Jk beleef er veel plezier aan. Maar dat komt ook omdat ik er echt voor de volle honderd procent achter sta." De ambitie om te slagen in het wielrennen op de weg is volop aan wezig. Toch gaat de Walcherse naar eigen zeggen een reis naar het onbekende tegemoet, omdat zij nog niet weet wat zij nu eigenlijk echt kan. „Ik pin me dan ook niet vast op een bepaalde uitslag of zo. Voor hetzelfde geld valt het enorm tegen of duurt de aanloopperiode langer dan verwacht. Ik hoop in elk geval fatsoenlijk mee te rijden in de klassiekers en om echt iets te betekenen voor de ploeg. De eerste signalen zijn hoopgevend. In de groepstrainingen gaat het lekker. Vorig jaar deed ik daar ook wel eens aan mee en toen kwam ik al tijd bekaf thuis. Dat is nu al heel anders." door René van Stee BIGGEKERKE - Op de mountainbike rijdt Christel Janssen de Zeeuwse concurrentie al enkele jaren op een hoopje. De achttienjarige renster uit Biggekerke stevent dit seizoen wederom af op de eindzege in de Zeeuwse ATB Cup. Dat lukte haar ook in de drie voorgaande competi ties, al had ze in 2007 zware concur rentie te duchten van Anja Geldof uit het Belgische Ertvelde. „Toen werd het pas in de laatste wedstrijd beslist. Heel spannend en heel mooi natuurlijk. Want dan voel je jezelf nog meer een echte winna res", zegt Janssen. Hoewel zij nog lang niet uitgeke ken is op het mountainbiken, gooit Janssen het sinds enkele maanden over een heel andere boeg. Want de VWO-scholiere wil volgend jaar ook goed op de weg voor de dag ko men. Daartoe volgt ze nu gediscipli neerd de trainingsschema's van Fonny Kint, de ploegleider van het Zeeuwse vrouwenteam Rabo Lady Force. Voor die formatie reed Jans sen eerder al eens mee in wegwed strijden, maar daarin behaalde ze geen noemenswaardige resultaten. „Vijf keer per week ben ik nu op pad. Bij elkaar wel een uur of der tien. Doordeweeks rijd ik vooral in m'n eentje, maar in de weekein den zijn er groepstrainingen. Het is Christel Janssen volgt nu trainingsschema's van Fonny Kint om ook in weg wedstrijden uit de voeten te kunnen. foto Lex de Meester hele omschakeling, want voordien trainde ik eigenlijk nooit. Dan ging het min of meer spelenderwijs. Zo reed ik in het mountainbiken m'n wedstrijden en trok ik er af en toe doordeweeks op uit. Bijvoorbeeld van Domburg naar Zoutelande door de duinen of naar het moun tainbikeparkoers in Boswachterij Westenschouwen. Op den duur was ik toe aan een grotere uitda ging. Ik hoop die in het wielren nen op de weg te vinden." Janssen voegt er meteen aan toe dat ze ook veel tijd heeft om te trai nen. Want voor haar VWO-diplo- ma hoeft ze alleen nog maar de cer tificaten van de vakken Engels, na tuurkunde en scheikunde te halen. Daarnaast werkt de inwoonster Hyundai ontwikkelt energiezuinige en milieuvriendelijke auto's zoals de Hyundai i30 Blue met het unieke start/stopsysteem. Maar hoe zuinig rijd jij eigenlijk? Bewijs het in de Hyundai Blue Challenge. Maak een testrit in de Hyundai i30 Blue en maak kans op 5 jaar lang GRATIS brandstof. Ga langs bij de Hyundai-dealer of kijk op www.hyundaiblue.nl en doe de Hyundai Blue Challenge" Hyundai i20 vanaf: Hyundai i'O vanaf: Matters Gecombineerd brandstofverbiuik volgens EEC-norm 1/100 km: 4,3 - 7,6 km/I: 23,3 -13,2 CO. emissie g/km: 115 - 102 Hyundai bewijst kwaliteit: 3 jaar garantie zonder kilomelerbeperking Official Partner INITI.IKI AAIUtAKIN BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF J. LA ND EG ENT, DE ROTERIJ 22, TEL. 0111 - 658042

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46