Terneuzen en Hulst bouwen gewoon door zeeland 27 Jeugdhonk Goes is lek Taakstraf zwartwerk Oosterland v Jeremiasse KRIMP Advies gedeputeerde genegeerd Middelburgse moskee in 2011 klaar We pieken weer de hele maand december Mystery Jackpot Share the Bubbles Christmas Dinner VLI5SINGEN Troelstraweg 364,10118-477230 FIETSPLEZIER.NL GOES Van der Spiegelstraat 54, 10113-216063 FITNESSPLEZIER.NL ervaar de beste keuze donderdag 3 december 2009 S door Frank van Coaten TERNEUZEN - De gemeenten Ter- neuzen en Hulst houden vast aan hun planning voor woningbouw voor de komende jaren. „Een planning is iets anders dan daadwerkelijk bouwen", is de me ning van wethouders Cees Liefting (Terneuzen) en Diana van Dam me (Hulst). Beide bestuurders reageren hier mee op de stelling van gedeputeer de Harry van Waveren dat de helft van de Zeeuwse woningbouwplan nen moet worden geschrapt. Hij vindt het onzin om mooie plan nen te maken, terwijl er lang niet overal behoefte is aan zoveel nieu we woningen. Van Waveren vindt dat Zeeuwse gemeenten nog onvol doende beseffen welke problemen een krimpende bevolking met zich meebrengt. „Doordat gemeenten zoveel plan nen hebben, ontstaat vertraging in projecten die echt gerealiseerd moeten worden. Dat kan nooit de bedoeling zijn", zei Van waveren. Terneuzen en Hulst beseffen best dat de planning 'iets scherper aan gezet kan worden' maar beide ge meenten willen hun ambitie waar blijven maken. „Ik kan me best vinden in de op roep van Van Waveren om scher per te kijken naar de planning, maar er is een verschil tussen wat wordt gepland en wat daadwerke lijk wordt uitgevoerd", zegt Lief ting. „We willen echter wel onze ambities houden met betrekking tot bijvoorbeeld herstructuring in bepaalde wijken." Wethouder Van Damme van de ge meente Hulst is dezelfde mening toegedaan. „We hebben een aantal grote plannen in ontwikkeling. Het gaat dan natuurlijk vooral om de Nieuwe Bierkaai en Perkpolder. Daarnaast is onze planning uitge smeerd over een periode van tien jaar. En ons gebied heeft nog niet zo'n last van krimp." Sluis deelt wél de mening van de gedeputeerde. „De krimp moet worden erkend", meent burge meester Jaap Sala. „We moeten op lossingen bedenken om de krimp op te vangen. Zoals bijvoorbeeld een kwaliteitsverbetering van be staande woningen." In tegenstelling tot Hulst loopt het aantal inwoners in Sluis al een paar jaar terug MIDDELBURG - De 49-jarige eige naar en directeur van een handels bedrijf in Oosterland is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van acht maanden. Tegen de man was een gevangenis straf van achttien maanden, waar van zes voorwaardelijk geëist. De ondernemer die bloemen kweekte en in uien handelde, ge bruikte illegale Polen en Roeme nen om tegen een (zwart) uurta rief van 4,50 euro op zijn bedrijf te werken. Op die manier betaalde de kweker en handelaar over de jaren 2001 tot 2005 te weinig btw en droeg hij geen sociale lasten af. Hij schreef bovendien valse facturen om de 'zwarte' uitbetalingen weer 'wit' te maken. Op die manier boorde hij de fiscus een dikke twee miljoen euro door de neus. Gemiddeld had de uienhandelaar dertig zwartwerkers op zijn bedrijf werken. De zwarte lonen werden gedekt door valse creditnota's waarop stond dat er uien waren ge leverd. Collega's die van 'zijn' werkne mers gebruik wilden maken, kre gen een rekening voor 12,50 euro per uur, terwijl de arbeiders zelf van hem 4,50 euro per uur kregen uitbetaald. Volgens de eigenaar/directeur moest hij wel zo handelen om het hoofd boven water te houden. MIDDELBURG - Langzaam maar zeker krijgt de nieuwe moskee in Middelburg vorm. Op de hoek van de Stro- menweg en de Nieuwe Vlissingseweg wordt al geruime tijd gebouwd. Dankzij een bord naast de bouwplaats is te zien hoe de moskee - inclusief minaret - er uiteinde lijk uit gaat zien. In februari/maart is de ruwbouw klaar, kondigt Yilmaz m mams Coban aan. Volgens het bestuurslid van de Yildirim Beyazit moskee moet de ruwbouw contractueel uiter lijk in april klaar zijn, maar gaat de bouw zo voorspoe dig, dat dat eerder zal zijn. „Daarna hebben we voor de afwerking en de inrichting van het interieur nog wel ze ker zes maanden nodig. Ik denk dat de opening in 2011 kan plaatsvinden." foto Ruben Oreel GOES - De officiële opening van Jongerenhuis De Bevelanden op 10 december gaat niet door. Gebleken is dat het jongerenhuis - een aantal spaceboxen aan de Westhavendijk - bij extreme regen val niet helemaal waterdicht is. Dat maakten de initiatiefnemers gisteren bekend. De opening wordt verplaatst naar het voorjaar. Het is de tweede keer dat de ope ning van de containers, waarin jon geren leren om zelfstandig te wo nen, wordt uitgesteld. In septem ber kwam dat moment voor de be woners zelf nog iets te vroeg. 0p speelautomaten 4000x kans op extra geldprijzen van €200 Fles champagne en exclusieve hapjes voor €49,50 Reserveer nu voor Eerste of Tweede kerstdag vanaf €39,50 Kijk voor meer informatie en onze voorwaarden op hollandcasino.nl Voor reserveringen bel 0900 - 777 5 777 of kijk op onze website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43