'Iedereen vond hem zo'n lieve man' 25 NABESTAANDE Broer van Hans Hanse overleed in het hospice in Zierikzee Begeleiding door geschoolde vrijwilligers Populieren volgens rechter wel gevaarlijk UW FAVORIETE KOFFIEMELK IN HANDIGE KLEINE PAKJES! NH1 j donderdag 3 december 2009 In een serie besteedt de PZC aandacht aan verschil lende aspecten rondom de dood. Deze week: een nabe staande door Marijke Vael Hij mist hem. Toch wordt Hans Hanse uit Kerkwerve blij en en thousiast wanneer hij vertelt over het overlijden van zijn broer. „Wij hebben de laatste pe riode van Simons leven ervaren als een verrijking. Hij kwam hele maal los en was levendig en blij." De 80-jarige' vrijgezel Simon Han se overleed eind juni in het hospi ce in Zierikzee. Hans Hanse en zijn vrouw Dien Hanse-Verton kij ken met een goed gevoel terug op die periode van negen weken. „De hospicevrijwilligers vonden Si mon zo'n. lieve man en daar ge noot hij van. Om de vier uur kwam er weer een nieuwe ploeg die aandacht aan hem besteedde. Er waren mensen bij die belezen waren, net als hij. En twee vrijwil ligers woonden vroeger in Indone sië, het land waar Simon in de ja ren veertig zijn dienstplicht vervul de. Dat gaf heel wat gesprekstof Voor ons was het prettig om de zorg voor Simon te kunnen delen. We gingen rustig naar huis omdat we wisten dat hij in goede handen was en we gewaarschuwd werden als het nodig was. Dat maakte het allemaal veel gemakkelijker." Hans Hanse werd in 1939 geboren op boerderij de Hooge Meet nabij 't Schutje. Zijn broer Simon was toen 12 jaar en zijn zus Rina 14. „Ik had eigenlijk twee stel ouders." Hans herinnert zich hoe zijn broer hem achterop de motor naar de kaakspecialist in Utrecht reed en hoe Simon als KNIL militair naar Indonesië moest. Later werkten ze beiden op de boerderij van hun vader en na men die samen over toen Maarten Hanse in 1973 overleed. Hans woonde met zijn gezin in de boer derij, terwijl Simon met moeder, Corrie Hanse-Dalebout, in het huis trok, dat na de ramp op het erf werd gebouwd. Toen ook zijn moeder overleed had Simon, die nooit trouwde, het erg moeilijk. „We liepen bij elkaar in en uit. Hij kon goed overweg met onze kinde ren en ging overal naar toe, maar hij had weinig aanloop. Hij was eenzaam en onzeker. We moesten hem bij steeds meer zaken hel pen." Op 65-jarige leeftijd werd bij Simon Hanse prostaatkanker ge constateerd. Toen hem, vijf jaar la ter, een woning werd aangeboden in het Zierikzeese woonzorgcen trum De Veste ging de Kerkwer- venaar 'in de stad' wonen. Ondanks zijn ziekte maakte hij in die periode nog een reis naar Ame- Hospice Schouwen-Duiveland werd in het najaar van 2006 geopend na jarenlange inzet van een aantal vrijwilligers en vele donateurs. Het hospice staat nabij natuurge bied Kaaskenswater bij Zierikzee. Geschoolde vrijwilligers verzor gen en begeleiden daar dag en nacht ongeneeslijk zieke mensen. Door deze gedeelde zorg verloopt het stervensproces op een ont spannen manier. rika, maar daarna werd hij steeds afhankelijker van thuishulp. Toen afgelopen voorjaar duidelijk werd dat hij niet lang meer te leven had, werd eendrachtig besloten om die periode in het hospice door te brengen. „Simon en ik kenden het door contacten met Wil Obbink, een van de mensen die waren be trokken bij de oprichting." Het werd een bijzondere ervaring. „Zowel de patiënt als zijn familie hoeft niks in het hospice, maar mag alles. Er wordt voor je ge zorgd zonder dat je het merkt. Door de liefdevolle en positieve aandacht leefde Simon helemaal op en is na een paar weken heel vredig gestorven." www.hospiceschouwenduiveland.nl door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Enkele populieren aan de Oude Rijksweg in 's-Heer Hen drikskinderen waren in 2007 wel degelijk gevaarlijk voor de verkeers veiligheid en voor bewoonster van die weg J. de Vlieger. Dit heeft de Raad van State woensdag beslist. Met deze uitspraak tikt de hoogste bestuursrechtbank de gemeente •Goes op de vingers. Die wees in 2007 het verzoek van mevrouw De Vlieger af om de populieren goed aan te pakken, zodat er geen ge vaar meer zou zijn op vallende tak ken. Maar een jaar nadat de ge meente de klaagster met lege han den naar huis had gestuurd, liet het gemeentebestuur een van de populieren vellen en twee dode takken afzagen. De Raad van State zegt dat Goes met deze daad impli ciet heeft erkend dat de bomen een gevaar vormden. Hans Hanse bij de vijver nabij het hospice. „In de vijver ligt een kei met daarop de naam en data van Simon. foto Ronald den Dekker ÖpCK j ewel* 30Ml <Aos ttv- bM.tr V— larw Klein formaat, afgestemd op uw gebruik. Bij aankoop van één Friesche Vlag Goudband, Halvamel of Balance 185 ml pakje ontvangt u het aankoop bedrag retour op uw rekening. Hoe ontvangt u uw aankoopbedrag retour? Vul deze bon in en stuur deze samen met de originele kassabon (aankoopbedrag omcirkelen) in een gesloten envelop naar: Friesche Vlag geld terug actie Antwoordnummer 10022 6200 XP Maastricht (geen postzegel nodig) Uiterste inzenddatum: 1 februari 2010 Graag mei bloldetters invullen. Naam:Dhr./Mw. Woonplaats:.u Bank- of gironummer: Ik wil door Friesche Vlag op de hoogte worden gehouden Het aankoopbedrag van 1 pakje zal binnen 6 weken op uw rekening worden gestort Maximaal t inzending per adres/rekeningnummer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41