PZC 'Reken 4 juli op invasie van campers' déDRVKKERY Wakker 22 en 23 31 Midwinterfeest in Ellemeet almanak Basisscholen adopteren sloot of vijver Delta-dochter Solland Solar is klaar voor de opleving 21 Donderdag 3 december 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl TOUR DE FRANCE Rotterdams organisatiecomité informeert gemeenten over doorkomst wielercircus Er komt heel wat kijken bij een passage van de Tour de France. Dat ervoeren gisteren in Zierikzee 25 be stuurders en ambtenaren van een tiental Zuid-Hollandse, Zeeuwse en west-Brabantse gemeenten. Die gemeenten liggen zondag 4 juli op de route van de wielerkara- vaan. Om ze een indruk te geven van wat hen te wachten staat, hield project-coördinator Peter Schuiten van 'Grand Départ Rot terdam 2010' gisteren een spreek beurt in het Schouwen-Duiveland- se gemeentehuis. Zo moeten de ge meenten tussen Rotterdam en de Belgische grens rekening houden met een invasie van campers. „Die zijn van mensen die hun vakantie besteden aan het volgen van de Tour. In Frankrijk gaat het om 800 campers, in Nederland schat ik dat aantal op 500. De meeste rijden door naar Brussel, maar een flink aantal zal nog in Nederland over nachten", aldus Schuiten. Hij presenteerde enkele Tourfeiten die voor de gemeenten interessant kunnen zijn. „Een gemiddeld be zoek aan de de Tour duurt zes uur. Tourbezoek is geen mannenzaak, maar een gezinsuitje. Twee uur voor het peloton uit rijdt de recla mekaravaan. Die deelt jaarlijks 15 miljoen artikelen uit. Het publiek hecht daar veel waarde aan, ook al gaat het maar om een petje van een paar cent." De Tour levert volgens Schuiten 3860 uur televisie op, waar in 186 landen naar wordt gekeken. „Er wordt vanuit de lucht gefilmd. U mag aangeven, mits het niet te commercieel is, wat u in beeld ge bracht wil hebben. Informatie over dat bouwwerk of monument spelen wij door aan de Tourdirec tie. Die brengt de media op de hoogte, zodat verslaggevers iets kunnen vertellen bij de beelden uit de helikopter." Vlaggenfabriek Shipmate is part ner van de Tour in Nederland. Rond het parcours worden geen andere vlaggen, banieren en span doeken geduld. Het bedrijf bood de gemeenten gisteren kant en kla re pakketten aan van 5000 tot 15.000 euro. Wat de gemeenten el ders neerzetten, mogen zij zelf we ten. Maar ze kunnen een Franse ju rist verwachten als zij rommelen met het Tour-logo. Vignetten waar op 'Le Tour', Rotterdam en een gastgemeente staan, worden in Pa rijs gemaakt. De Reimerswaalse wethouder Hans de Kunder hekel de het provinciebeleid voor wat be treft reclame langs de weg. Hij moest vorig jaar tot twee keer toe banieren van de Senior Games ver wijderen. „Als de provincie zich nu ook zo opstelt, haalt ze een gi gantische streep door dit evene ment," zei De Kunder. Rotterdam verwacht 1,5 miljoen bezoekers. De opbrengst van de Tourstart wordt geschat op 35 tot 40 miljoen euro. Vooral de horeca spint er garen bij. De provincie Zeeland maakt eind december sa men met de politie een schatting van het bezoekersaantal. Auto's uit de Tourkaravaan 2010 stonden gisteren voor het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Cjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 ELLEMEET - De tuinclub van Elle meet organiseert een midwinter feestje in het dorp. De inwoners tuigen zaterdag 12 de cember gezamenlijk de kerstboom op. Dat gebeurt op het sfeervolle dorpspleintje van Ellemeet. Tegen een kleine vergoeding is er voor ie dereen iets lekkers te eten en te drinken. Het midwinter feest je van Elle meet begint om 16.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl Het valt die Baarlandse moeder zwaar: ook op zaterdag al om 7.00 uur opstaan. Maar het is voor de wa terbestendigheid van haar zoon. Laatst schrok ze wakker op zo'n zwemlesochtend: verslapen! Als ze ontbijt en auto combineerden, kon den ze op tijd zijn, berekende mam. De boterhammen gingen mee de au to in, maar deze ochtendlijke sprint deed de humeuren weinig goed. Bij het laatste verkeerslicht voor het reisdoel keek ze op het dashboard klokje. En nog eens. Het stond er echt. Kwart ober zeven. Geen kwart over acht. Ze waren een uur te vroeg. Twee weken later viel de bon op de mat. Honderdvijftig euro. Rood licht genegeerd. Zou er echt geen clementie mogelijk zijn...? vrijdag 4 dec. 16.30-17.30 uur i vanavond en morgenavond De Drvkkery I Talkshow i koopavond Rebecca van Wittene i geopend tot 21.00 uur j zondag 6 dec. 13.00-17.00 uur I koopzondag boeken bestellen? vvmw.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37