35 Engelaar wil vanavond behoedzaam aanvallen PSV belandt In 2010 zeker in rode cijfers Twee weken gips voor veldrijder Thijs Al Woods: Ik stelde mijn familie teleur Nu 10,- gratis beltegoed. e99,95 Recordjacht Bij een nieuwe PrePaid van T-Mobile. donderdag 3 december 2009 door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Een overwinning op Sparta Praag bezorgt PSV van avond een plaats in de tweede ron de van de Europa League. Maar ook een nederlaag kan voldoende zijn. Als FC Kopenhagen erin slaagt om CFR Cluj op een gelijk spel te houden, kan PSV zich in ei gen huis een misser permitteren tegen de Tsjechen. De wedstrijd in Denemarken heeft daarom net zo'n groot be lang als die in Eindhoven. FC Ko penhagen komt bij een gelijkspel op vijf punten, Cluj is dan uitge schakeld. PSV bezit nu acht pun ten en is vanwege de onderlinge re sultaten (t-o winst, t-i gelijkspel) niet meer te achterhalen door Ko penhagen als die ploeg in even wicht blijft met de Roemenen. Spelmaker Orlando Engelaar vindt dat PSV vanavond behoedzaam moet aanvallen. „Europese wed- eindhoven - In het financieel jaar verslag dat PSV gisteren uitbracht, voorspelt de club dit seizoen in de rode cijfers terecht te komen. Voor naamste oorzaak is het missen van deelname aan de Champions Lea gue van dit seizoen. Het verschil met de inkomsten in de Europa League is zodanig dat er dit jaar verlies zal worden gemaakt. De financiële resultaten van PSV waren voor het laatst in 2004-2005 negatief. Vorig seizoen (2008- 2009) boekte PSV een winst van 9,3 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog 29,4 miljoen euro, toen een absoluut record. De omzet daalde van 97,5 miljoen naar goed 73 miljoen euro. De slechtere resul taten ten opzichte van een jaar eer der kwamen vooral door mindere prestaties in de Champions Lea gue. Het eigen vermogen van PSV is inmiddels opgelopen tot 28,8 miljoen euro. Dat is bijna tien mil joen euro meer dan vorig jaar. In spelers werd 15,8 miljoen geïnves teerd, in de Herdgang en het Phi lips Stadion zo'n 7,5 miljoen en bo vendien werd 9,3 miljoen euro aan langlopende schulden afgelost. De sponsorinkomsten daalden met 4,6 miljoen-tot 12,6 miljoen euro. De inkomsten uit media daal den met 3,2 miljoen euro tot 4,6 miljoen euro. Merchandising bracht 2,7 miljoen euro op, 0,4 mil joen minder dan een jaar eerder. De totale bedrijfslasten wist de di rectie van PSV terug te brengen met 4,1 miljoen tot 53,4 miljoen euro. Dit is vooral bereikt door een lagere beloning van spelers en technische staf. Ook is de boek waarde van de spelers afgewaar deerd met 4,6 miljoen euro. door Ad Pertijs elst - De linkerwijsvinger van Thijs Al zit sinds dinsdag in het gips. „Dat kon er nog wel bij", ver zucht de 29-jarige veldrijder uit Eist. De man die na het vertrek van Lars Boom het vaderlandse cy clocross moet zien te dragen, lijkt meer en meer bezig aan een verlo ren winter. „Ik moet toegeven dat ik eerder dit seizoen op het punt heb gestaan om er mee te stoppen, maar dat is nu zeker niet het ge val." De kwakkelende kopman van AA Drink zegt dat hij juist gedrevener is dan ooit. „Ik laat me niet zo maar uit het veld slaan. We heb ben voorbeelden dat het niet per se slecht hoeft te zijn om de eerste helft te missen. Niels Albert werd vorig jaar nog wereldkampioen omdat hij na een langdurige bles- strijden zijn toch anders dan com petitiewedstrijden. We kunnen ons geen slordigheden permitte ren", zei Engelaar gisteren. Volgens hem valt er nog genoeg te verbeteren het spel van PSV. „We zijn soms veel te slordig, dat moet eruit. We geven een tegenstander daarmee het gevoel dat ze tegen ons kunnen voetballen." De slor digheid waar Engelaar het over heeft, manifesteert zich vooral in balbezit. „Je ziet soms balletjes die net te hard of te zacht zijn en daar door een medespeler niet goed be reiken. Op zulke momenten is de concentratie niet hoog genoeg en kun je kwetsbaar zijn." Engelaar vindt dat de onderlinge coaching beter moet. In dat ver band is het waarschijnlijk dat ver dediger André Ooijer terugkeert in de beginopstelling. De routinier is volledig hersteld van een vervelen de knieblessure die hem zeven we ken aan de kant hield. ijmuiden - Het Nederlandse zeiljacht Delta Lloyd is gis teren in een recordtijd de Noordzee overgestoken. Schipper Bouwe Bekking startte met zijn bemanning in de Engelse plaats Lowestoft en finishte 5 uur, 36 minu ten en 18 seconden later in IJmuiden. De afstand tussen tussen beide havensteden is 200 kilo meter (105 nautische mijl). Het Noordzeerecord stond sinds maart 2008 met 5.59.30 op naam van de V60 Ple- omax, met een volledig Zeeuwse bemanning. foto Robin van Lonkhuijsen new york - Tiger Woods heeft zich gisteren voor het eerst open lijk uitgesproken over de toedracht van zijn merkwaardige auto-onge luk van afgelopen vrijdag. De Ame rikaanse topgolfer gaf op zijn web site toe dat hij 'zijn familie teleur gesteld heeft'. Diverse media speculeerden na het ongeval dat een buitenechtelij ke affaire van Woods de aanlei ding zou zijn voor de crash. „Ik heb mijn gezin in de steek gelaten. Het spijt me verschrikkelijk dat ik over de schreef ben gegaan", aldus Woods. „Ik heb mijn waarden ver loochend en me niet gedragen zo als mijn familie verdient." De beste golfer van de wereld vroeg de media hem met rust te la ten om zijn gezin 'achter gesloten deuren deze problemen te laten oplossen'. Woods reed vrijdagnacht met zijn auto eerst tegen een brandkraan en daarna tegen een boom. Hij liep daarbij diverse snijwonden in zijn gezicht op. Na behandeling in het ziekenhuis keerde hij terug naar huis. De eerste sportmiljar- dair ter wereld hulde zich na het incident aanvankelijk in stilzwij gen. Hij zal ook niet vervolgd worden. Woods krijgt alleen een bekeuring voor roekeloos rijgedrag. Hij moet een boete betalen van 164 dollar (100 euro) en krijgt vier strafpun- ten in zijn rijbewijs. sure op het einde frisser was dan de rest." Hij moet nu even geduld hebben, omdat hij zaterdag viel in de war- ming-up van de wereldbeker- veldrit van Koksijde. Al knalde met zijn hand tegen een hek. Een verzorger pakte de vinger in en Thijs Al reed de cross zowaar uit. In het ziekenhuis werd later die avond vastgesteld dat de vinger was gebroken. Even leek het of Al met een spalk verder zou kunnen koersen. „Dinsdag werd nog eens goed naar die breuk gekeken. Die zat toch dichter bij de hand dan ge dacht. Dan wordt alles zo complex dat het beter was om de vinger in het gips te zetten." Hij mag nu zeker twee weken niet koersen. „Het gips gaat er 15 de cember af en ik hoop de zondag er op mee te doen aan de wereldbe kercross van Kalmthout." Nu Ice Age!M 3 dvd cadeau. LG GD330 PrePaid Gratis hed<andiw content downloaden op je telefoon. Ga naart-mobile.nl, jouwT-Mobile Shop of bel 0800-7123. :p Life is for sharing. Actie geldig bij de eerste opwaardering van minimaal 20.- tot 3 januari 2010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31