niet uitgegroeid zeeland i 3 Middelburg heeft voorlopig geen tijd voor verspreiding jodiumpillen Expansie commentaar Vrijspraak man uit Wemeldinge Het Roompot imperium donderdag 3 december 2009 personeelsleden in vaste dienst (2500 inclusief seizoens- en andere tijdelijke krachten). 'De wereld wordt beheerst door concurrentie, ledereen wil wat. Als je sneller wil dan een ander, moet je ook harder rennen." Henk van Koeveringe, directeur Roompot Vakanties Roompot Vakanties timmert aan de weg. Met de overname van Hogenboom Vakantie parken zet het Zeeuwse bedrijf een indrukwekkende expansie voort. Roompot zit in de top van de Nederlandse verhuur markt. Inmiddels heeft de on derneming aan de stevige Zeeuwse stam heel wat interna tionale takken. Roompot Vakanties is om ver schillende redenen bijzonder. Het bedrijf mikt op het midden van de markt, een segment dat zichzelf balanceert in conjunc turele golven. Verder doet Roompot het zonder wilde fi nanciering en groeit niet om te groeien. Het volgt eerder de gangbare schaalvergroting in deze markt. Daarvan is het ein de niet in zicht. Dit zonnige verhaal in crisistijd geeft vertrouwen dat Roompot Vakanties zichzelf niet voorbij zal rennen en dat nog het paar andere topprestaties zal leve ren: continuïteit in de succes volle leiding en behoud van de grote waarde voor Zeeland. Is Roompot een Zeeuws bedrijf of een (inter)nationaal bedrijf? „Om te beginnen: we zijn geves tigd in Zeeland, ingeschreven in de Kamer van Koophandel te Middel burg. Directie en staf bestaan uit Zeeuwen. Wij bankieren in Zee land, worden ondersteund door WEBLOCS Weblogs over wielrennen, hardlopen, voetbalcijfers, Indonesië en de Twee de Kamer op www.pzc.nl/blogs EN VERDER Lezersfoto's in de albums nieuwsfo to, sportfoto, Sinterklaas 2009 e.a, op www.pzc.nl/foto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het nieuws van de PZC op uw mo biel? Ca naar: www.pzc.mobi Zeeuwse notarissen en advocaten. Als we in Zeeland bouwen, bou wen we met Zeeuwen. Het perso neel is Zeeuws - behalve dan in de perifere parken. In Groningen heb ben we natuurlijk Groningers in dienst, dat kan-niet anders." „Maar wij zijn wel een internatio naal bedrijf geworden; wij trekken ook kapitaal aan in Duitsland, doen zaken over de grenzen. In el ke regio waar we actief zijn, ma ken we gebruik van regionale be drijven. Toeristen kunnen overlast veroorzaken, maar als de plaatselij ke middenstand er aan mee kan verdienen, is er over en weer be- grip" Hoe ziet u de toekomst? „Zonnig! Ik ben zestig, dat is nog jong. Ik wil nog graag een poosje blijven werken. Tot ik doodga, of tot ik van de dokter niet meer mag. Maar wel als eigen baas. Nie mand hoeft mij 's morgens te ver tellen wat ik die dag moet doen." door Marcel Modde MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg heeft zich in het bestuur van de Veiligheidsregio andermaal de woede van zijn collega's op de nek gehaald. Als enige stemde hij giste ren tegen de verspreiding van jo diumpillen onder bevolking. Schouwenaar heeft het komende half jaar geen ambtenaren vrij voor de distributie in zijn gemeen te. Middelburg heeft onder meer met de organisatie van de landelij ke Koninginnedag en een wielere- tappe van de Giro veel hooi op de vork genomen en kan daar even niks meer bij hebben, aldus de bur gemeester. Hij pleitte voor uitstel van de brede verspreiding, temeer omdat daar toch al veel langer over wordt gesproken. „Een half jaartje kan er dan ook nog wel bij." Dat was zeer tegen het zere been van Jaap Gelok (Borsele), die de operatie als voorzitter van de werk groep nucleaire veiligheid heeft voorbereid, en zijn Goese collega Dick van der Zaag. „Dit kan toch niet! We zijn zeven jaar bezig met deze problematiek en wanneer je eindelijk zo ver bent, zegt uitgere kend de burgemeester van onze hoofdstad ik doe het niet", reageer de Gelok. De overige gemeenten MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 2i-jarige man uit Wemeldinge vrij gesproken van verkrachting van een toen 13-jarige dorpsgenote. Het vonnis was volgens de eis van de officier. Het voorval zou heb ben plaatsgevonden op oudejaars avond 2007, in het ouderlijk huis van de jongeman. Volgens de rechtbank waren er te veel twijfels en wisselende verklaringen om tot een veroordeling te komen. zetten het plan door. Directeur Frits Hendriks van de GGD noem de, de opstelling van Middelburg 'buitengewoon onhandig'. De bedoeling is dat de jodiumpil len vanaf februari worden ver spreid onder inwoners van acht Zeeuwse en de twee aangrenzen de Brabantse gemeenten. De ta bletten bieden bescherming tegen schildklierkanker bij het vrijko men van radioactieve stoffen door een ongeluk met de kerncentrale in Borssele en Doel. Schou- wen-Duiveland, Kapelle, Tholen, Noord-Beveland en Veere vallen buiten de gevarenzone en zijn niet in het distributieplan opgenomen. Roompot Vakanties heeft allang niet alleen meer parken in Zeeland, of zelfs maar in Nederland. Het imperium strekt zich uit over zes landen. Denemarken Vakantieparken van Roompot. Niet alle accommodaties zijn in eigendom. Het bedrijf voorziet ook in huurbemiddeling. Nederland Polen leeland Duitsland Frankrijk 2e ticket halve prijs tickets 1 jaar geldig BOBflLLOn <076) 514537a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3