221 zeeland Westdorpe krijgt eigen Raadslid Jo Baart gaat verder met eigen lijst Wakker Taakstraf voor kinderporno Jubilarissen schenken Bachten Dieke geld almanak Jaap Sala krijgt geluk in een rugzak Uittreden kost Terneuzen 270.000 euro Roep om maatregelen bij oud gemeentehuis Helft werklozen is ouder dan 45 jaar Een 'storting' van 5000 euro in het fonds Defence for children, thera pie, een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Die straf heeft de rechtbank in Mid delburg gisteren opgelegd aan een 44-jarige man uit de gemeente Hulst. De man werd verdacht ruim TERNEUZEN Zes medewerkers van meubelzaak Leen Bakker schenken de waarde van hun attentie voor hun 12,5-ja- rig jubileum aan woonzorgcen trum Bachten Dieke in Terneuzen. Leen Bakker verdubbelt het bedrag tot in totaal 1800 euro. „We zijn erg blij met deze donatie", zegt locatie manager Gerard Smits. Met het geld worden gezelschapsspellen en een Wii-computer gekocht. Zwartepoorte Goes B.V. Amundsenweg 33, 4462 GP GOES T 0113-24 52 45 www.zwartepoorte.nl Het valt die Baarlandse moeder zwaar: ook op zaterdag om 7.00 uur opstaan voor de zwemles. Dus haast ze zoon en zichzelf via ontbijt, bad kamer en auto naar het instructie- bad. Laatst schrok ze wakker op zo'n ochtend: verslapen! Als ze ont bijt en auto combineerden, konden ze op tijd zijn, berekende mam. De boterhammen gingen mee de au- oostburg - Wat is geluk en hoe kunnen jonge kinderen dat in een tekening uitbeelden? Tientallen kinderen in Zeeuws-Vlaanderen, Middelburg en Amsterdam lukte het. Een selectie ervan is afgedrukt in een boekje. Oranje konijnen met een klavertje vier, een regen boog en heel veel hartjes, de kleine kunstwerken zijn divers. Initiatief neemster Mary Boon ut Schoon- dijke overhandigde gisteren samen met een tweetal kleine kunste naars de eerste exemplaren aan burgemeester )aap Sala van Sluis. De boekjes, verpakt in een rugzak met het opschrift: Geluk in je rug zak, zijn onder meer te koop bij boekhandel Basting in Oostburg. MEEST GELEZEN 1. Hier kun je schepen aanraken 2..Lonink plaatst oproep op website 3. Aanpassen 30 km zones kostbaar EN VERDER Stem op de stelling 'Bomenkap in Zeeuws-Vlaanderen is te massaal' op pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto terneuzen - De gemeente Terneu zen moet de Zeeuwse Muziek school een afkoopsom van 270.000 euro betalen, omdat Ter neuzen uit de gemeenschappelijke (Zeeuwse) regeling stapt. Aanvan kelijk vroeg de muziekschool een miljoen euro. „Maar de afgelopen twee jaar hebben onze onderhan delaars het fantastisch gedaan", complimenteerde wethouder Jaap Bos de ambtenaren in de commis- sie samenleving. „Er is ook con structief onderhandeld. We blij ven nauw samenwerken met de Muziekschool." De leerlingen mer ken straks niets van de veranderde situatie. Ze krijgen les op dezelfde locaties en van dezelfde docenten. J donderdag 3 december 2009 Z MIDDELBURG door Eugène Verstraeten terneuzen - Het Terneuzense raadslid Jo Baart stapt met onmid dellijke ingang uit de fractie TOP Gemeentebelangen. Hij gaat deze raadsperiode als zelfstandig raads lid verder. Baart doet bij de ge meenteraadsverkiezingen in maart mee met een eigen lijst. Het raadslid stapt op uit onvrede over het feit dat de partijleden hem op de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen op een vijf tiende plaats hebben gezet. „Daar ben ik het niet mee eens", moti veert Baart zijn vertrek. „Er is ook niet gezegd dat ik slecht functio neer als raadslid. Daarom heb ik er voor gekozen zelfstandig verder te gaan." Vorige verkiezingen stond Baart op de vijfde plaats en kwam hij op eigen kracht met voorkeurstem men in de gemeenteraad. Baart was lid van Top sinds de oprich ting in 1997. In 1998 werd hij wet houder. Het raadslid weet niet in hoeverre 'verdachtmakingen' aan zijn adres hebben bijgedragen aan de tegen vallende plaats op de kandidaten lijst. „Er is beweerd dat ik dronken de raadsvergadering heb bijge woond", zegt Baart. „Ik wil een ge sprek met burgemeester Lonink om de bron van die verdachtma kingen te achterhalen." Jo Baart presenteert binnenkort zijn eigen kandidatenlijst. Zelf haal de hij vier jaar geleden zo'n 400 stemmen. „De mensen die ik voor mijn lijst heb gevonden, waren vo rige verkiezing goed voor meer dan 300 stemmen. Dus we gaan met de lijst Jo Baart voor twee ze tels in de gemeenteraad." 'Er doen allerlei verhalen de ronde over Graaf Jan. Dat is helemaal niet erg. Het moet een beetje een mysterie blijven' 10.000 bestanden met kinderporno in bezit te hebben gehad. De zaak tegen hem kwam aan het rollen dankzij een Braziliaans onderzoek. In 2008 deed de politie een inval en onderschepte de verzameling. Het Openbaar Ministerie had een gevangenisstraf van een jaar, waar van drie maanden voorwaardelijk gevorderd. HOEK De gemeente Terneuzen bekijkt wat ze kan doen aan de situatie rond het oude gemeentehuis in Hoek. Volgens raadslid Jerry Plad- det (SGP) is het er een rommeltje. Volgens wethouder Cees Liefting is het probleem dat het gebouw parti culier bezit is. „Niet alleen in Hoek zijn er situaties waar we niet blij mee zijn, maar waar we weinig aan kunnen doen", aldus Liefting. TERNEUZEN In de gemeente Terneuzen zijn 2570 mensen op zoek naar werk. De helft daarvan is 45-plusser. Daar staat tegenover dat het aantal vaca tures met de helft is gedaald sinds vorig kwartaal. Dat betekent ook dat het steeds moeilijker wordt om het stijgend aantal werkloze jonge ren aan werk te helpen. In Terneu zen zoeken 373 jongeren tussen de 15 en 27 jaar werk. Tip? redactie@pzc.nl to in, maar de ochtendlijke sprint deed de humeuren weinig goed. Bij het laatste verkeerslicht voor het reisdoel keek ze op het dashboard klokje. En nog eens. Het stond er echt. Kwart over zeven. Geen kwart over acht. Twee weken later viel de bon op de mat. Honderdvijftig euro. Rood licht genegeerd. Zou er echt geen clementie mogelijk zijn...? www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24