Gemeenten blijven huizen plannen Centrum Jeugd en Gezin opent in Terneuzen PZC I 21 Sluise raadsfracties naar rechtbank déDRVKKERY JWS-VLAANDERE1 22 en 23 31 KRIMP Terneuzen en Hulst houden vast aan ambities, Sluis erkent gevolgen van krimp Donderdag 3 december 2009 Westdorpe krijgt eigen gezicht met beeldmerk Graafian Delta-dochter Solland Solar is klaar voor de opleving Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten terneuzen - De gemeenten Ter neuzen en Hulst houden vast aan hun planning voor woningbouw voor de komende jaren. „Een planning is iets anders dan daadwerkelijk bouwen", is de me ning van wethouders Cees Liefting (Terneuzen) en Diana van Dam me (Hulst). Beide bestuurders reageren hier mee op de stelling van gedeputeer de Harry van Waveren dat de helft van de Zeeuwse woningbouwplan nen moet worden geschrapt. Hij vindt het onzin om mooie plan nen te maken, terwijl er lang niet overal behoefte is aan zoveel nieu we woningen. Van Waveren vindt dat Zeeuwse gemeenten nog onvol doende beseffen welke problemen een krimpende bevolking met zich meebrengt. „Doordat gemeenten zoveel plan nen hebben, ontstaat vertraging in projecten die echt gerealiseerd moeten worden. Dat kan nooit de bedoeling zijn.' Terneuzen en Hulst beseffen best dat de planning 'iets scherper aan gezet kan worden' maar beide ge meenten willen hun ambitie waar blijven maken. „Ik kan me best vinden in de op roep van Van Waveren om scher per te kijken naar de planning, maar er is een verschil tussen wat wordt gepland en wat daadwerke lijk wordt uitgevoerd", zegt Lief ting. „We willen echter wel onze ambities houden met betrekking tot bijvoorbeeld herstructuring in bepaalde wijken." Wethouder Van Damme is dezelf de mening toegedaan. „We hebben een aantal grote plannen in ont wikkeling. Het gaat dan natuurlijk vooral om de Nieuwe Bierkaai en Perkpolder. Daarnaast is onze plan ning uitgesmeerd over een periode van tien jaar. En ons gebied heeft nog niet zo'n last van krimp." Sluis deelt wél de mening van de gedeputeerde. „De krimp moet worden erkend", meent burge meester Jaap Sala. „We moeten op lossingen bedenken om de krimp op te vangen. Zoals bijvoorbeeld een kwaliteitsverbetering van be staande woningen." In tegenstel ling tot Hulst loopt het aantal in woners in Sluis al een paar jaar te rug. door Eugène Verstraeten terneuzen - In het gebouw de Tij man in Terneuzen is gisteren de eerste vestiging van het Centrum Jeugd en Gezin (CJG) Hulst-Ter- neuzen geopend. In januari volgt in Hulst de opening van de twee de vestiging. De CJG-vestigingen zijn één van de eerste in Zeeland, omdat ze onderdeel uitmaken van proefprojecten in de provincie. De opening werd gisteren verricht door gedeputeerde George van Heukelom en wethouder Cees Lief ting. Onder begeleiding van jonge djembé-muzikanten werden op het Stadhuisplein voor de Tijman ballonnen opgelaten. Het CJG is een nieuwe voorzie ning en wordt de vraagbaak voor alle kinderen, jongeren en ouders in beide gemeenten met opgroei en opvoedingsvragen. Dit hoeft niet alleen te gaan over proble men, maar het kan ook gaan over alledaagse vragen. Het C)G gaat ook samenwerken met het onderwijs. Zo kunnen problemen van leerlingen vroegtij dig gesignaleerd en opgepakt wor den. In het het CJG werken gaan verschillende organisaties samen. Naast de gemeenten Hulst en Ter neuzen zijn dat de GGD, Maat schappelijk Werk, MEE Zeeland, Indigo Zeeland en Bureau Jeugd zorg. Zij dragen ook zorg voor de dagelijkse bemensing van CJG-lo- ket in de Tijman. De gemeente Sluis kiest voor een ander organisatiemodel dan de ge meenten Terneuzen en Hulst. Het inlooploket van het CJG wordt daar ondergebracht in het gemeen tehuis in Oostburg en is vanaf 4 ja nuari operationeel. Het oplaten van ballonnen bij de opening van de vestiging van het Centrum Jeugd en Gezin werd begeleid door jeugdige 'trommelaars' van Toonbeeld. foto Peter Nicolai Markt 51 Middelburg T0118 886 886 breskens - De Sluise raadsfracties Helder Zeeuws, CDA, Gemeente belangen en Liberaal Sluis stappen naar de rechter om de bezwaren- commissie van de provincie te dwingen hun zienswijze te behan delen. Die gaat in tegen het vesti gen van voorkeursrecht in het ge bied waar Waterdunen gepland is. Dat recht houdt in dat eigenaren bij verkoop hun grond eerst aan de provincie moeten aanbieden. De bezwarencommissie van de provincie weigert het bezwaar te behandelen. Omdat een handteke ning van het college ontbreekt, tre den de partijen niet op als gemeen teraad maar als personen, meent de commissie. En als individuen hebben ze geen betrokkenheid bij de zaak. Volgens de fracties bete kent dit dat in de praktijk het colle ge de baas is en niet de gemeente raad. Onacceptabel, menen ze. vrijdag 4 dec. 16.30-17.30 uur De Drvkkery I Talkshow Rebecca van Wittene vanavond en morgenavond koopavond geopend tot 21.00 uur zondag 6 dec. 13.00-17.00 uur koopzondag boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23