Roompot is nog lang 21 zeeland Monument voor verdronken dorpen mist 21 van de 117 namen Kreukvrij PZC donderdag WINNAAR Met de laatste overname is Roompot Vakanties de num mer twee van Nederland geworden. In crisistijd. Henk van Koeveringe, directeur van Roompot, legt uit hoe. De krant 5 weken voor 15 euro! donderdag 3 december 2009 door Willem van Dam De politie moet haar ge zag herwinnen, sprak minister Guusje ter Horst nog niet zo lang geleden ferm. Ik ben dat geheel met haar eens. Daarom begrijp ik de opwinding niet zo goed, die is ontstaan over de declaraties van een paar politiebazen. Zo zou Fup Goudswaard, de voormalige chef van de Zeeuwse politie, een setje manchetknopen en een tubetje haargel hebben gedeclareerd. Op winding alom. Maar hoezo? Een ordehandhaver dient er onberispe lijk uit te zien. Een politieman met ongepoetste schoenen en een ongestreken overhemd maakt im mers geen enkele indruk. Tijdje terug, toen ik de fout be ging om mij zonder autogordel in het verkeer te begeven, werd ik door een motoragent staande ge houden. Hij sommeerde me mijn autoraampje open te draaien, stak zijn gehelmde hoofd naar binnen en informeerde op vermanende toon of'we wel wisten waar we mee bezig waren'. Mijn hemel, wat stonk die man uit z'n straatje! Verdiende kennelijk niet genoeg om een tubetje Colgate te kopen. Zeg zelf: zo'n man dwingt toch geen enkel respect af? Geef mij maar een diender aan wiens smetteloze manchetten een paar fraaie manchetknopen glimmen en onder wiens pet een onberispelijk kapsel verscholen gaat. Daar heb ik best een paar eu ro's voor over. Mijn wijze groot moeder zei vroeger altijd: „Je ktrnt beter door een luxe rijtuig worden overreden dan door een strontkar." En zo is het Het is nooit leuk om bekeurd te wor den, maar als ik dan toch een bon krijg, ontvang ik die liever van een frisgewassen politieman dan van een onverzorgd type. Deze week meldde de krant, dat er in Zeeland acht wijkagenten de straat op worden gestuurd. Ik ver heug me zeer op hun komst. Mits ze hun schoenen hebben gepoetst en een kreukvrij overhemd dra gen. En als ze zich dat niet kun nen permitteren, mogen ze van mij een doosje Erdal en een pakje Crackffee declareren. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vut het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Aile auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Woonplaats Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het cololon treft u nadere informatie door Ondine van der Vleuten Hoe komt het dat het Roompot-im perium in tijden van crisis blijft groeien? „Blijkbaar is ons businessmodel re delijk crisisbestendig. Roompot is altijd blijven groeien. In 1983 wa ren er meer dan een miljoen werk lozen, maar toch boekten wij 20 procent groei. Dat is ons jaarlijkse gemiddelde. Wij zitten in het reis- segment niet helemaal bovenaan en niet helemaal onderaan. Als het minder gaat, vallen er aan de on derkant klanten af die het moeilijk kunnen betalen, maar we krijgen er aan de bovenkant mensen bij die een stapje terug moeten doen." „Ondernemen definieer ik als het voortdurend herschikken van chaos, een constante flow. Je bent altijd onderweg, voortdurend be zig te bedenken wat ontwikkelin gen voor je bedrijf betekenen, voordurend daarop aan het inspe len. Als de rente in China stijgt, denk ik: wat betekent dit voor Roompot? Je moet heel gefocust zijn." Roompot heeft de laatste jaren aller lei overnames gedaan. Bent u zelf niet bang voor een overname „Recreatie is een consoliderende markt. Er zullen in deze bedrijfs tak nog heel veel overnames zijn. Elk bedrijf kan elke dag overgeno men worden. Ook Roompot, maar het zal dan een buitenlandse partij worden." „Qua omzet worden we met deze overname de nummer twee in Ne derland, dus de Nederlandse Mede dingingsautoriteit zal (NMa) niet snel toestemming geven aan een Nederlandse partij. Buiten Neder land is het aantal kandidaten on uitputtelijk. En niet alleen in de reisbranche zelf: denk aan een ho telketen." Is met deze overname het einde van de groei bereikt? „Zo lang ik hier werk, en dat is sinds 1974, hebben we elk jaar ge bouwd en een of meer overnames gedaan. De hele staf is daarop inge steld, iedereen kent zijn rol." „Wij doen overnames van partijen die kleiner zijn. Zolang als het om Henk van Koeveringe, directeur van Roompot Vakanties uit Kamperland. foto Willem Mieras bedragen onder de 30 miljoen eu ro gaat, krijg je niet met de NMa te maken. Momenteel is nog 70 pro cent van de markt beschikbaar." „Een overname moet bijdragen aan het verder optimaliseren van bedrijfsprocessen. We halen nu een omzet van zo'n 200 miljoen euro. Met deze overname zullen we de omzet met minimaal 30, 40 miljoen euro verhogen. Hoe groot is deze laatste overname? „Qua omzet is de overname van Hogenboom Vakantieparken de grootste tot nu toe, maar niet qua aankoopbedrag. Hof Domburg was veel groter, in geld gemeten, het tienvoudige van wat we nu be taald hebben." Is de groei van Roompot te danken aan de samenwerking met het priva- te-equitybedrijf A AC? „Nee. Onze relatie met investeer der AAC heeft te maken met pro fessionalisering van aandeelhou ders. Investeerders heb je, net als krentenbrood, in soorten en ma ten. AAC heeft andere mores dan durfkapitalisten die op snelle winst uit zijn. Hier heb je het over een investeerder die een directe dochter was van ABN Amro. Ge richt op groei, in plaats van op het leeghalen van bedrijven. Wij beta len geen dividend, zij vragen ons geen kapitaal." „Wij hebben AAC zorgvuldig gese lecteerd, toen we zochten naar mensen die de aandelen konden overnemen van onze eerste aan deelhouders. Dat waren particulie ren die samen de NV vormden. Op een gegeven moment vallen er aandeelhouders af, omdat ze 95 worden, geen belangstelling meer hebben, overlijden, noem maar op." Wij zochten daarvoor opvolgens met een professionele inbreng, geen mensen die - met alle respect - uit hobbyisme aandelen heb ben." door Jan van Damme COLIJNSPLAAT - Het monument voor de 117 verdronken dorpen bij Colijnsplaat moet worden bijge werkt. Anderhalve maand na de of ficiële presentatie blijken er niet 117 namen in de betonblokken aan de voet van het monument te zijn gebeiteld, maar slechts 96. Gedepu teerde Harry van Waveren spreekt van een schoonheidsfoutje, dat snel zal worden hersteld. Het monument is al omstreden sinds het ontwerp in 2006 bekend werd gemaakt. De Amsterdamse kunstenares Lydia Schouten maak te een toren, waaruit wind- en wa tergeluiden klinken. Aanvankelijk was het plan om het monument bij Kats neer te zetten. Na protes ten werd uitgeweken naar de dijk tussen Colijnsplaat en de Zeeland- brug. Het monument bestaat uit twee delen: de toren met geluidsfrag ment en uit betonblokken samen gestelde traptreden. In die traptre den zouden de namen worden ge beiteld van alle 117 Zeeuwse kerk dorpen, die werden gesticht en ook weer verdwenen in de perio de van 900 tot pakweg 1700. Leo Adriaanse, namens de Stich ting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) leider van het monumen tenproject, ziet geen probleem: „Er ontbreken er een paar, die wor den er de komende weken ge woon met de hand in gebeiteld." Of de fout is gemaakt bij het be drijf, dat de namen machinaal in het beton heeft aangebracht, weet hij niet zeker. Volgens gedeputeerde Van Wave- ren krijgt het monument inmid dels brede waardering: „Naar de realisatie toe is er discussie ge weest. Nu het monument er staat, hoor ik overwegend positieve reac ties, ook uit de landelijke media. De geluidsfragmenten zijn op een mooie verantwoorde wijze in het monument verwerkt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2