Verdieping toch nog onzeker 'Betaal port boeken niet' 10 en 11 8 en 9 Verdronken dorpen vergeten Wie is er tegen een loonoffer bij Zalco? Hiddink opent Experience op 17 december verder Vandaag in de CJclS: Annie M.C. marathonvoorstelling in CineCity Vlissingen Maison du Foular is één en al sjaal Nanking is een traditionele Chinees zie ook: www.pzc.nl/uit Buiig en zacht 10 Kies de beste Nederpopplaat van de jaren nul Het is einde oefening in Kamp Holland DONDERDAG 3 december 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 285 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WESTERSCHELDE De Raad van State vraagt minister Verburg om 'nadere onderbouwing' WALCHEREN KAMPEN - Vereniging Openbaar Onderwijs in Almere roept alle ouders op verzendkosten van pak ketten gratis schoolboeken terug te vragen bij Van Dijk Educatie in Kampen. Zij doet dit omdat een ouder die er werk van maakte, zijn geld heeft teruggekregen. Staatssecretaris Dijksma van On derwijs bevestigde eerder dat het niet de bedoeling is dat ouders de verzendkosten betalen. Die zijn na melijk voor rekening van de school. Bij Van Dijk Educatie was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. COLIJNSPLAAT - Het Zeeuwse mo nument voor de 117 verdronken kerkdorpen bij Colijnsplaat mist 21 namen. In de betonnen blokken aan de voet van het anderhalve maand geleden gepresenteerde ge denkteken zouden de 117 namen van de tussen 900 en 1700 wegge spoelde dorpen gebeiteld worden. Onlangs werd duidelijk dat er een fout is gemaakt: er staan slechts 96 namen in het beton gebeiteld. Ge deputeerde Harry van Waveren spreekt van een schoonheidsfout je, nog dit jaar worden de ontbre kende namen erbij gebeiteld. pagina 2: monument voor verdronken dorpen mist 21 van de 117 namen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De derde verdieping van de Westerschelde is nog aller minst zeker. De Raad van. State is er nog niet van overtuigd dat het baggeren geen schade toebrengt aan de natuur. Brengt het schade toe, dan gaat de verdieping niet door. Dat blijkt uit een brief die de Raad van State heeft gestuurd aan minis ter Gerda Verburg van Natuur. Om vrije doorvaart naar Antwer pen te garanderen, hebben Neder land en Vlaanderen afgesproken de Westerschelde te verdiepen. Het kabinet heeft altijd gezegd dat die derde verdieping geen onher stelbare schade aanricht aan de na tuur. Want de bagger die vrijkomt bij de verdieping en het (jaarlijks) onderhouden zal 'slim worden ge stort' (alleen storten van zand aan plaatranden). Maar de Raad van State is er niet van overtuigd dat die werkwijze de natuur onbe roerd laat. Niet voor niets trok de Raad eind juli een (voorlopige) streep door de derde verdieping. Sinds die tijd probeert Verburg de Raad van State te overtuigen. Maar dat is nog niet gelukt, zo blijkt uit de brief die aan de minister is ge stuurd. Daarin vraagt de Raad 'om een nadere onderbouwing'. „Uit het dossier blijkt dat van diverse zijden reeds is gewezen op de com plexiteit van de situatie in de Wes terschelde en de onzekerheden die het gebruik van de gehanteer de modellen met zich brengt", waarschuwt de Raad de minister. De minister heeft niet veel tijd om zich te verweren. Want op 18 de cember behandelt de Raad van Sta te de bezwaren tegen de verdie ping. Woordvoerder Wendy van der Sluijs van de Raad wil inhou delijk geen commentaar geven. „De zaak is onder de rechter en het stuk is niet openbaar." Tweede Kamerlid Kees van der Staaij (SGP): „Het juridisch moe ras is niet opgedroogd door de ont- poldering door te zetten. Ook al staan ontpoldering en de derde verdieping los van elkaar. Dit wekt geen vertrouwen." smaassaEseass as s? ia GOES - Unaniem hebben de leden van de vakbon den bij aluminiumsmelter Zalco het door de di rectie gevraagde loonoffer van de hand gewezen. De ledenraadpleging in Goes werd door ruim 250 werknemers bijgewoond. De bonden brengen vandaag het 'nee' over aan de directie. Die is ver volgens aan zet. De bonden zeiden acties niet uit te sluiten. Intussen bekijken zij met de werkge vers of iets aan de elektriciteitsprijs voor de alu miniumsmelters valt te doen. foto Willem Mieras pagina 29: massaal nee tegen loonoffer MIDDELBURG - Guus Hiddink opent over twee weken de Voetbal Experience in Middelburg. De or ganisatie is erin geslaagd de bonds coach van Rusland te strikken. De opening vindt op donderdag 17 december om 11.00 uur plaats en wordt 's middags gevolgd door een sportcongres in de Abdij. Onder anderen Erica Terpstra en KNVB- directeur Henk Kesler treden daar als sprekers op. Er is ook een fo rum onder leiding van Mart Smeets, met onder anderen Hid dink en Hans Kraay sr. DE 4, S 21 verdronken dorpen vergeten is geen schoonheidsfoutje reacties: 444 De wijkagent is welkom eens >$ÊBÈËSÊ)&' 94% gieens 6% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Bijlage: UitGids.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1