Aantal woningverkopen met NHG 'historisch hoog' k economie 113 INGJ» i Voor HUIZENMARKT Regeling Nationale Hypotheek Garantie op top van populariteit Autofabrikant Spyker aast op Saab EU-steun ontslagen werknemers Heijmans Downloaden 'minder snel dan beloofd' ZEEWOLDE donderdag 3 december 2009 Autofabrikant Spyker is geïnteres seerd in Saab en voert gesprekken met het Amerikaanse moedercon cern General Motors van de Zweed se autofabrikant. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf uit Zeewolde gisteren gezegd. Beleggers dichten een overname ogenschijnlijk een grote kans van slagen toe. Het aandeel Spyker no teerde tegen het einde van gister ochtend 14 procent hoger. De woordvoerder wilde niet in gaan op de vraag of Spyker een bod heeft uitgebracht op het Zweedse merk en welke toekomst een over name van Saab Spyker zou breng en. BRUSSEL De begrotingscommissie van het Europees Parlement heeft inge stemd met vier ton steun aan Ne derland voor hulp aan 435 ontsla gen werknemers van bouwcon cern Heijmans. Met het geld kun nen de mensen die hun baan kwijt zijn geholpen worden een nieuwe baan te vinden. Het volledige Euro pees Parlement moet nog instem men met de steun. Het geld komt uit het globaliseringsfonds. Nederland vroeg steun voor 570 ge dwongen ontslagen werknemers bij Heijmans tussen januari en mei 2009. Van hen komen er 435 in aan merking voor steun. mm mmmmmsmmmmmm wmmsm m 9 door Chris van Alem NIJMEGEN - Internetbedrijven ma ken de downloadsnelheden die ze beloven in advertenties niet waar. Gemiddeld wordt maar 60 procent van de beloofde downloadsnel heid gehaald. Dat zegt Telecompaper, een onaf hankelijk telecom-onderzoeksbu- reau uit Houten. Glasvezel pres teert het best, gevolgd door kabel; adsl presteert het minst. Het Net, KPN, UPC en Ziggo zitten het dichtst bij de downloadsnelheid die ze aan klanten beloven. Tussen juli en september liet Tele compaper 22.000 gebruikers drie miljoen tests uitvoeren. De werke lijke gemiddelde downloadsnel heid in Nederland bedraagt 8,98 megabit per seconde. De gemiddel de downloadsnelheid die service- provicers aan klanten beloven be draagt 14,9 megabit. Door de opmars van glasvezel is de gemiddelde downloadsnelheid in Nederland sinds december vo rig jaar bijna verdubbeld. Glasvezel is met een gemiddelde download snelheid van 40 megabit per secon den superieur boven de kabel, die 14,43 megabit haalt en DSL dat net onder de 6 megabit blijft ste ken. Ondanks de hoge downloadsnel heid maken aanbieders van glasve zel hun belofte maar voor 62 pro cent waar, kabel-internet scoort met 65 procent iets beter en adsl-aanbieders maken de beloof de downloadsnelheid maar voor 55 procent waar. Bijna driekwart van de consumen ten is geabonneerd op 6 megabit per seconde, aldus het onderzoek. door Ap van den Berg DEN HAAG - Huizen tot 265.000 eu ro die van eigenaar veranderen, worden vrijwel allemaal verkocht met de Nationale Hypotheek Ga rantie (NHG). Nog maar een paar jaar terug gebeurde dat in slechts de helft van de gevallen. „Nu ligt dat dichtbij 85 procent van de transacties. Dit is historisch hoog. De mensen zijn - met de kre dietcrisis in het achterhoofd - ken nelijk op zoek naar onzekerheidsre ductie", stelt NHG-directeur Karei Schiffer. Wanneer een huiseigenaar buiten zijn schuld zijn rente en aflossing niet meer kan betalen aan de bank en zijn huis gedwongen moet ver kopen, betaalt de NHG de rest schuld van een hypotheek. Dat ge beurt onder meer bij overlijden van een partner of verlies van een baan. Ook krijgt een huizenkoper met NHG korting op zijn hypo theekrente. In het derde kwartaal van 2009 hebben 29.000 mensen de aan koop (22.000) of de verbetering van hun woning (7000) gefinan cierd met NHG. Schiffer: „Deze trend heeft zich in oktober en no vember voortgezet, met 10.000 huizen per maand." De NHG-grens is per 1 juli opgetrok ken van 265.000 naar 350.000 eu ro. Schiffer heeft over de nieuwe categorie geen specifieke gegevens. De garantieregeling wordt per 1 ja nuari duurder. De eenmalige kos ten stijgen dan met 0,10 naar 0,55 procent van het hypotheekbedrag. Ten opzichte van 2006 (0,28) is de afdracht voor een gemiddelde wo ning van twee ton verdubbeld tot 1100 euro. De NHG verwacht dat het aantal gedwongen woningver kopen ten minste zal verdubbelen en heeft daarom extra inkomsten nodig. Het aantal gedwongen woningver kopen ligt op zo'n 800 per jaar. „Nu de werkloosheid is opgelopen tot boven de 400.000 houden we er sterk rekening mee dat het aan tal gedwongen verkopen oploopt naar 1600 of meer. Om die reden hebben we dus een hogere bijdra- t: i ge van een woningkoper nodig", zegt Schiffer. Tekenend voor zijn verwachting is het aantal geregis treerde betalingsachterstanden, dat in het derde kwartaal van dit jaar met liefst 15 procent toenam ten opzichte van 2008. Schiffer denkt niet dat de hogere kosten van de NHG veel mensen ervan zal weerhouden om er ge bruik van te maken. „Vroeger kreeg je met NHG-garan- tie 20 tot 40 basispunten korting op je hypotheekrente. Tegenwoor dig zijn er al banken die tot 75 ba sispunten korting geven. Dan be taal je bijvoorbeeld geen 6 .maar 5,25 procent rente. Mensen verdie nen die eenmalige premie dus bin nen de kortste keren terug." Geachte aandeelhouder van ING, Onderwerp: Gelegenheid om uw rechten uit te oefenen Op 25 november jongstleden hebben onze aandeelhouders tijdens een Buitengewone Aandeelhoudersvergadering goedkeuring verleend aan belangrijke besluiten die zijn gepresenteerd door de Raad van Commissarissen en de Raad van Bestuur van ING Groep N.V. Deze verstrekkende besluiten helpen ons om meer eenvoud en transparantie te bereiken en stellen ons in staat om een heldere koers voorwaarts te zetten. Als onderdeel van de goedgekeurde maatregelen, zal ING voor een totale waarde van ongeveer 7,5 miljard euro nieuwe aandelen uitgeven in de vorm van een claimemissie. Belangrijke informatie met betrekking tot deze aanbieding kan worden gevonden in het prospectus, dat u kunt verkrijgen via onze website www.ing.com/claimemissie, of door te bellen naar 00800 2667 8825 (gratis). Wij willen dat u zich volledig bewust bent van de voorwaarden van de claims en helder zicht heeft op zowel de potentiële voordelen als de risico's van het gebruiken van een claim. Gelieve er rekening mee te houden dat de uitoefeningsperiode voor de claims eindigt op 15 december 2009 om 15.00 uur, waarna de claimemissie zal verlopen. Wij moedigen u graag nogmaals aan om ons prospectus te lezen en passend extern advies in te winnen. Hoogachtend, Jan Hommen CEO ING Groep Dit persbericht is geen prospectus. Enig aanbod tot verwerving van effecten ingevolge de aanbieding wordt gedaan, en een belegger dient zijn beleggingsbesluit te nemen, enkel op grond ven de informatie die is opgenomen in het prospectus d.d. 27 november 2009 dat in Nederland algemeen beschikbaar zal worden gesteld in verband met zodanige aanbieding. Kopieën van het prospectus kunnen kosteloos worden verkregen via de website van Euronext Amsterdam by NYSE Euronext (alleen Nederlands ingezetenen) en de website van de onderneming www.ing.com/claimemissie.Aan de belegging zijn risico's verbonden. De waarde van de aangeboden effecten kan fluctueren. Rendementen uit het verleden zijn geen garantie voor de toekomst. Potentiële beleggers worden geadviseerd om eerst hun eigen beleggingsadviseur te raadplegen alvorens een beleggingsbesluit te nemen. BANKIEREN BELEGGEN LEVENSVERZEKERINGEN PENSIOENEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13