Virtueel Ondernemersplatform platform 2 Feesteen rins ballonnen. Foto: duofoto Op vrijdag 20 november 2009 is op ludieke wijze het Ondernemersplatform Veere officieel de lucht ingegaan in het gemeentehuis in Domburg. door Loes van der Hoeven Het gezelschap hoort toe. Foto: duofoto DOMBURG - Twee feeën, afkom stig van een virtuele planeet reikten ballonnen uit aan de vertegenwoordi gers van alle partijen die deze pilot mogelijk hebben gemaakt. Met het aanzwellen van de muziek lieten zij de ballonnen gezamenlijk de lucht in gaan, als teken dat het Ondernemers platform Veere officieel een feit was. Veere heeft vele mogelijkheden, vindt projectleider Sabine Verburg. "Naast bijvoorbeeld haar schone' stranden, weidse polderlandschap en het Zeeuwse licht, beschikt Veere nu over een unieke tooi, een virtueel on dernemersplatform dat is mogelijk ge maakt door de Provincie Zeeland, de gemeente Veere, MKB-Zeeland, NV Economische Impuls Zeeland en Rabobank Walcheren/Noord-Beve land. Op deze commerciële en infor matieve ontmoetingsplaats vinden on dernemers, inwoners en bezoekers van Veere allerlei soorten nieuws, be drijfspresentaties en relevante infor matie van bijvoorbeeld branchevere nigingen, de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland, MKB-Zeeland en de Ondernemersmanager Veere." MKB-Zeeland voorzitter Peter Feij— tel lichtte toe dat bedrijvigheid al ve le eeuwen bij Veere hoort. "Werd er in de dertiende eeuw voornamelijk in wol gehandeld met Engeland en Schotland, in 2009 glanst de Veerse economie nog steeds. In tegenstelling tot elders in Nederland zijn er in Veere nauwelijks ondernemers die li quiditeitsproblemen hebben. MKB-Zeeland stelt alles in het werk, de economie zoveel mogelijk te sti muleren, onder meer door de over heid te adviseren investeringen waar mogelijk, naar voren te halen. Dat ge beurt al in diverse gemeenten."' Primeur Voorzitter FOV Cor Zuiddam bracht alle inspanningen van betrok kenen samen in een uitstekende virtu ele Veerse cocktail 'Echt Waar', op de dag nadat de Beaujolais 2009 zijn primeur had. "Het gebouw staat en de stenen zijn betaald, aan ondernemend Veere nu de taak ervoor te zorgen dat de websi te blijft aantrekken. Gezien de enor me belangstelling voor deze lance ring kunnen wij stellen dat de ambi tie daarvoor aanwezig is. Desdjds was de werkgroep zo gretig om te starten met een virtueel plat form, omdat dat ondernemers uitslui tend concrete winstpunten zou ople veren, namelijk tijdwinst en minder stress, meer gemak, betere voorspel baarheid en een toenemende klantte vredenheid. Het Ondernemersplatform Veere is echter een huis dat gebouwd wordt via een groeiproces met 'halen en brengen'. Niet in één keer een groot huis bouwen, maar stapsgewijs een gedegen huis en daarvoor nemen wij de tijd. Wel willen wij er zo snel mo gelijk mee starten. Al doende leert men van elkaar, zonder teveel kosten en doet men wat ondernemers eigen is: geen woorden maar daden! De FOV begroet u graag op www.plar- fomiondememen.nl." Laten zien Gastheer wethouder Jaap Melse van Economische Zaken benadrukte het belang dat ondernemers elkaar moe ten weten ,te vinden. "Nog te vaak kennen zij elkanders buren niet en gaan zijelders samenwerkingen aan. Lokale specialismen moeten aan el kaar worden gekoppeld. Veere heeft veel in huis, maar ondernemers moe ten zichzelf laten zien om gezien te worden. Het Ondernemersplatform is daarvoor uitermate geschikt. Ech ter, het is een pilot en die stopt eens. Gezamenlijk moeten wij ervoor zor gen dat de website gedragen blijft worden door alle belanghebbenden. Veere streeft ernaar, over driejaar de meest MKB-vriendelijke gemeente van Nederland te zijn." www.plcitformondcmemen.nl Foto: duofoto Grote feeën kijken toe hoe het virtueel ondernemersplatform wordt geïnstalleerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94