mm InnoGo ligt op koers Actualiteiten op OCG Kerstlunch Fides. starters Na de kick-off in april van dit jaar ligt InnoGo aardig op koers. De doelstelling van dit project is dat er in Zeeland meer techno-starters een winstgevende onderneming oprichten, opdat de regionale economie en -inno vatiestructuur versterkt worden. „De doelstelling van het aantal gescoute starters overtreft de ver wachtingen ruim. In ongeveer ze ven maanden zijn we al met 21 starters in gesprek. Naast de kwantiteit zijn we over het alge meen tevreden over de kwaliteit van de starters", zegt Martin de Klerk (38), projectleider van Inno Go. door Henk van de Voorde Door samenwerking kunnen opdrach ten worden geaccepteerd die anders te groot waren voor de individuele onderneming. Binnen InnoGo wor den drie tot vier broedplaatsen van on dernemerschap gecreëerd. Naast de al bestaande broedplaats op het Techno- park in Schoondijke is er het afgelo pen half jaar veel energie gestoken om een broedplaats op de Kenniswerf in Vlissingen te realiseren. In een con structieve samenwerking met de HZ, het ROC, de Gemeente Vlissingen, Provincie Zeeland, L'escaut, L'Eté, de Sociale dienst Walcheren, de Kre dietbank en Impuls Zeeland, wordt gewerkt aan het realiseren van een broedplaats op de kenniswerf." Vanuit de Hogeschool Zeeland is een masterclass ondernemerschap in ont wikkeling. „De masterclass bestaat niet alleen uit het overbrengen van theoretische kennis, maar er is ook veel aandacht voor ondernemers vaar digheden. Denk daarbij aan het voeren van ge sprekken, geven van presentaties en onderhandelen. Belangrijk is dat de masterclass een heel praktisch karaker heeft en leidt tot een beter voorberei de ondernemer die een helder onder nemingsplan kan schrijven."' VLISSINGEN - Naast Vlissinger De Klerk bestaat het projectteam uit Wim Brouwer (Programmamanager HZ), Willem Aussems (Scouting en screening HZ), Michel Carol (Project coördinator Impuls) en Nicole Jansen (Secretariaat Impuls). Uit onderzoek blijkt dat private investeerders en ban ken minder bereid zijn om in innova tieve bedrijven te investeren. Dit wordt veroorzaakt doordat zij vaak onbekend zijn met de sector, niet de waarde in kunnen schatten van het product en omdat een goed onderne mingsplan vaak ontbreekt. InnoGo biedt de helpende hand. „Binnen In noGo beschikken we over een zoge naamd pre-seedfonds. Dit fonds richt zich op de fase tot aan een financier baar businessplan, eventueel inclusief werkend prototype. Daarnaast zijn kosten die betrekking hebben op le vensonderhoud, opleiding en bedrijfs huisvesting financierbaar. Het is juist deze fase waar externe financiers niet in willen stappen. Met behulp van de pre-seedmiddelen moet het voor de ondernemer mogelijk zijn om ver- volgfinanciering te organiseren bij banken of private partijen. Het pre-seedfonds bedraagt 840.000 euro. We verwachten gemiddeld 30.000 bekwaam worden geacht om de finan ciering van het vervolgtraject te kun nen realiseren. InnoGo promoot clustering van ken nis. „Innovatieve bedrijven vestigen zich graag dicht bij gelijkgestemden. Gezamenlijke huisvesting bevordert nieuwe ideeën en combinaties, maar ook het delen van faciliteiten biedt voordelen. Geconcentreerde vesti ging biedt bovendien meer kansen tot samenwerking. tot 50.000 euro per potentiële starter te verstrekken. De lening is maximaal de eerste twee jaar (tijdens de ontwik- keifase) rente- en aflossingsvrij. In het derde jaar dient de lening te worden afgelost en over het gemiddeld in jaar drie uitstaande bedrag dient de starter eenmalig vijf procent rente te betalen. Coachen Martin de Klerk legt uit dat coaching en netwerkondersteuning vaak nog belangrijker is dan geld voor de (tech no) starter. „Echte techneuten onder schatten vaak de marketingkant en de financiële onderbouwing. Iedereen moet toch snappen dat het product zichzelf gaat verkopen? Zo werkt het dus niet in de wereld. Hoe start je een goed businessplan op? We be schikken inmiddels over vier partners die de startende ondernemers begelei den bij hun businessplan: Rabobank, ABN AMRO, accountantskantoor Abab en beroepscoach Leo van het Veer", verklaart De Klerk. Talent InnoGo beoogt het opzetten van een duurzame organisatie die onderne merstalent identificeert en onder steunt, waarmee regionaal economi sche waarde wordt gecreëerd. De waardecreatie komt tot stand doordat talentvolle techno- en kennisintensie- ve-starters nieuwe succesvolle produc ten, processen en diensten ontwikke len. Gedurende de looptijd van het project (2009-2012) worden circa ze ventig technostarters begeleid tot aan een financierbaar businessplan, inclu sief (indien van toepassing) een wer kend prototype. Het einddoel is dat dertig potentiële starters, met het busi nessplan en de geboden begeleiding, Martin de Klerk (links) en Michel Carol, projectleider respectievelijk - coordinator van InnoGo. Foto: duofoto Coaching, loopbaanbegeleiding outplacement voor mensen en organisaties die zich willen ontwikkelen -7 - - - Iel 04 109 83 727H info@viafides.nl www.viafides.nl Vertrouwen in ontwikkeling (Q De traditionele Kerstlunch van het Ondernemers Contact Goes (OCG) wordt gehouden op vrijdag 18 december in de Grote of Maria Magdalena Kerk. Dit keer is niet commissaris der koningin Kar- la Peijs gastspreker op de Kerstlunch, maar haar echtgenoot Rinus Platschorre (72). De uit Colijnsplaat afkomstige Zeeuw maakte car rière in de bouwwereld. Hij bekleedde in 42 jaar tijd diverse functies in de bouw en bouwtoelevering. door Henk van de Voorde GOES - Restaurant de Stadsschuur uit Goes zal per traditie voor de culi naire hoogstandjes zorgen. Na het voorgerecht zal OCG-voorzitter Manfred Zurhorst, in het dagelijks le ven voorman van de raad van bestuur van DRV Accountants en Belastin gadviseurs, een inleidende toespraak houden. Vervolgens zal Platschorre het ondernemende publiek toespre ken. „Waar hij het over zal hebben? Ik zou het niet weten, maar verwacht dat het een betoog zal zijn dat past binnen de Zeeuwse actualiteiten. Je kunt dan denken aan de Zeeuwse eco nomie, ontpolderen, de nieuwe N57, en dergelijke", aldus Zurhorst. Vorig jaar memoreerde de fiscaaljurist in zijn openingswoorden dat Zeeland er voor moet waken om niet het Florida van Nederland te worden. „We kun nen niet leven van blauw en groen al leen, om maar even te spreken met mijn voorganger Jan Hollestelle." Actief Het OCG is de BtB vereniging van Goes en telt ruim 150 leden. Onlangs vond in Theater De Mythe te Goes weer het OCG Jaarfeest plaats in com binatie met de driejaarlijkse prijsuitrei king van de OCG Trofee voor de 'beste ondernemer' in de gemeente Goes. Na de wervelende show van het illu sionistenduo Winfried Angelique (bekend van de Uri Geiler Show) maakte burgemeester Dick van der Zaag de winnaar bekend: Elie Beveili ging van ondernemer Tom Elie dat Altijd een volle kerk bij de OCG-lunch. de voorkeur kreeg boven de twee an dere genomineerde bedrijven Jacob Boer en Zuidwest Lease. „Alle drie de genomineerden zijn toppers; eigen lijk bestaat 'de beste' ondernemer van Goes niet, want Goes kent alleen maar goede ondernemers. Natuurlijk wint er één ondernemer, maar de an dere genomineerden kunnen net zo trots zijn", stelde de burgervader. Na Bakon Food Equipment (1997), Schelde International (2000), Bison International (2003) en DeBetho (2006) is Elie Beveiliging de vierde winnaar van de OCG Trofee. De leden van het OCG wisselen ken nis uit, nodigen gastsprekers uit en houden regelmatig bedrijfsbezoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93