'Preventief optreden loont' 'Alles in eigen hand' 'Samen staan we sterk' kamer van koophandel Netwerken op Nieuw jaarsbijeenkomst Co lof on Traas Ongediertebestrijding, 's-Gravenpolder: Giashandel Moerstee, Kapelle Binnenuit, Heinkenszand: 09 Ondernemen is een reis. Tel kens legt u, als onderne mer, een stukje van de route af. De Kamer van Koophandel helpt ondernemers om vooruit te ko men, nieuwe bestemmingen te bereiken en zichzelf op de kaart te zetten. Vergelijk het met de metro. Snel. Effi ciënt. Doelgericht. De Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland no digt Zeeuwse ondernemers van harte uit om in te stappen op de eerstko mende metro richting: de Nieuwjaars bijeenkomst op 11 januari. Het eerste station in Vissingen is Mini Mundi, het eindpunt is de Voetbal Experien ce. Tijdens deze feestelijke bijeen komst laten wij u graag zien van wel ke routes, stations, sporen en verbin dingen ondernemers in 2010 kunnen profiteren. Goeroes zonder grenzen Drie bijzondere goeroes ontvouwen hun visie op succesvol ondernemer schap en het belang van netwerken. U kunt de grenzeloze visies van deze sprekers meteen in praktijk brengen tijdens een uitgebreid buffet in de foyer. Prijs Creatief Ondernemerschap De Kamer van Koophandel reikt op de Nieuwjaarsbijeenkomst de Prijs Creatief Ondernemerschap uit aan de meest creatieve en innovatieve onder nemer in Zeeland. Er zijn drie bedrij ven genomineerd voor deze presti gieuze prijs, namelijk woninginrich ter Binnenuit uit Heinkenszand, Glas- handel Moerstee uit Kapelle en Traas Ongediertebestrijding uit 's-Graven- polder. Meld u aan Alle Zeeuwse ondernemers zijn wel kom. De bijeenkomst is gratis toegan kelijk, maar met het oog op de cate ring vragen wij u zich vooraf aan te melden. Meer informatie: www.kvk.nl/ nieuwjaar of (0118) 67 35 73 In het Ondernemingshuis vindt u informatie en advies over alle onderwerpen die met uw bedrijf; te maken hebben. bent er welkom voor een gericht advies en praktische informatie. De drie partners van het Ondernemingshuis zijn Syntens, Innovatienetwerk voor ondernemers, de regionale ontwikkelingsmaatschappij N.V. RE WIN West-Brabant en de Kamer van Koophandel Zuid-West Nederland. Ondernemingshuis Mozartlaan 7, 4837 EH Breda Postbus 3182, 4800 DD Breda Telefoon (076) 564 69 60 -Syntens (076) 564 67 00 -Re win (076)564 67 80 -KvK (076) 564 68 00 Fax (076) 564 69 76 internet: www.syntens.nl, e-mail: breda@syntens.nl internet: www.rewin.nl, e-mail: west-brabant@rewin.nl internet: www.kvk.nl, e-mail: info-zuidwest@kvk.nl Het begon allemaal als onder houdsbedrijf voor het bui tengebied, legde zich meer en meer toe op ongediertebestrij ding en is nu uitgegroeid tot een dertien medewerkers tellende or ganisatie die vooral preventief ac tie onderneemt en te boek staat als specialist op het gebied van be- drijfshygiëne. Ondertussen is ook een franchise organisatie opge zet, met vrijwel landelijke dek king. Zie daar de wordingsge schiedenis van Traas Ongedierte bestrijding uit 's-Gravenpolder in een notendop. Die gezonde groei en de prominente positie in een bijzondere markt heeft het be drijf van directeur Peter Traas de nominatie voor de PCO-prijs be zorgd. "Preventie is voor ons een echte groeimarkt." Bomen verzorgen. Dat was ruim twaalf jaar geleden de belangrijkste ac tiviteit van Peter Traas, toen nog als eenmanszaak. Door een bedrijfsonge val raakte Traas langdurig uit de roula tie, wat hem noodzaakte extra krach ten aan te trekken. Meteen werd on gediertebestrijding, eerst nog iets wat hij er bij deed, de hoofdactiviteit. Het team van de gedreven ondernemer uit 's-Gravenpolder legde zich toe op de bestrijding van ratten en muizen, maar ging ook de strijd aan met zwammen, houtworm, knaagkevers en andere beestjes die niemand graag in zijn gebouw of product ziet. Het le verde het bedrijf steeds meer contrac ten op in de meest uiteenlopende markten: van scholen en supermark ten tot overheidsgebouwen en pro ductiebedrijven. Ook de recreatiesec tor is een belangrijke opdrachtgever. Door de groei van het bedrijf werd uitbreiding en verhuizing in 2003 noodzakelijk. Sindsdien volgden op de huidige locatie enkele uitbreidin gen en nog is het eind niet in zicht. Begin volgend jaar wordt extra kan toorruimte betrokken. "Het is een sneeuwbal die maar door blijft rol len." Vanuit 's-Gravenpolder wordt de markt in Zeeland en West-Brabant bediend. Om de uitbouw van het be drijf mogelijk te maken koos Traas zo'n vijfjaar geleden voor een franchi se formule. "We zitten inmiddels ook landelijk goed in het zadel." De laat ste jaren wordt steeds meer het be lang van een preventieve aanpak on derkent en is repressief optreden met gif een zeldzaamheid. Traas zag die ontwikkeling in de markt tijdig in en bereidde zijn medewerkers met scho ling voor op de omslag. Kwaliteit bie den staat bij Traas hoog in het vaan del, zodat het bedrijf bij grote proble men op no cure no pay basis durft te werken. Hoewel het aantal losse op drachten sinds het begin van de crisis is afgenomen, ziet Traas de toekomst vol vertrouwen tegemoet. De nomi natie voor de PCO-prijs is daarbij een leuke steun in de rug. "Doordat wij de basis van onze activiteiten heb ben verbreed, en door de uitbouw van onze franchise, is ons aantal con tracten het afgelopen jaar zelfs verdub beld. Meer en meer worden wij ook door bedrijven ingeschakeld bij de bouwbegeleiding, de ultieme vorm van een preventieve aanpak." Durven investeren. Vooruit denken. Nieuwe markten zoeken. Zorgen voor continuïteit en een goede sfeer op de werk vloer. Het zijn allemaal kwalitei ten die horen bij goed onderne merschap. Het zijn ook dit soort sterke punten, die de in Kapelle gevestigde Giashandel Moerstee kandidaat maken voor de PCO-prijs. Directeur Marcel van der Moere is het voorbeeld van een gepassioneerd ondernemer die zijn nek durft uit te steken en graag kennis deelt met zijn mede werkers. Met de vorig jaar aange kochte glasoven heeft Moerstee landelijke bekendheid verwor ven, kan het klanten nog sneller van dienst zijn en is het een nog interessantere partner voor het be drijfsleven. "Alles in eigen hand hebben werkt super." Een mooie geschiedenis heeft Glas- handel Moerstee ook. Govert en Le- nie van der Moere, de vader en moe- der van de huidige directeur, begon nen eind zeventigerjaren een giashan del die zich rechtstreeks richtte op de particulier. Ook dat was al bijzonder, omdat het destijds vooral schildersbe drijven waren die namens hun klan ten orders plaatsten. Moerstee heeft al tijd geïnvesteerd en startte in 1988 met glasbewerking, zodat voortaan ook het slijpen en harden van glas in eigen beheer kon worden gedaan. Het groeiende bedrijf kocht in 2004 grond op het bedrijventerrein Smok- kelhoek, nog steeds de plaats waar de ondertussen 27 medewerkers tellende onderneming is gevestigd. De vorig jaar gekochte hardingsoven heeft voor de grote doorbraak gezorgd. Glas wordt door deze bewerking tien maal sterker en heeft Moerstee volle dig onafhankelijk van derden ge maakt. Voorheen moest dit onderdeel van het proces worden uitbesteed, zodat met name op transportkosten kan worden bezuinigd. Moerstee is pas het zesde bedrijf in den lande die be schikt over een glasoven, waardoor de concurrentiepositie aanmerkelijk is versterkt. Glashandels en interieur- bedrijven uit het hele land weten sindsdien de weg naar Kapelle te vin den. "Deze oven genereert zoveel werk dat we geen last hebben van de crisis." Behalve voor de zakelijke markt werkt Moerstee ook nog steeds voor particulieren. Daarnaast zijn er twee webwinkels, voor deuren en beslag. Een recent gekochte krimpfolietun- nel zorgt voor een deugdelijke ver pakking van het product. Nog wat op vallende details: het bedrijf heeft een laag ziekteverzuim en kent nauwe lijks personeelsverloop. Door mede werkers verantwoording te geven en te betrekken bij beslissingen wordt de betrokkenheid vergroot. Meteen le vert deze kennisdeling een bijdrage aan de continuïteit van het bedrijf. Van der Moere is vereerd met de PCO-nominatie. "Laagdrempelig heid en snelle reactietijden zijn onze kracht." Acht zelfstandige bedrijven die elkaar aanvullen en ie der tot de top van hun vakgebied behoren, samen onder één dak. Dat is de kracht van de formule van Binnenuit, de in Heinkens zand gevestigde specialist op het gebied van woninginrichting en alles wat daar mee te maken heeft. Binnenuit richt zich na drukkelijk op het hogere segment van de markt en trekt klanten uit heel Zuidwest-Nederland. Het unieke concept heeft Binnenuit de nominatie voor de PCO-prijs opgeleverd. Initiatiefnemer Jaap de Jonge is er blij mee. De Jonge spreekt van een teamprestatie. "We zijn allemaal toppers in ons vak." De wortels van Binnenuit liggen in het dorpshart van Heinkenszand. Ri- nus De Jonge had er een bedrijf op het gebied van woninginrichting en droeg de zaak later over aan zijn zo nen Jaap en Ronald. Met het aantre den van de nieuwe generatie kwamen ook plannen voor uitbreiding en nieuwbouw in beeld. Er werd geko zen voor een fraaie zichtlocatie op het bedrijventerrein Noordzak, direct grenzend aan de A58. Een strategi sche plek: de slagader van Zeeland, waarbij de toenmalige plannen voor de Westerscheldetunnel ook de consu ment in Zeeuws-Vlaanderen een stuk dichterbij brachten. De Jonge wilde per se niet het zoveelste bedrijf op een meubelboulevard worden. Na lan ge procedures werd toestemming.ver- leend om zich buiten het stedelijk ge bied te vestigen. Van meet af aan stond De Jonge een onderscheidend concept voor ogen: Binnenuit. "On dernemers die samen optrekken op het gebied van reclame, evenementen en ook hun buitendienst delen." Behalve efficiencywinst levert dat vol gens De Jonge vooral ook een profes sioneel product op. In Heinkenszand vindt de consument werkelijk alles op het gebied van interieur en tuinen, van meubels tot woningtextiel en par ket. De ondernemers versterken el kaar en bieden samen circa veertig ar beidsplaatsen. Binnenuit oriënteert zich ondertussen ook op de mogelijk heden om de formule buiten Zeeland in de markt te zetten. Daadwerkelijke vestiging is afhankelijk van een verbe tering van het economisch klimaat. Voorlopig wordt er alles aan gedaan om het de consument in Heinkens zand naar de zin te maken. "Onze on dernemers gunnen elkaar zaken. We zijn allemaal aandeelhouder van het merk Binnenuit. Samen staan we sterk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91