Marleen Steijaert is de gelukkige boost 07 In een afgeladen Scheldethea- ter ïn Terneuzen nam Mar leen Steijaert-de Rechter uit han den van CdK Karla Peijs de BOOST Award 2009 in ontvangst. Ze werd door de uit 500 ondernemende zielen bestaande zaal gekozen als meest innovatieve ondernemer van Zeeuws-Vlaanderen. door Henk van de Voorde TERNEUZEN- De organisatie van BOOST is per traditie in handen van Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen. een club van een dertigtal onderne mende jonge ménsen die trainen en ontplooien van talenten tot levensstijl heeft verheven. Met een van de grootste BtB evenementen in onze provincie wordt gepoogd om de eco nomie letterlijk van een 'boost' te voorzien. Het fenomeen BOOST is daarvoor een prima podium. Alle drie de genomineerden van BOOST 09 zijn van een prima gehal te, vond de jury. Naast Marleen Steij aert waren ook Angelo de Mul van AWWS en Gino de Jonghe van TeclinoQ door de BOOST-commis sie uitverkoren om eventueel de in vesteringspremie van 50.000 euro in de wacht te slepen. Mede door de uitstekende presenta tie honoreerde het ondernemerspu- bliek Marleen met de felbegeerde prijs. Het hoofdthema was dit jaar Fighting for Business, met als onderti tel 'door innovatie haalt uw bedrijf de volgende ronde'. De gastspreker was Arnold Vandcrlyde, de drievou dig Europees kampioen boksen die in zijn lange carrière ook nog drie keer brons op de Olympische Spelen pakte. Het podium in het Schelde- theater was voor de gelegenheid om getoverd in een boksarena. Tussen de bedrijven door was er een demonstra tiewedstrijd tussen twee talentvolle vrouwelijke boksen die behoren tot de landelijke jeugdtop. Winnaars BOOST-voorzitter Michel de Ruys- scher memoreerde in zijn openings woorden de twee eerdere winnaars van BOOST, Jean-Pierre van Wese- rnael van Saeftinghe Zilt (2007) en Marijn Regoort van Transpart BV (2008). Beide zijn ingelijfd door de JK Zeeuws-Vlaanderen. Jean-Pierre heeft zijn eerste zeegroenten inmid dels geoogst en Marijn is volop bezig om zijn innovatieve product Pro- tanktion te vermarkten. Het tempo is met name door de economische cri sis wat achtergebleven, maar het win nen van BOOST is voor beide een flinke stimulans gebleken", aldus De Ruysscher. Vanderlyde, die tegenwoordig een waar ideeën tastbaar gemaakt www.ccmvormgeving.nl Winnares Marleen Steijaert-de Rechter (rechts), CdK Karla Peijs en BOOST-voorzitter Michel de Ruysscher. bedrijf leidt dat gespecialiseerd is in managementtrainingen, heeft de zoge naamde VIP-attitude in zijn persoon lijkheid verankerd: Vertrouwen, Inte griteit en Passie. „Belangrijke basis waarden in dertig jaar boksen. Daar heb ik mijn boost uitgehaald." Van derlyde nam het publiek mee naar zijn jeugd. Het kroostrijke gezin Van derlyde - vader komt uit Paramaribo, moeder is een echte Rotterdamse - verhuisde in de jaren zestig naar Sit- tard. „In het westen was geen werk, in Limburg wel. Mijn vader was de eerste zwarte mijnwerker in de steen kolenmijn in Sittard", zei Arnold met een kwinkslag. Brugfunctie BOOST-winnares Steijaert vervult met Kidskoots Marleen een soort brugfunctie tussen onderwijs en zorg verlening. Het onderscheidende van het bedrijf is volgens haar vooral gele gen in het feit dat ze uitgaat van de kwaliteiten van het kind in plaats van de focus te hebben op problemen. „Kinderen moeten tegenwoordig zo veel kunnen. Ze moeten goed kun nen praten, op school goed mee kun nen, sportief en sociaal zijn. Als het even kan moeten ze er ook nog leuk uitzien. Als er een probleem is, wordt er al gauw een etiket opge plakt zoals adhd, dyslexie of faalangst. Bij mijn bedrijf staan niet die labels, maar de kwaliteiten van het kind cen traal. Via coaching van kinderen en hun ouders wordt vanuit een positie ve benadering geleerd hoe het beste om kan worden gegaan met proble men. Kinderen krijgen zo meer zelf vertrouwen en zijn bijvoorbeeld gaan beseffen dat 'papa en mama niet door mij gaan scheiden'. Ik zou mijn me thode graag willen uitbouwen en uit rollen tot een Kidskoots-netwerk in de hele regio", verklaarde Steijaeit tij dens haar presentatie op de BOOST-bühne. Boksen voor Foto: duofoto Een volle zaal bij de BOOST- festiviteiten. Foto: duofoto Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89