de stoel 05 -v -w "vri Naam: Frits van Ginneken, 42 jaar Functie: Belastingadviseur, lid managementteam Bedrijf: Widox VCS, Full service accountants- en adviesbureau met vestigingen in Breda en Etten-Leur. Bijzonderheden: Witlox VCS heeft circa 140 werknemers. Het bedrijf biedt diensten aan op het gebied van accountancy, fiscaliteit en juridische advisering. De audit-gerelateerde diensten worden (met AFM-vergunning) verricht vanuit Witlox VCS audit B.V., de overige vanuit Witlox VCS B.V. In het onderzoek van Zakenblad Incompany kwam Witlox als nummer 2 van Nederland uit de bus. Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? We zijn constant bezig %ijn met het verbeteren van onze dienstverle ning. Resultaatgericht en creatief be zig is een enorme uitdaging, maar geeft mij dagelijks veel energie. Op welke stoëlén heeft u hiervoor gezeten? Op diverse stoelen als belastingadvi seur in de regio. Wat betekent u voor het bedrijf? Ik kan alleen maar zeggen dat na mijn gezin het bedrijf voor mij het belangrijkste is. Dat geeft mijn be trokkenheid, verbondenheid en ge drevenheid aan. Als ik dat kan over brengen naar onze medewerkers en klanten is dat mijn betekenis voor het bedrijf. Lijdt u onder de recessie? Ja natuurlijk. Er is veel bijzonder werk in een bijzondere tijd. We pro beren ondernemers onder alle om standigheden zo optimaal mogelijk te laten presteren. Dit betekent dat bij onze klanten al veel zaken goed geregeld waren en daar hebben zij nu voordeel bij. Te denken valt aan liquiditeitsprognoses, goede krediet arrangementen en bovenal een goe de juridische structuur. Was 2009 een belangrijk jaar voor accountants? Ik merk bij mijn collega's dat ban ken steeds sneller informatie willen. Bij veel klanten zijn er gelukkig goe de management informatiesystemen die onder onze begeleiding zijn op gezet. Was 2009 een belangrijk jaar voor Witlox? Ja absoluut. Onze klanten hebben meer dan ooit de inzet en betrok kenheid van onze medewerkers ge zien en gewaardeerd. Volgend jaar het beste accoun tantskantoor van ons land? Dat is geen ambitie. Onze klantbe nadering waarbij het gaat om een combinatie van maatwerk en een no nonsense-aanpak werkt. We doen niet alleen wat de klanten vra gen, maar we proberen ook voor hen vooruit te denken en hen attent te maken op kansen en dat wordt op prijs gesteld. Daar gaan we ge woon mee door. Wat moet je doen om de beste accountant/ belastingadviseur van het land te worden? Dat is een proces geweest in de voorbije jaren waarin de transforma tie van de traditionele bedrijfsvoe ring naar een moderne organisatie en klantgerichte bedrijfsvoering een grote impact heeft gehad op de wij ze en kwaliteit van onze dienstverle ning. De organisatorische en financiële voordelen van deze eigentijdse be drijfsvoering bleken al snel uit de po sitieve resultaten van Witlox VCS in branchevergelijkingen, maar dat nu ook de klanten de voordelen als zeer positief ei-varen is wel het ultie me doel. Wie bepaalt wie de beste is? Het onderzoek van Incompany dat is gericht op klanttevredenheid en imago is uitgevoerd door een onaf- hankelijk onderzoeksbureau. Voor aanstaande beslissers uit het midden- en grootbedrijf hebben hun oordeel gegeven over de dienstverlening van de door hen ingehuurde advi- Merkt u dat uw klanten lijden onder de recessie? Ja, je merkt dat sommige klanten het moeilijk hebben en dan komt de vraag op hoeveel ze kunnen heb ben. Anderzijds zie je bedrijven op leven. Die ontwikkeling zul je altijd zien in een crisis. Wel heb ik gezien dat het belangrijk is dat bedrijven in goede tijden een buffer opbouwen. In mindere tijden komt dan de con tinuïteit van een onderneming niet direct in gevaar. Ook dat is ondeme- Wanneer komen we uit deze crisis? Ik verwacht volgend jaar herstel, dat vervolgens in 2011 pas echt zicht baar en voelbaar zal zijn. Wat is uw ambitie? Ondernemingsdoelstellingen en per soonlijke (levens)doelstellingen van klanten en eigen medewerkers zo optimaal mogelijk mee helpen reali- Gaat het bedrijf nog groeien? Ik verwacht dat we op eigen kracht blijven groeien, alhoewel dat geen doelstelling op zich is. Het is eigen lijk een logisch gevolg van de ont wikkeling van ons bedrijf. deze stoel voor uit? Ik ben van huis uit een verenigings mens. Elke week probeer ik in mijn woonplaats Bavel de repetitie van de harmonie te bezoeken. Carnaval is een passie die mij met de paplepel is ingegoten. Gezellig met vrienden op pad, een hapje eten of naar NAC komt regelmatig voor. Maar ik heb genoten van een dagje Amsterdam met mijn vrouw en geweldige dochters en een avondje op de bank is ook wei eens lekker. Nog iets vergeten? Het is belangrijk om onder alle om standigheden dicht bij jezelf te blij— Waar krijgen ze u Tekst: Ron Gregoor Foto: Thom van Amsterdam Tactiel VLISSINGEN - Nieuw in Zeeland is Tactiel Stimulering, een aanra kingsmethode waarmee cliënten hun balans kunnen herwinnen. Let terlijk betekent hetde tastzin in de huid stimuleren.' Op vrijdag 27 no vember van 16.00 tot 20.00 uur is er in het nieuwe Paramedisch Cen trum Paauwenburg in Vlissingen een open dag, waar Tactiel Stimule ring wordt gedemonstreerd. Onder andere in Zweden en Miami wordt er al jaren wetenschappelijk onder zoek gedaan naar de effecten van aanraking op gezondheid en wel zijn. Daarbij is de heilzame werking daarvan bewezen. Meer informatie: www.verzachting.nl Opbrengst SRA NIEUWEGEIN - In 2008 is de net to opbrengst van de SRA- kantoren met gemiddeld 11 procent toegeno men. Met name de toename van het aantal uren en de licht gestegen tarie ven zijn daar debet aan. SRA is een netwerk van 400 zelfstandige Neder landse accountantskantoren met 900 vestigingen. De omzet uit controle- opdrachten steeg gemiddeld met 20 procent. Absoluut gezien is de om zet uit de samenstelling- en beoorde lingsopdrachten hert meest geste gen. De omzet uit administratieve dienstverlening en de aangifteprak- tïjk nam ook verder toe. De deelne mende kantoren verwachten over het algemeen de stijgende lijn over dit jaar door te kunnen zetten, on danks de recessie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87