Beursvloer wil record I)RV beursvloer column PreSoft Investeren extra aantrekkelijk in 2010 dewi ldezeeuw.nl/sca n 03 De tweede editie van Beursvloer Zeeland op 18 maart 2009 in Goes heeft met 285 matches het nationaal record behaald. Terneuzen werkt achter de schermen hard om dat te kunnen overtref fen. In het Scheldetheater vindt op maandag 15 maart 2010 de derde editie plaats. door Loes van der Hoeven TERNEUZEN - Projectleider Resy van Loon is namens Stichting Beurs vloer Zeeland volop bezig met het werven van deelnemers en sponsoren om het fundament te leggen onder het grootse evenement. Op ww- ww.beursvloerzeeland.nl prijken in middels namen van serieuze partners die hun steentje zullen bijdragen aan het slagen van de Beursvloer Zeeuws-Vlaanderen Beursvloer 2010 is bestemd voor be drijven en instellingen die in Zeeuws-Vlaanderen actief zijn, maar ook voor organisaties die Zeeland breed werken. De deelname is gratis. Bij een Beursvloer staan vraag en aan bod van vrijwilligerswerk centraal. Be drijven en organisaties bedenken voorafgaand aan de beurs wat zij voor elkaar kunnen betekenen, want wissel werking is een belangrijk element. Het zijn bijzondere samenwerkings verbanden, want producten en dien sten worden op de Beursvloer met ge sloten beurzen verhandeld. Het doel van een Beursvloer is mat ches te sluiten tussen bedrijven en maatschappelijke organisaties. Elke match wordt beloond met Wuppie, die krijgen partijen zodra de notaris de intentie tot samenwerking heeft Microsoft Websites Webapplicaties Content Management Webshop ERP software Maatwerk software Database ontwikkeling Management Informatie Online nieuwsbrief Zoekmachine optimalisatie PreSoft Information Systems B.V. Internet Intranet Software Advies 3> 0113-222800 www.presoft.nl bekrachtigd. Voor Resy van Loon staat vast dat Wuppies en de Beurs vloer Zeeland na al twee edities onlos makelijk met elkaar zijn verbonden. Voor 2010 houdt zij rekening met minstens 600 exemplaren, die 300 matches vertegenwoordigen, want daar gaat de Beursvloer in Terneuzen voor! Themahoeken De dynamiek op de Beursvloer lijkt hectisch, maar het zoeken naar hét be drijf dat de felbegeerde spullen, advie zen of menskracht kan bieden, ver loopt zeer gestructureerd, dankzij de vijf duidelijk herkenbare themahoe ken, waar de betreffende aanbieders zich hebben gegroepeerd. De themahoeken zijn: - Materialen en faciliteiten - Marketing, communicatie en PR - Menskracht: klussen en activiteiten - Coaching, training en onderzoek - Financieel, juridisch of technisch advies. "Als het 'klikt' tussen vragéï en aan bieder, dan leggen zij hun concrete af spraak vast in een matchformulier dat zij laten bekrachtigen door de op de beursvloer aanwezige notaris", ver volgt Resy van Loon. "Die bekrachti ging geeft aan dat beide partijen ver antwoordelijk zijn voor de uitvoering van hun match. Tevens verklaren zij zich bereid, informatie over de voort gang te verstrekken aan Stichting- Beursvloer Zeeland. Van de 285 in Goes gesloten matches voor De Bevelanden is inmiddels het grootste deel uitgevoerd of staat op de rol om uitgevoerd te worden. Voor de resterende matches is óf het project nog niet gereed of geannu leerd, óf vraag en aanbod bleken bij nader inzien toch niet helemaal op el kaar aan te sluiten, óf de recessie heeft de match onmogelijk gemaakt." Aanmelden "De Stichting streeft naar een zo groot mogelijke diversiteit in mat ches. De inschrijving is inmiddels geo pend. Vragers en aanbieders kunnen zich uitsluitend aanmelden via de website. Bij vraag en aanbod vermel den wij geen bedrijfs- of organisatie- naam, daarmee voorkomen wij han del met voorkennis", besluit Resy van Loon. www. beursvloerzeeland. nl mr. Manfred Zurhorst is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Goes m.zurhorst@drv.nl Versneld en willekeurig afschrijven, verruimde verliesverrekening en ruime fiscale maatregelen maken het in 2009 en in 2010 extra aantrekkelijk om te investeren. Staatssecretaris De Jager zet zijn woorden, het bevorderen van ondernemerschap, om in daden. Versnelde afschrijving 2009 en 2010 Als onderdeel van het crisispakket maakte het kabinet vorig jaar de "Maatre gel versnelde afschrijving voor investeringen in 2009" bekend. Die maatregel wordt volgens het belastingplan 2010 met één jaar verlengd. Voor bedrijven die in deze tijd winst behalen kan deze maatregel gunstig uitpakken. Indien in 2010 wordt geïnvesteerd in een machine van 250.000, dan mag deze ma chine in twee jaar worden afgeschreven, in 2010 en in 2011Dit levert een behoorlijke belastingbesparing op. Dit is gunstig voor de liquiditeitspositie van uw bedrijf. Op welke investeringen kunt u willekeurig afschrijven? Het gaat om nieuwe, niet eerder in gebruik genomen bedrijfsmiddelen waar voor de verplichtende overeenkomst in 2009 of 2010 is aangegaan. Dus, als u nu een machine bestelt en deze machine wordt pas volgend jaar in gebruik genomen, kunt u de machine toch dit jaar al voor 50% afschrijven. Helaas is ook een behoorlijk aantal bedrijfsmiddelen uitgesloten van de rege ling. Het betreft: - woningen en bedrijfsgebouwen; - grond-, weg- en waterbouwkundige werken; - bromfietsen, motorrijwielen en personenauto's (zeer zuinige auto's mogen wel); - immateriële vaste activa (waaronder goodwill en software); - in cultuur gebrachte activa (bijvoorbeeld bomen en vee); - bedrijfsmiddelen die bestemd zijn voor de verhuur (behalve zaken die be stemd zijn om kortstondig te worden verhuurd, zoals gereedschap, hoog werkers, bestelauto's, aanhangwagens etc.). Verruimde verliesverrekening Ook de regels voor verliesverrekening in de vennootschapsbelasting zijn tijde lijk verruimd. Voor de jaren 2009 en 2010 kunt u kiezen voor achterwaartse verliesverrekening met driejaren (in plaats van één jaar). Voor de inkomsten belasting geldt al dat verliezen uit onderneming drie jaar achterwaarts kunnen worden verrekend. Dit wordt niet gewijzigd. MKB-winstvrijstelling Het urencriterium (1.225 uren) vervalt voor de MKB-winstvrijstelling. Daar naast wordt de MKB-winstvrijstelling verhoogd van 10,5% naar 12%. Dit be tekent dat over 12% van de winst geen belasting wordt betaald. Hierdoor wordt het makkelijker om naast een baan of in deeltijd (i.v.m. ouderschap) een onderneming op te starten. Dit is een kans voor startende ondernemers, deeltijdondernemers (onderneming naast dienstbetrekking) en hybride-onder nemers (onderneming naast zorgtaak). Ruime fiscale maatregelen Andere maatregelen om het investeren fiscaal aantrekkelijk te maken zijn: - de investeringsaftrek; - aftrek voor mileu- en energie-investeringen; - regeling voor speur- en ontwikkelingswerk; - innovatiebox voor octrooien en immateriële activa waarvoor een S&O-ver- klaring is afgegeven; - willekeurige afschrijving voor starters, op milieubedrijfsmiddelen, films en zeeschepen. Deze column bevat slechts een paar van de vele voorgenomen wijzigingen ter bevordering van het ondernemerschap per 1 januari 2010. Laat u goed infor meren over het actuele aanbod. Onze adviseurs staan u graag te woord. U kunt ook onze website raadplegen: www.drv.nl. Daarop vindt u meer 'Einde- jaarstips' om uw belastingdruk te matigen. ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van ruim 400 medewerkers en 10 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers. Foto: duofoto Nog meer matches de Beursvloer in Zeeland visie I vorm I verleiding t 0,114 36 22 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85