Prijs voor snelle groeiers Concept voor interieur De Middelburgse Yolanda Leistra is onlangs als zelfstandig ondernemer van start gegaan met YM Ho me, een advies en praktijkbureau op het gebied van styling en inrichting voor particulieren en bedrij ven. Corebusiness is het creëren van een sfeervolle omgeving om te wonen en te werken. Kernactiviteiten zijn interieuradvies, verkoopstyling, levering van materialen en realisatie. Voor particulieren richt Yolanda zich voornamelijk op de verkoop van raamdecoratie, schuifdeurkasten, zonwering, vloerbedekking, verf en behang. De Column pas begonnen Ondernemen Het Financieele Dagblad heeft de Gouden FD Gazel len Awards 2009 uitgereikt aan de drie snelst groeiende ondernemin gen in Zeeland. Bax Beheer uit Goes, Delta Impex uit 's-Graven- polder en Scheldepoort uit Rit- them zijn de gelukkigen dit jaar. ROTTERDAM - Het is het zesde jaar dat het Financieele Dagblad de verkiezingen organiseert. Ieder jaar groeit het aantal genomineerden. Er zijn drie prijzen uitgereikt in Zeeland en drie in Zuid- Holland. Het gaat om de snelst groeiende bedrijven in die regio. De zes bekroonde bedrij ven komen voor op de landelijke FD Gazellen- ranglijst, die het Financiee le Dagblad op 25 november publiceer de. Deze lijst komt tot stand op basis van de gedeponeerde omzetcijfers geme ten over de laatste drie jaar (2006- 2008). Dit jaar kwamen 691 bedrij ven in aanmerking voor vermelding op die de landelijke FD Gazellen- ranglijst. De Gouden FD Gazellen in de catego rie klein werd gewonnen door Bax Beheer BV uit Goes. Dat is een detail handel in licht- en geluidsapparatuur via internet. Het bedrijf realiseerde een omzetgroei van 606 procent. Del ta Impex NV uit 's- Gravenpolder is een aannemersbedrijf, gespecialiseerd in slibontwatering en afvalwaterzuive ring. Dit bedrijf realiseerde een omzet groei van 101 procent en won daar mee de categorie midden. Scheldepoort BV uit Ritthem kreeg de prijs in de categorie groot. Dit be drijf doet aan onderhoud en reparatie van zeeschepen. Dit bedrijf realiseer de een omzetgroei van 67 procent. 'de Ondernemer'is een uitgave van BN/DeStem I PZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Adelinde Geerings Bladmanager: Danny van Berkel Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl Yolanda Leistra: ,rAls je in een omgeving werkt die prettig aanvoelt, komt dat de arbeidsproductiviteit ten goede." Foto: InputOutput door Henk van de Voorde In toenemende mate werkt ze ook voor bedrijven (bijvoorbeeld make laars) en als onderaannemer. Een ver koopstyling draagt vaak bij aan een snellere verkoop of een hogere ver koopprijs. YM Home geeft adviezen voor een optimale uitstraling. „Upgra den verhoogt de verkoopwaarde, maar anderzijds is het bij verkoop be langrijk dat de sfeer rustig en neutraal is. Zo help je mensen hun eigen sfeer te zien in de woning." Yolanda adviseert op het gebied van kleur, vorm en stijl. Samen met haar echtgenoot zorgt ze desgewenst ook voor de realisatie: schildei'en, behan gen, monteren van raamdecoratie, zonwering en interieurkasten. „We voeren het plan zelf uit. Dus geen ad vies dat in de praktijk niet haalbaar blijkt te zijn, of heel duur uitpakt, om dat niet iedereen over een handige echtgenoot, buurman of vader be schikt. Het totaalconcept maakt YM Home sterk. Alles in één hand staat garant voor flexibiliteit en duidelijk heid. Een goed advies is essentieel, maar een mooi eindresultaat staat of valt met een professionele uitvoering. Ik heb een passie voor kleur, vorm en textuur. Als ik ergens in een ruimte ben, kijk ik altijd om me heen. Hoe is het ingericht, wat voel je." Ze is een creatievelinge pur sang. „Ik Naam: Yolanda Leistra Woonplaats: Middelburg Bedrijf: YM Home Begonnen: april 2009 Meevaller: opdrachten van be vriende ondernemers Tegenvaller: rijd en energie die nodig is om een bedrijf op te star ten vind het fijn om een mooie omge ving te creëren voor mensen om te wonen en te werken. Als je je ergens prettig voelt komt dat niet alleen je humeur ten goede, maar ook je werk prestatie; het geeft betere resultaten. Mensen krijgen tegenwoordig allerlei onduidelijke klachten. Soms blijkt dat hoofdpijn wordt veroorzaakt door een verkeerde kleur. Alle kleuren heb ben een bepaalde uitwerking. Rood is bijvoorbeeld een hele actieve kleur, die bijvoorbeeld totaal niet geschikt is voor een wachtruimte van een huis arts omdat het de mensen onrustig maakt. Je kunt wel zeggen: 'ik wil rood want ik hou van die kleur', maar dat kan helemaal botsen met de functionaliteit van de ruimte. Rood is heel leuk voor pubers, maar minder geschikt voor grote wanden in de slaapkamer." Yolanda heeft de afgelo pen jaren veel kennis en ervaring op gedaan op managementniveau in een Hubo- en Deco Home winkel. Daar voor was ze eerst zeven jaar in loon dienst werkzaam in een schoenen zaak, gevolgd door een zelfde periode als centralist op de meldkamer bij de Politie Zeeland. „In loondienst heb je veel minder gelegenheid voor eigen initiatief. Bij de politie bijvoorbeeld heb je te maken met voorgeschreven werkprocessen. Je moet een stappen plan volgen, waarbij er weinig ruimte is voor eigen invulling. Het contact met de mensen heb ik wel als zeer po sitief ervaren. Daar doe ik nu als zelf standig ondernemer mijn voordeel mee. Ik heb niet de ambitie om te groeien tot een groot bedrijf." Ondernemers vragen me wel- eens of dat niks voor mij is, een zaak beginnen. Ik kan kort zijn: nee, dat is niks voor mij. Mensen in mijn omge- ving weten maar al te goed dat ik niet met geld kan om gaan. Ik heb een gat in mijn g hand-, t.' Dat wil niet zeggen dat ik on- dernemen niet leuk vind. De eerste winkel waar ik verliefd op werd, was de platenzaak van Spronk in de binnenstad I van Breda. Ik kon er uren vol r verbazing ronddwalen. Till I kissed you van de Everly Brothers was het eerste single- tje dat ik er kocht. Of was het Cliff Richard's Dynamite? Ja renlang kon ik die winkel niet passeren zonder er even bin nen te lopen. Ik heb ooit zelfs 'j een hoestekst geschreven voor een elpee die Spronk uit- bracht ter gelegenheid van het jazzfestival. In het pand huist nu een tweedehands boekenzaak. Toen mijn geld op was tijdens een vakantie in Retranche- ment stond ik achter de bar op camping De Wilthof. 'Niks voor jou, kroeg beginnen' zei den ze dan. Nee, want ik moest aan het eind van de avond meer afrekenen dan ik hi verdiende. Jaren geleden hielp mijn toen- malige hoofdredacteur me ;J aan een beunbaantje bij het personeelsblad van Corus. Dat verdiende aardig bij, tot ik erachter kwam dat er ook nog zoiets is als belasting. Ik heb nog steeds het gevoel dat ik meer aan belasting be- taalde dan ik daar verdiende. Ik ben trouwens geen figuur om op een serieuze manier lei ding te geven. Ik kan wel met de vuist op tafel slaan, maar dan begint iedereen te la- chen, denken ze dat ik het niet meen. Nee, een zaak be- ginnen is niks voor mij. Laat mij er maar over schrijven. Ik vind het heerlijk om tegen een ondernemer te zeggen: dat doe je helemaal verkeerd, dat moet je zus of zo doen. Kan ik makkelijk doen, het is toch mijn geld niet. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestein-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84