Aflossingsmarathon Eerst Lionel Messi, en dan een tijdje niets 321 sport BenZeker Bekerloting: Jong Ambon treft ASWH De allerhoogste spaarrente van Nederland? LOOPEVENEMENT In 1991 werd de Aflossingsmarathon van Dow gelopen. Inmiddels is de vaak door Belgen gedomineerde wedstrijd niet meer weg te denken. Schweertman 111e op wereldranglijst Inhaalduel Hoek tegen LRC op 19 december Ook voetbalplaatjes hoofdklasser Hoek Van Herpen na vijf jaar weg bij Walcheren Winnaars en records woensdag 2 december 2009 ww« vssma ban h bh aasbbbbbbb zsba sss a MIDDELBURG Squasher Piëdro Schweertman uit Koudekerke is op de wereldrang lijst negentien plekken gestegen, van de 130e naar de 111e plaats. Hij zei vorige week, na zijn uitscha keling op de Dutch Open, dat hij dacht rond de honderdste plek uit te komen. Maar bij die grens is hij gisteren, bij het uitkomen van de nieuwe lijst, nog niet in de buurt ge komen. De me plaats is een evena ring van zijn hoogste ranking ooit. In september van dit jaar bezette Schweertman die positie ook al. HOEK Hoek speelt op 19 december in ei gen huis tegen LRC uit Leerdam. De ontmoeting in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal werd afge lopen zaterdag afgelast vanwege de slechte toestand van het veld. Ook de wedstrijd tussen SDC Put ten en Sparta Nijkerk, die in dezelf de klasse voetballen, wordt op nu op die datum afgewerkt. Hoek, dat derde staat, gaat komen de zaterdag op bezoek bij nummer vier Spakenburg. LRC is de huidige nummer acht. MIDDELBURG - Jong Ambon heeft zwaar geloot in de vierde ronde van de districtsbeker. De Middel burgse voetballers, die uitkomen in de vierde klasse van het zondag voetbal, krijgen in het weekeinde van 19 en 20 december ASWH uit Hendrik-Ido-Ambacht op bezoek. Die ploeg staat momenteel vierde in de hoofdklasse A op zaterdag. In totaal zitten er nog zeven Zeeuwse clubs in de beker. Zeker is dat er in elk geval één daarvan doorgaat naar de vijfde ronde, want er staat een (Walcherse) der by op het programma. De Sou- TERNEUZEN In navolging van andere amateur clubs krijgt ook zaterdag-hoofdklas ser HSV Hoek een eigen boek met voetbalplaatjes. Bij de plaatselijke supermarkt krijgen klanten vanaf februari 2010 bij iedere 10 euro aan boodschappen een zakje met vijf plaatjes. Die kunnen in een album worden geplakt, waar de spelers van het eerste elftal tot en met de F-pupillen, bestuursleden, trainers en vrijwilligers in staan. De Purperen Hei, de supportersvere niging van Hoek, nam het initiatief. VLISSINGEN René van Herpen en de voetbalver eniging Walcheren gaan aan het eind van het seizoen uit elkaar. Bei de partijen hebben dat in goed on derling overleg besloten. Van Herpen is al vijf jaar verbon den aan de zondag-vierdeklasser. De eerste twee jaar was hij tweede trainer, de laatste drie seizoenen fungeerde hij als hoofdtrainer. Van Herpen staat met SV Walche ren op dit moment op een tweede plaats in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. burgse zondag-eersteklasser RCS treft op eigen veld zondag-vierde klasser Walcheren. Vlissingen, dat in de competitie in dezelfde klasse als RCS speelt, neemt het op tegen zondag-derdeklasser Dosko uit Bergen op Zoom. Zaterdag-eersteklasser Kloetinge ontvangt zondag-vierdeklasser Vir tus, terwijl zaterdag-derdeklasser Tholense Boys de strijd aangaat met zaterdag-tweedeklasser Zwalu- we. Zondag-vierdeklasser Patrijzen heeft, net als Walcheren, een uit- duel. Boeimeer, dat op hetzelfde niveau speelt, is de tegenstander. door René van Stee axel - Wie de sensatie van het meedoen aan een marathon wil ervaren, maar de afstand te groot vindt, kan zaterdag deelnemen aan de Aflossingsmarathon in Ter- neuzen. Met ruim zeshonderd lo pers en zo'n tachtig teams van maximaal acht personen is het één van de drukst bezochte loop evenementen in Zeeland. De wedstrijd staat sinds 1991 op de kalender. Wegbereider was wijlen Remy Mangus uit Graauw, de man die het hardlopen in Zeeuws-Vlaanderen definitief op de kaart zette. Vooral Belgen we ten de weg naar sportpark Oude Vaart massaal te vinden. „In Bel gië zijn de aflossingsmarathons nog altijd onverminderd populair. Een sluitende verklaring heb ik daar niet voor, maar het heeft er ongetwijfeld mee te maken dat het er altijd heel familiair aan toe gaat", zegt voorzitter Jan Boon man van jogging Club Dow. De aan chemiereus Dow verbon den vereniging tekent voor de or ganisatie van de wedstrijd, die op merkelijk genoeg nauwelijks deel nemers van 'de overkant' trekt. „Dat is altijd al zo geweest", zegt Boonman. „Vroeger de boot en te genwoordig de tunnel vormen blijkbaar een te grote barrière. Ik begrijp het ook wel, want net als bij ons geldt dat er vlak in de buurt altijd wel één of andere loop wordt gehouden." Axelaar Boonman (57), zelf een verdienstelijke marathonloper met als beste tijd 3.01.48 in de ma rathon van Rotterdam van 1997, is vanaf het prille begin betrokken bij de Aflossingsmarathon. Die be gon ooit als wedstrijd tussen de Erik Goossen personeelsleden van de tientallen fabrieken op het terrein van Dow. Ook teams van atletiekverenigin gen of andere bedrijven stuurden afvaardigingen. „Net als nu werd er met maximaal Winnaars 2008. Civiel: Politie Zeeland ROG, 2.53.13 Dow: LHCTeam 1,3.03.31 Overig: Racing Club Gent 1, 2.19.37 Individueel: Erik Goossen, 2.55.27 Vrouwen: Racing Club Gent, 3.01.00. Parkoersrecords. Civiel: Civiele Bescherming Bras- schaat, 2.37.13 in 1997 acht man per team om beurten ge lopen. Het initiatief sloeg meteen aan. Gestimuleerd door dit succes voegden we er al snel andere cate gorieën aan toe. Eerst kwamen ci viele diensten met teams van brandweer, politie en ambulance personeel erbij. Daarna kwam er een aparte categorie voor vrou wenteams. En sinds 2003 kan er ook op individuele basis worden gelopen", vertelt Boonman. Hij heeft veel bewondering voor die laatste groep. Want daarin lo pen de deelnemers liefst acht keer het behoorlijk saaie parkoers met een lengte van ruim 5,2 kilometer. „Ik zou het denk ik niet kunnen opbrengen." De individuele zege ging vorig jaar in 2.55.27 naar Terneuzenaar Erik Goossen. Hij is ook deze edi tie van de partij. Bij de teams gooit ongetwijfeld een Belgisch af vaardiging hoge ogen. Vorig jaar pakte Racing Club Gent 1 de over winning in 2.19.37. Het parkoersre cord werd in 2005 gevestigd door de equipe van KAA Gent 1. Die deed er 2.09.44 over, ofwel bijna twintig kilometer per uur. Een la- Dow: AD Area 2, 2.46.22 in 2005 Overig: KAA Gent, 2.09.44 in 2005 Individueel: Olivier Cornelis (B), 2.49.11 in 2007 Vrouwen: KAA Gent, 2.37.22 in 2003 Aanvang zaterdag om 12.00 uur bij het PV-gebouw van Dow in sport park Oude Vaart. De tijdswaarne ming stopt om 16.30 uur. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Het gaat ieder jaar vol gens hetzelfde scenario. Bijna twee maanden voor de bekendmaking publiceert het organiserende voet baltijdschrift France Football een shortlist met dertig voetballers die kans maken op de Gouden Bal. Het is onder meer bedoeld om de spanning wat op te voeren, maar bij de editie van 2009 was daar al lang geen sprake meer van. Want dat Lionel Messi zou winnen, was eigenlijk op 27 mei van dit jaar al bekend. Op een regenachtige avond in Ro me, kopte de kleine Argentijn in de finale van de Champions Lea gue de bal achter doelman Edwin van der Sar. Het was Barcelona's tweede treffer tegen Manchester United en betekende de beslissing in een eindstrijd zonder al te veel spanning. De Spaanse topclub won voor de derde keer de belangrijkste Europese beker en had dat voor een groot deel aan Messi te dan ken. De beste voetballer op deze aardbol was met negen goals top scorer van het kampioenenbal. Met de uitverkiezing van de Argen tijn hielden de 96 journalisten die hun stem mochten uitbrengen vast aan de lijn die de afgelopen jaren is ingezet. Barcelona won de Cham pions League en levert dus de win naar van de Gouden Bal. In 2008 won Cristiano Ronaldo met Man chester United de Champions Lea gue en werd de Portugees tot aller beste gekozen. Hij volgde daarmee Kaka op, die nu zijn ploeggenoot is bij Real Madrid. De Braziliaan kus te in 2007 in het shirt van AC Mi lan de 'Cup met de Grote Oren' en zette zijn lippen ruim een half jaar later op de Gouden Bal. Het verschil tussen de winnaar en zijn achtervolgers was echter nog nooit zo groot als dit jaar. Messi kreeg 473 punten, nummer twee Cristiano Ronaldo (Real Madrid) moest het met 233 punten doen. Xavi, ook van Barca, kreeg 170 pun ten en werd derde. Messi is de eerste Argentijn die de Gouden Bal wint Hij reageerde op getogen. „Dit maakt veel emoties bij mij los. Het is niet alleen een eer om verkozen te worden. Ook het feit dat ik de eerste Argentijn ben die de trofee in ontvangst mag nemen, is heel speciaal. Alleen gro te voetballers hebben de Gouden Bal al gewonnen en er zijn veel gro te voetballers die de Gouden Bal niet hebben gewonnen." Lionel Messi Bsrsjreker.n vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76