PZC Stekelenburg wil best lelijk winnen 33 31 32 en 33 EUROPA LEAGUE Ajax heeft vanavond tegen Timisoara aan gelijkspel genoeg voor plek in volgende ronde Nederlandse clubs I Bekking valt'Zeeuws' Noordzeerecord aan AZ moet Wernbloom drie duels missen Benzema parkeert auto tegen een boom Minimale boete voor Tiger Woods bezorgers.nl Hockeyers Oranje krijgen te weinig tegen Zuid-Korea Woensdag 2 december 2009 Aflossingsmarathon Dow staat al jaren als een huis Tip? sport@pzc.nl door Jop van Kempen en Dick Sintenie AMSTERDAM - Een leeg stadion is een stil stadion. In een stil stadion is het geluid van een voetbalwed strijd duidelijk te horen. De stem van Stekelenburg maakte een maand geleden in het lege stadion van het gestrafte Dinamo Zagreb het meeste geluid. De organisatie van de Amsterdamse verdediging kan niet zonder de stembanden van de Haarlemmer. „Was die grap ook te horen?" vraagt Stekelenburg. „We stonden al met 2-0 voor en vlak voor het einde van de eerste helft gaf Toby Alderweireld een heel strakke bal op Urby Emanuelson. Echt heel hard ingespeeld. Ik zei: 'strakker, Toby.' Toen ging-ie grijnzen." Stekelenburg draait al heel wat ja ren mee bij Ajax en waar hij aan vankelijk zijn handen vol had aan zijn eigen spel, overziet hij nu de defensie en delen van het midden veld. „Ik coachte in het begin ook wel, maar minder dan nu. Ik had minder ervaring, herkende min der belangrijke situaties. Maar wat het bij Ajax moeilijk maakt om in gespeeld te raken, is de wisselende samenstelling van de defensie. Kijk naar de achterhoede van nu: Van der Wiel, Alderweireld, Ver- tonghen en Anita. Allemaal jonge jongens, en heel anders dan de sa menstelling vorig jaar. Wie weef staan er volgend seizoen weer an deren." Stekelenburg speelde nog samen met Cristian Chivu, hij zag Julien Escudé naar Sevilla vertrekken en hij luidde ook John Heitinga uit. „Van alle spelers die ik heb zien vertrekken uit Amsterdam kun je aardig elftal maken. Sneijder, Max well, Ibrahimovic, noem maar op. Ploegje voor de Champions Lea gue, hoor." Niet dat hij nooit droomt van een buitenlands avon tuur, maar keepers blijven door gaans bij langer bij een club. „Er is wel eens interesse geweest van Tot tenham Hotspur", zegt Stekelen burg. „Maar ik hoef niet weg, ik heb het erg naar mijn zin hier." Nog maar enkele maanden gele den had Stekelenburg die woor den niet over zijn lippen gekregen. Voor het duel met Olympique Marseille passeerde Marco van Bas ten hem. Kenneth Vermeer werd eerste keeper. Bij het Nederlands elftal bleef Stekelenburg wel eerste doelman. „Ik had meer vertrouwen ver wacht van Van Basten", zegt Steke lenburg. „Keepen in het tweede was mentaal best zwaar. Op een ochtend was ik naar de Arena ge komen voor een training met het eerste, maar toen bleek dat ik die zelfde avond met het tweede moest spelen. Waren ze mij verge ten te zeggen, maar zes andere spe lers van de selectie niet. Het zal niet bewust zijn gegaan, maar het voelde als een pesterij." Toch heeft Van Bastens keuze Ste kelenburg wel aan het denken ge zet. „Ik heb geleerd dat je nergens meer vanuit moet gaan. Ik ben na vorig jaar mentaal sterker gewor den, al is het moeilijk uit te leggen hoe zich dat uit. Ik zorg er in elk geval voor dat de trainer me nooit kan verwijten dat ik niet hard ge noeg werk." Sinds Martin Jol de opstelling maakt, is Stekelenburg weer verze kerd van een basisplaats. De doel man vindt dat Ajax onder Jol met meer verstand is gaan voetballen. „Het is niet meer zo dat de twee backs naar voren stomen en ook de middenvelders nog eens diep gaan. Dat is de voorgaande jaren wel eens anders geweest. Er staat nu een blok. Er komt weinig door heen. Als je niet kunt winnen moet je zorgen dat je niet verliest. Dat besef moet goed tot ons door dringen." Het was een wijze les geweest voor de (verloren) wedstrijd tegen FC Twente, realiseert Stekelenburg zich. Ook voor de Europa Lea gue-wedstrijd tegen Timisoara kan de stelregel vruchten afwerpen. Een gelijkspel is voor de Amster dammers vanavond genoeg om de knock-outfase van het toernooi te bereiken. „Maar ons seizoen staat of valt bij de prestatie in de eredivi sie", zegt Stekelenburg. „Ik heb in acht jaar twee landstitels meege maakt: in 2002 en in 2004. De eer ste keer was ik reservekeeper, de tweede keer heb ik tien wedstrij den meegedaan. Het is de hoogste tijd voor een nieuwe titel." FC Twente en Ajax komen van avond in actie in de Europa League. De koploper in de ere divisie treedt om 19.00 uur thuis aan tegen het Turkse Fenerbahce. De Amsterdammers gaan in Roemenië op bezoek bij Timiso ara. Die wedstrijd begint om 21.05 uur. PSV voetbalt morgen om 19.00 uur in Eindhoven tegen Sparta Praag. SC Heerenveen speelt uit en trapt om 21.05 uur aftegen Sporting Portugal Lissabon. IJMUIDEN De Nederlandse zeezeiler Bouwe Bekking gaat vandaag met Team Delta Lloyd op recordjacht. De voormalige schipper van Telefoni ca Blue in de laatste Volvo Ocean Race wil met een gelegenheidsfor matie het Noordzeerecord scher per stellen. Dat staat sinds maart 2008 op naam van de V60 Pleomax, die voor de oversteek tussen het Engel se Lowestoft en het Nederlandse IJ- muiden 5 uur, 59 minuten en 30 se conden nodig had. Die boot had een volledig Zeeuwse bemanning. ALKMAAR Pontus Wernbloom komt dit jaar bij AZ niet meer in actie in de ere divisie. De 23-jarige Zweed is voor de laatste drie competitieduels van 2009 geschorst wegens het uitde len van een elleboogstoot in de thuiswedstrijd tegen VW-Venlo. Scheidsrechter Makkelie zag de overtreding niet. De aanklager van de KNVB stelde een vooronder zoek in. De middenvelder van AZ ging gisteren akkoord met diens schikkingsvoorstel van vier wed strijden schorsing waarvan één voorwaardelijk. MADRID Opnieuw is een bekende sportman betrokken geraakt bij een eenzijdig auto-ongeluk. Karim Benzema van Real Madrid heeft maandag zijn au to tegen een boom geparkeerd. De 21-jarige Fransman bleef ongedeerd. Het ongeval gebeurde na de wed strijd tegen Barcelona, die Real Ma drid met 1-0 verloor. Bij het naar huis rijden vanaf het vliegveld van Madrid raakte Benzema de macht over het stuur kwijt. In de afgelopen dagen kwamen Ti ger Woods Theo Janssen op dezelf de manier in het nieuws. ORLANDO Politie en justitie zullen topgolfer Tiger Woods niet vervolgen voor zijn dubbele aanrijding met zijn terreinwagen eind vorige week in de buurt van zijn villa in Florida. De 33-jarige Amerikaan krijgt al leen een bekeuring voor roekeloos rijgedrag. De sportmiljardair moet een boete betalen van 164 dollar (100 euro) en krijgt vier strafpun- ten in zijn rijbewijs. Volgens de Amerikaanse politie was er te weinig bewijs om Woods van zwaardere strafbare feiten te beschuldigen. Maarten Stekelenburg is dit seizoen weer vaste keus bij Ajax. of]bel 0800 - 022 27 10 - NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75