zeeland 127 'Verbod niet te handhaven' Ook Veere juichend akkoord met plan om Veerse Dam op te tuigen Burgemeester Lonink zet oproep op website UIT IU1 li OM J Weer brand in schuur bij De Stelle Man opgepakt in brandzaak GIMBRERE MODE BOBBE MODE OVERLAST Kapellenaren sceptisch Monuta schenkt deel winst aan De Sprienke Archipeldictee Zelf kaarsen maken? woensdag 2 december 2009 door Henk Postma DOMBURG - Prachtig. Heel mooi. Goed doortimmerd. Na Noord-Be veland putte ook de Veerse ge meenteraad zich dinsdagavond uit in lovende commentaren op het plan voor een grote opknapbeurt van de Veerse Dam. Alleen de PvdA keerde zich tegen de bouw van het vier verdiepingen tellend eiland-hotel, vlakbij de dam aan de Noord-Bevelandse kant in het meer. „Een grove aan tasting van het open gebied", sprak het raadslid Theo Sinke af keurend. Dorpsbelangen en Toeris me Veere (DTV) kijkt nog wat be nauwd naar de voorziene hoogte van het hotel (met restaurant en wellness-afdeling). Maar leek al wat gerustgesteld toen wethouder Wim van Tatenhove (CDA) aangaf dat het hotel in ieder geval niet zal uitsteken boven de dam. De overheden zijn van plan om meteen al 2,7 miljoen euro te ste ken in publieke voorzieningen op - en langs de dam. Het gaat dan om een eerste fase. Veere draagt daar 100.000 euro aan bij. Daarmee werpt de gemeente een spierinkje uit om een grote vis te vangen, con stateerde CDA'er René Molenaar OUWERKERK - Een uitslaande brand heeft maandaga vond een schuur met dieren van zorgboerderij De Stelle in Ouwerkerk vernield. De oorzaak van de brand wordt onderzocht. Daarbij wordt de mogelijkheid van brand stichting betrokken. Op 28 augustus is in dezelfde schuur op dezelfde plek brand gesticht. De dieren (twee paarden, drie pony's, een ezel en wat kleinvee) konden maandag op tijd uit de schuur worden gehaald en zijn op het erf losgelaten. Het kleinvee is opgevan gen door de dierenambulance, de paarden en pony's zijn bij particulieren onder gebracht. De brandweer had het vuur snel geblust. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De politie heeft in verband met de brand in een ge bouw aan de Spoorstraat in 's-Gra- venpolder op donderdag 14 mei van dit jaar, een 43-jarige Middel burgse man aangehouden. Dat heeft de politie gisteren bekendge maakt. De man wordt verdacht van betrokkenheid bij de brand, waarbij een 33-jarige Vlissinger zwaargewond raakte. De Middel burger werd maandag 16 novem ber in zijn woning aangehouden en zit momenteel in voorarrest. MIDDELBURG door Frank van Cooten VlISSINGEN www.gimbreremode.com TERNEUZEN - Naar aanleiding van het geweld in Axel heeft burge meester Jan Lonink van Terneu- zen een videoboodschap geplaatst op de gemeentelijke website. Hij roept inwoners op meer betrok kenheid te tonen bij de veiligheid en de samenleving. Twee weken geleden zijn twee be kende Axelaars (een restauranthou der en een brandweerman) het slachtoffer geworden van geweld. De een sprak een vernieler van au tospiegels aan op zijn gedrag en de ander probeerde een ruzie tussen een jongen en een meisje te sus sen. De dader die de restau ranthouder behoorlijk heeft toege takeld, is nog altijd niet aangehou den. In de videoboodschap roept Lo nink inwoners op de politie van in formatie te voorzien die tot een aanhouding kunnen leiden. „Er opgetogen. Immers, na acht jaar praten ligt nu eindelijk een plan ge reed om de povere 'beeldkwaliteit' van het gebied enorm te verbete ren, en zowel het toerisme als de natuur te versterken, al is dat laat ste nog verre van concreet. Aan de Veerse kant verhuizen horeca en recreatie van de zee- naar de meer kant, waar ook het strandje wordt vergroot. Aan de zeekant komt dan ruimte vrij voor natuur en par keerplaatsen. De dam zelf wordt ook beter en mooier opgetuigd met voorzieningen. Nu nog zien of de ondernemers hun investerings plannen waarmaken. door Luc Oggel wordt immers altijd via sms, msn of Hyves over gesproken. De dader moet ergens vandaan komen. Van een feest of uit een restaurant. Mensen moeten iets kunnen we ten, hoe klein ook. Vandaar mijn oproep. Wat voor samenleving krijg je immers anders?" De twee geweldsincidenten von den plaats in dezelfde nacht en in dezelfde straat. Lonink herhaalt in de boodschap dat beide inciden ten geen verband met elkaar hou den. De Zeeuwse politie constateert dat er met name vanuit de kleinere leefgemeenschappen nauwelijks meer informatie komt om de poli tie op weg te helpen. De politie be treurt dat. Informatie vanuit de sa menleving is immers hard nodig om zaken op te lossen. Er zijn di verse manieren om informatie te geven. Een daarvan is via 'misdaad anoniem'. Lonink refereert daar ook aan in zijn boodschap. KAPELLE - Het plan van burgemees ter en wethouders van Kapelle om vier openbare locaties 's avonds en 's nachts tot verboden gebied te verklaren, is moeilijk te handha ven, denken veel 'Kapellenaren. B en W willen, naar aanleiding van voortdurende overlast, de par ken Ambachtsherenwegeling en Eliwerve in Kapelle, speeltuin Zuidhoek en het hertenkamp in Wemeldinge vanaf een uur na zonsondergang tot zeven uur 's ochtends tot verboden gebied ver klaren. Binnen twee weken ko men er bordjes 'verboden toegang' te staan. „Ik vraag me af of het helpt", zegt een mevrouw die - net als veel an deren - niet met haar naam in de krant wil. „Laat het ze maar eens proberen, maar ik denk dat je er weinig aan kunt doen. Het is na tuurlijk wel heel vervelend als er vernielingen worden gepleegd in een speeltuin, vooral voor de kin deren die daar willen spelen." „Ja, ik ken wel veel van die gasten die in die parkjes rondhangen", zegt een 17-jarige ('als ik mijn naam noem, krijg ik problemen') GOES - Mytylschool De Sprienke in Goes krijgt 1250 euro van het Monuta Charity Fund. De school schaft hiermee twee touchscreens aan. Deze worden ge bruikt bij een project voor leerlin gen die niet met normale e-mail- programma's kunnen werken. Met behulp van pictogrammen wordt het ook voor deze kinderen moge lijk om een e-mailbericht op te stellen. Uitvaartbedrijf Monuta doneert elk jaar een deel van de winst aan lokale goede doelen via het Monu ta Charity Fund. De overhandi ging is morgen om 14.00 uur in De Sprienke. Kapellenaar. „Zelf doe ik er niet aan mee, want als ik word gepakt, kan ik mijn opleiding niet afma ken. Maar ik weet dat er prullen bakken zijn gesloopt en ook is er een keer een schommel opgebla zen." Of een toegangsverbod een oplossing is, weet hij niet. „Of er moet meer politie komen, maar die zie je nooit." Dat vindt ook een wat oudere vrouw. „Er is te weinig politie. De maatregel is op zich goed, maar ik denk niet dat het helpt. Die jonge ren slopen alles, het is echt een probleem." Zelf woont ze in een relatief rustige buurt. „Ik heb er niet zo'n last van." Het toegangsverbod op de ge noemde uren geldt voor iedereen, ook voor mensen die 's avonds nog even een ommetje willen ma ken. Dat vindt E. Nieuwland uit Kapelle te rigoureus. „Ik ben het daar niet mee eens, want op die manier straf je de hele bevolking. Bovendien denk ik niet dat je over last voorkomt met een verbods bord, dat is niet te handhaven. Het is beter om eerst eens te onderzoe ken of er genoeg plekken zijn in de gemeente waar de jeugd naar toe kan." MIDDELBURG - Walcherse scholie ren uit de groepen zeven en acht mogen op woensdag 9 december weer meedoen aan het Groot Ar chipel Dictee, Het dictee vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 14.00 uur. Per school kunnen vijf leerlingen meedoen. Het dictee is geschreven door Lio nel Koole en gaat over landing op de maan, veertig jaar geleden. KAARSENMAKERIJ {l fi ,7 ZEELAND VjXC/ T (0612) 786 027

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71