voor gym de stad door DU 25% KORTING zeeland 123 VVD wil uitleg overtreden milieuwet gymzalen op De Voorborch I t/ WD Vlissingen vernieuwt en verliest langstzittende raadslid 'Helderheid over plan Nieuwdorp is er voor kerst' woensdag 2 december 2009 door Carla van de Merbel De in het westen van Middelburg gelegen vestigingen van de scholengemeen schappen CSW en Nehalennia moeten zich voor hun gymlessen nog zeker drie jaar aan passen aan 'de omstandigheden'. Naar verwachting is de nieuwe sportaccommodatie op sportpark De Voorborch pas eind 2012 klaar. Tot die tijd krijgen leerlingen van de CSW aan de Elzenlaan gymles in hun oude lokalen of in vervan gende ruimten en moeten scholie ren van Nehalennia aan de Breeweg de hele stad door naar al ternatieve gymzalen. Plan is om de huidige sporthal op De Voorborch te renoveren zodat deze nog twintig jaar mee kan. Er naast komen een nieuwe sporthal en twee gymzalen. Totale kosten: bijna acht miljoen euro, te betalen door de gemeente. De scholen be talen huur. In de avonden en week ends worden de hallen en velden gebruikt door sportclubs. De start van de renovatie en de nieuwbouw hangt samen met de oplevering van sportpark Vrijburg, begin 2011. Als Vrijburg klaar is, verhuist de hockeyclub van De Voorborch daar naartoe. Half 2011 wordt dan begonnen met de werk zaamheden op De Voorborch; eind 2012 zijn deze klaar. Tijdens de (ver)bouw gaan alle sportactivi teiten op De Voorborch door. De Gymzalen in Middelburg Leerlingen van het CSW en l Nehalennia moeten soms de hele stad door naar een gymzaal. gemeente onderzoekt in welke volgorde het beste gewerkt kan worden (bijvoorbeeld eerst een nieuwe hal bouwen en dan pas de oude renoveren). De clubs die nu nog sporten in de Nassaulaan verhuizen op termijn ook. De atletiekclub gaat begin 2011 naar Vrijburg; de andere vere nigingen eind 2012 naar De Voor borch. De hal en de atletiekbaan aan de Nassaulaan verdwijnen dan. Als de bestemming van het gebied is gewijzigd, is de weg vrij voor Veersepoort 5 en kunnen er woningen worden gebouwd. De totstandkoming van het plan voor De Voorborch heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Aan vankelijk zouden er twee nieuwe sporthallen komen, maar dat bleek te duur. Verder kwam er van de gymnastiekdocenten kritiek. Zij verwachtten onder meer geluidso verlast door het opdelen van de hallen in drie delen. Als oplossing zullen de middelste delen niet wor den gebruikt voor lessen en zijn er twee aparte zalen bij gekomen. Zo kunnen tegelijkertijd zes gymles sen worden gegeven. De CSW was van begin af aan niet zo positief, omdat De Voorborch voor de vestiging Elzenlaan wat verder weg ligt dan voor Nehalen nia aan de Breeweg. Leerlingen moeten verder reizen en dat geeft problemen voor de lesroosters. De CSW had daarom liever twee nieu we zalen bij haar school aan de El zenlaan gehad. Maar directeur Ben- Gymzaal CSWToorop (Churchilllaan) CSW Van de Perre (Elzenlaan) Gymzaal achter Rotterdamsekaai MIDDELBURG h. y Nehalennia f Breeweg door Emile Calon DOMBURG - De Veerse WD-fractie wil weten welke maatregelen het dagelijks bestuur van de gemeente heeft genomen om te voorkomen dat de gemeente nogmaals de mi lieuregels overtreedt. Aanleiding is de boete van vierduizend euro die Veere vorige week vrijdag kreeg van de Middelburgse economische politierechter. De gemeente had namelijk eind 2007 de Stadshaven van Veere la ten uitbaggeren, terwijl de vergun ningen voor dat werk nog niet wa ren afgegeven. Ook werd het werk ondeskundig uitgevoerd, waar door verontreinigd slib weer in het milieu terechtkwam. De Veerse liberalen willen van het college weten waarom het werk zonder vergunning werd uitge voerd. Ook vragen de WD'ers zich af welke afspraken de gemeen te gemaakt had met de baggeraar over de werkzaamheden. Tijdens de rechts'zaak bleek dat er een ver- edict Hamans van de CSW-Elzen- laan zegt begrip te hebben voor het plan zoals het er nu ligt. „We zetten ons over de nadelen heen." Hij denkt ook dat de aanwezigheid van twee grote sporthallen met extra faciliteiten en velden extra mogelijkheden kunnen bieden. Ha- mans maakt zich nog wel zorgen over eventuele geluidsoverlast in de grote hallen. Nehalennia is blij met het plan. De oude gymzaal van Nehalennia aan de Breeweg wordt momenteel gesloopt, omdat de ruimte nodig is voor de bouw van de zo nodige nieuwe lokalen. De leerlingen krij gen nu gymles op verschillende plekken, zoals in de sporthal aan de Nassaulaan en in die achter de Rotterdamsekaai. Niet ideaal, zegt locatiedirecteur Monique Wagens- veld van Nehalennia-Breeweg, maar tot eind 2012 moet de school het ermee doen. Voor de CSW aan de Elzenlaan komt het probleem van huisves ting van het bewegingsonderwijs er ook aan. Hamans denkt dat de twee gymzalen bij zijn school be gin 2011 gesloopt zullen worden, zodat de school kan uitbreiden. De CSW moet dus twee jaar over bruggen. Nu al gymt een deel van de leerlingen op De Voorborch en bij de vestiging aan de Churchil llaan. Mogelijk worden dat er meer in de overbruggingsperiode. De school kijkt met de gemeente nog naar andere overbruggingslo caties. Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118 - 640773 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ook de WD in Vlis singen heeft haar kandidatenlijst voor de raadsverkiezingen gevuld met nieuwe gezichten. Een aantal 'ouwe rotten' keert niet terug. Lijsttrekker is, net als vier jaar gele den, Marianne Reinders. Zij is nu fractievoorzitter van de liberalen. Ze wordt gevolgd door drie nieuw komers in de Vlissingse raadszaal: oud-ondernemer Jan Casteleijn, ad interim-manager Albert van der Giessen en zelfstandig onder nemer Rens Kesteloo. De rest van de lijst is gesierd met bekende namen als oud:raadslid Carla Schönknecht, oud-wethou der Piet van der Maden, oud-raads- NIEUWDORP - De gemeente Borsele verwacht nog voor de jaarwisse ling helderheid te kunnen geven over een uitbreidingsplan voor Nieuwdorp. Op het terrein van transportbedrijf Boot en Buteijn moeten 69 huizen verrijzen. Direc teur Jasper de Boot liet eerder dit jaar weten bereid te zijn om mee te werken aan een verhuizing, maar wilde graag de garantie dat zijn bedrijf zonder extra kosten de 'Nieuwdorpse activiteiten' op hun bestaande locatie in Vlissin- gen-Oost kan voortzetten. De vraag was ook hoeveel de sanering van historische vervuiling op het terrein zou gaan kosten. lid Cobie Huizinga en oud-onder nemer Hans Knuijt. Zij willen ech ter niet de raad in; ze doen enkel mee om stemmen te trekken voor de WD. Jacques Suurmond, die onderaan staat, hoopt opnieuw wethouder te worden. Eén bekende naam ontbreekt: die van oud-wethouder Tobias Me- ijers, op dit moment met 23 jaren het langstzittende raadslid. Hij heeft bedankt voor een lage plaats op de lijst. „Ik voel me niet afge dankt, maar ik doe niet mee aan dit paniekvoetbal. Door landelijke peilingen denkt men dat 'verande ring' het toverwoord is, maar zo werkt dat volgens mij niet." Meijers bevestigt intussen met an dere partijen in gesprek te zijn. wul> clecc-mi esunaanel Lage prijzenmaand! '£eo ^jooóée tweewie Iers d' D Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0113-531306 ielers.nl keerd type - een open - grijper werd gebruikt, waardoor opgebag gerd slib terug kon spoelen. De WD wil ook weten of de ge meente de schade kan verhalen op de baggeraar en of de uitspraak van de economische politierechter nog andere financiële consequen ties heeft. Tot slot vraagt de partij of Veere al vaker regels heeft over treden. De officier van justitie liet namelijk vorige week weten dat Veere mede om die reden ver volgd werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67