zeeland 127 Zeeuwind stapt naar rechter Omwonenden ageren Winterwonderland kent tegen anti-hagelkanon een bomvol programma VI1 'A J Zelf kaarsen maken? BOBBE MODE GIMBRÈRE MODE Thoolse begraafplaatsen raken vol Runningteam Tholen houdt darttoernooi Geld voor banen van tennisvereniging Werkgroep Dorp houdt kerstmiddag René de Dreu krijgt cultuurprijs Borsele woensdag 2 december 2009 B 'A\ KAARSENMAKERIJ fl Jl zeeland t (0612)786 027 V L I S S I N G E N www.gimbreremode.com WINDMOLENS Vereniging vindt schrappen van turbines bij Stavenisse onverteerbaar door Rob Paardekam STAVENISSE - Zeeuwind stapt zo goed als zeker naar de rechter om alsnog vier windmolens bij Stave nisse te kunnen bouwen. „Liever kom ik er uit met de gemeente", zegt algemeen coördinator Adrie van 't Westeinde. „Maar dat lijkt er niet in te zitten." De gemeenteraad zette in het voor jaar een streep door de toekomsti ge turbines bij Stavenisse. Zeeuw ind diende het verzoek in om dat besluit te heroverwegen, maar de raad liet deze week weten daar niet over te piekeren. „Dan moe ten we het maar laten beoordelen door een onafhankelijke derde per soon", stelt Van 't Westeinde, die daarmee doelt op de rechter. „Ik zit echt niet te wachten op zo'n procedure, maar ik denk dat wij voldoende argumenten hebben om de komst van de windmolens af te dwingen. Het is jammer dat het via de rechter moet, maar het is niet anders." De coördinator van Zeeuwind zegt dat het besluit van de raad hem zwaar is gevallen. Hij noemt het zelfs onverteerbaar. Met name omdat de andere drie windmolen parkjes in de gemeente er wel mo- gen komen, terwijl ook daarmee de 22,5 megawatt, die de gemeente raad kennelijk zo belangrijk vindt, al wordt overschreden. Van 't Westeinde zegt geen goede argumenten gehoord te hebben van de raad om de plannen te schrappen. Daar zijn de tegenstan ders - PvdA, ABT, CU en RFT - het niet mee eens. „Het was een evenwichtige discussie", vindt Han van 't Hof (ABT). Ellen van der Wal van de PvdA wijst op het feit dat er bij Sint-Maartensdijk ook vier windmolens komen. „En acht van die turbines op een rij, tussen Sint-Maartensdijk en Stave nisse, vinden wij gewoon onaan vaardbaar." Van der Wal stelde voor om sa men een andere locatie te zoeken. Een plek langs het kanaal of bij de Oesterdam zou voor de PvdA al een stuk acceptabeler zijn. Zeeuwind voelt daar niets voor. „Zo simpel ligt het niet", zegt Van 't Westeinde. „In dat geval moeten we weer vanaf nul beginnen. En dan vindt de provincie er ook nog van alles van." Zeeuwind zet voorlopig nog vol in op Stavenisse. „Daar zijn we nog niet klaar mee. Wij willen daar de windmolens bouwen." SINT-MAARTENSDIJK Het Runningteam Tholen, dat vol gend jaar voor de derde keer mee doet aan de Roparun, houdt zon dag een darttoernooi in sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. De opbrengst komt geheel ten goe de van de Roparun en daarmee dus aan mensen met kanker. Inschrij ven voor het toernooi kan via runningteamtholen@kpnplanet.nl of vanaf 11.00 uur aan de zaal. Het toernooi begint om 12.00 uur. SINT PHILIPSLAND Burgemeester en wethouders van Tholen willen 37.000 euro beschik baar stellen voor het vervangen van de drainage op het tenniscom- plex aan de Luysterlaan in Sint Phi- lipsland. Ze doen dat ik het kader van de re novatie van de toplaag van drie ten nisbanen. Tennisvereniging De Ruucstoppelen hoopt daar begin volgend jaar mee te kunnen begin nen. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met het beschikbaar stellen van het geld. THOLEN - De gemeente Tholen hoopt op korte tot twee jaar, maar het college wil niet het risico len-stad vindt die uitbreiding plaats op de plek termijn te beginnen met de uitbreiding van de be- lopen dat er door een calamiteit, bijvoorbeeld waar tot voor kort de noodunits van Dalemhof graafplaatsen in Tholen (foto) en Sint-Annaland. een grieppandemie, een tekort ontstaat. De voor- stonden. Ook de begraafplaatsen in Sint-Maar- Onder normale omstandigheden hebben de twee bereiding voor de uitbreiding van de twee be- tensdijk en Sint Philipsland moeten op termijn begraafplaatsen nog voldoende ruimte voor één graafplaatsen is inmiddels begonnen. In Tho- worden uitgebreid. foto Willem Mieras ANNA JACOBAPOLDER Kinderen uit Anna Jacobapolder kunnen woensdag 16 december kerststukjes maken tijdens een ge zellige middag van de Werkgroep Dorp. Die begint om 14.00 uur in het dorpshuis. Deelname kost vijf euro. Vandaag kunnen deelnemers zich nog opge ven bij Sjaan Kaashoek aan de Lan- geweg 2c in Anna Jacobapolder. Bel len kan ook via telefoonnummer 0167-572843. Als er niet genoeg ani mo is, gaat de middag niet door. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Een aantal omwonenden van het anti-hagel kanon aan de Veerhoekseweg bij Sint-Maartensdijk wil dat de ge meente geen nieuwe vergunning afgeeft voor het apparaat. Fruitteler André Alkema kreeg be gin dit jaar toestemming om zijn kanon bij wijze van proef één sei zoen te gebruiken. In het najaar zou een evaluatie volgen. Omwo nenden zijn boos dat die nog steeds niet heeft plaatsgevonden. Wethouder Kees van Dis laat we ten dat hij nog dit jaar met de fruit teler en de omwonenden om de ta fel wil. „Er zijn extra metingen ver richt. Het bureau dat dat heeft ge daan, is nog bezig met het interpre teren van de resultaten. Dat moet wel zorgvuldig gebeuren." Cor Polderman is één van de om wonenden die willen dat het an ti-hagelkanon verdwijnt. „Natuur lijk gun ik de fruitteler een goede oogst, maar niet ten koste van al les." Volgens Polderman zijn de knallen die het kanon produceert enorm hard. „Het huis trilt er ge woon van. Ik ben bang dat er scha de ontstaat. Het huis wordt op de ze manier ook minder waard." Alkema zelf wil op dit moment geen commentaar geven. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar heeft het programma bekendgemaakt voor het eerste grote evenement van het feestjaar: Winterwonderland. Op het dorpsplein aan de Raad huisstraat staat vanaf 24 december een grote tent met daarin een ijs baan. Die wordt op die dag om 14.00 uur geopend door burge meester Willem Nuis. 's Avonds is er om 18.30 uur een kinderdisco. Tot en met 2 januari is de ijsbaan elke dag geopend. Dagelijks vin den in de tent ook activiteiten plaats. De Christmasparty op 26 december moet één van de hoogte punten worden. Een dag later is er een Back to the Seventies-feest. Het evenement Dancing on Ice vindt plaats op 28 en 29 december. Die eerste dag zijn de scholieren aan de beurt om hun schaatskun- sten te vertonen. Op de 29ste is het de beurt aan de volwassenen. Donderdag 31 december is er een nieuwjaarsparty met onder meer een lasershow en een piratenfeest. Voor dit feest en de Christ masparty moet worden betaald. Al le andere evenementen zijn gratis. Het volledige programma is te vin den om de site van de stichting: www.vosmeer6oojaar.nl. NISSE Organisator en programmeur René de Dreu uit Nisse is de winnaar van de Total Cultuurprijs van de ge meente Borsele 2009-2010. De Dreu organiseert evenementen en zet trajecten op voor actieve mu ziekbeoefening. Deze zijn vooral ge richt op jongeren (denk aan 2ndln- fluenz). Borsele wil met de cultuur prijs (750 euro) het culturele kli maat in de Zak van Zuid-Beveland stimuleren. De prijs wordt eens in de twee jaar uitgereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57