Gezin moet huis verlaten zeeland 27 UIT Middelburgs industrieterrein Arnestein krijgt binnenvaartkade Ombudsman tikt politie op vingers Lonink roept inwoners op tot betrokkenheid ONTRUIMING Moeder en twee dochters wonen volgens gemeente illegaal in verbouwde schuur GIMBRERE MODE V li -1 BOBBE MODE Bloemetje voor heldhaftige dames Zelf kaarsen maken? woensdag 2 december 2009 TERNEUZEN - Naar aanleiding van geweld in Axel heeft burgemeester Jan Lonink van Terneuzen een vi deoboodschap geplaatst op de ge meentelijke website. Lonink roept de inwoners van de gemeente op meer betrokkenheid te tonen bij de veiligheid en de samenleving. Twee weken geleden zijn twee Axelaars (een restauranthouder en een brandweerman) het slachtof fer geworden van geweld. In de vi deoboodschap roept Lonink inwo ners op de politie van informatie te voorzien. „Er wordt immers al tijd over gesproken. De dader moet ergens vandaan komen. Men sen moeten iets weten, hoe klein ook. Vandaar mijn oproep. Wat voor samenleving krijg je anders?" S door Frank Balkenende 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De ge meente Goes is onverbiddelijk. Vóór 1 februari moeten Nicole Wondergem en haar twee doch ters hun tot woning verbouwde schuur in 's-Heer Hendrikskinde ren verlaten. Ze wonen er illegaal, oordeelt het college van burge meester en wethouders. Een aan schrijving met dwangsom is onder weg. Een drama voor het gezin. „Waar moet ik dan heen?", vraagt Wondergem zich af. Vier jaar terug scheidde ze van haar echtgenoot. Ze moest om fi nanciële redenen haar oude wo ning verlaten en kon niet meteen aan een huurhuis in 's-Heer Hen drikskinderen komen. Een tijdje woonde ze bij haar ouders aan de Oude Rijksweg, maar dat - twee gezinnen onder één dak - was op den duur geen houdbare situatie. Wondergem wilde per se, ook voor haar kinderen, op het dorp blijven. Ze besloot de schuur ach ter het ouderlijk huis, die tot dan toe als werkruimte had gediend, tot woning te verbouwen. Won dergem: „Ik heb bij de gemeente verschillende aanvragen gedaan, maar die werden steeds om allerlei redenen afgewezen. Toen hebben we de schuur toch maar ver bouwd. Ik had geen keuze. Anders had ik op straat gestaan." De schuur inclusief de grond is haar eigendom. Niettemin handel de ze volgens het college van B W in strijd met het bestemmings plan. In dit geval het plan Buiten gebied. Nicoles moeder, Matty Wondergem-van de Linde, vindt dat de gemeenten met twee maten meet. „Ik ken voorbeelden van ge bouwen in de buurt waarvoor wel een woonbestemming is ver leend." Nicole Wondergem erkent dat ze formeel in strijd met 'de regeltjes' TERNEUZEN - De Nationale Om budsman heeft de politie in Ter- neuzen op de vingers getikt. Een vrouw uit Terneuzen had zich bij de Ombudsman beklaagd over haar behandeling door de politie. Zij was door twee agenten meege nomen naar het politiebureau op verdenking van rijden onder in vloed. De Ombudsman heeft kritiek op de weigering om de vrouw vooraf te laten telefoneren. Verder vindt de Ombudsman dat de Terneuzen- se politie in strijd met de vereiste professionaliteit heeft gehandeld. Zo is in het proces-verbaal een on juiste passage opgenomen. Ook lie ten agenten de vrouw haar schoe nen uittrekken, zodat ze meer dan een half uur met haar sokken op de koude vloer moest staan in een cel zonder meubilair. heeft gehandeld, maar dat ze na vier jaar alsnog uit haar woon- schuur wordt gezet, vindt ze wel erg cru. „Ik heb dit niet gedaan om iemand kwaad te doen. Het was een noodsprong." Ze wil het liefst in haar 'schuur' blijven wonen en hoopt dat het college samen met haar naar een oplossing wil zoe ken. „Al mijn geld zit daar in." Mocht dat niet mogelijk zijn, dan wenst ze dat de gemeente haar nog een tijd gedoogt totdat ze een ander (huur)huis heeft gevonden in 's-Heer Hendrikskinderen. „An ders staan we straks op straat. Ik hoop dat het college menselijk om gaat met mijn situatie." MIDDELBURG VLISSINGEN www.gimbreremode.com HELLEVOETSLUIS - Een 56-jarige in woonster van Hellevoetsluis en een 76-jarige plaatsgenote zijn door de politie in het zonnetje ge zet. De dames liepen onlangs door de wijk Zuid-West in Hellevoet- sluis en betrapten op het Evertsen- plein een man die probeerde in te breken in een daar geparkeerd staande auto. Toen een van de da mes hem in zijn nekvel greep schrok de dief zo dat hij het hazen pad koos. Een andere voorbijgan ger belde 112 en de gealarmeerde politie wist de autokraker in de kraag te vatten. door Maurits Sep MIDDELBURG - Industieterrein Ar nestein in Middelburg krijgt bin nen twee jaar een binnenvaartka de. Het project, inclusief bedrijfs- verplaatsingen, kost dertien mil joen euro. Drie miljoen daarvan wordt betaald door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De rijkssubsidie is deze week toe gezegd door staatssecretaris Tineke Huizinga. Zij heeft landelijk 64 mil joen euro uitgetrokken om de bin nenvaart te stimuleren. Zij be schouwt de steun als een middel om de recessie te bestrijden. Als de economie weer gaat bloeien en het goederenvervoer weer toe neemt, is groei van de binnenvaart volgens haar noodzakelijk. Waar de binnenvaartkade komt, willen wethouder Hannie Kool en verantwoordelijk ambtenaar Cor Helmendach nog niet zeggen. Op dit moment vinden gesprekken plaats met bedrijven die moeten wijken voor de aanleg van de ka de. Het gaat om bedrijven die nu aan het water zijn gevestigd maar daar niet per se hoeven te blijven. Als zij weggaan, ontstaat ruimte voor bedrijven die wel een verbin ding met het water nodig hebben. „Het plan valt in ieder geval bin nen de huidige grenzen van Ar nestein. En binnen de herstructu rering van het bedrijventerrein." De gemeente werkt bij de uitwer king van het project samen met de provincie. De kosten (13,3 miljoen euro) worden gedekt door de ge meente, de provincie en door grondopbrengsten als grond wordt verkocht aan bedrijven. BIJ NADER In de PZC van zaterdag stond abu sievelijk een verkeerd bedrijf ge meld bij het verhaal over de stich ting Kinderboerderij Het Knuffel dier. Het grondwerk bij manege Balans in Dreischor, waar de kinderboer derij wordt gevestigd, wordt ver zorgd door Bogaard Grondwerken uit Nieuwerkerk. Moeder Nicole Wondergem en haar dochter Monica voor hun tot woning verbouwde schuur in 's-Heer Hendrikskinderen, waar ze volgens de gemeente il legaal wonen. foto Willem Mieras --/Vx kaarsenmakerij (U,0) ZEELAND T (0612) 786 027

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43