zeeland 125 'Er is genoeg, alleen de kaart ontbrak' Scholieren Middelburg moeten nog jaren voor gym de stad door Stadsraad houdt publieke vergadering Lichtgewonde bij bedrijfsongeval Alerte Middelburger betrapt inbreker Hoger salaris voor N-Bevelands bestuur woensdag 2 december 2009 Daphne van Kampen met haar paard op het strand bij Renesse. foto Dirk-Jan Cjeltema Daphne van Kampen (24) uit Renesse heeft op eigen initiatief de ruiterpaden in de Kop van Schouwen in kaart gebracht. De WV brengt er een kaart van uit. door David Duijnmayer Het balletje ging rollen op een bijeenkomst voor nieuwe inwoners van Schouwen-Duiveland, afgelo pen voorjaar in het gemeentehuis. Daphne van Kampen (24) woon de toen net in Renesse, en moest het toch even aan wethouder Ad Verseput vragen: waarom zijn er ei genlijk nergens routekaarten met de Schouwse ruiterpaden verkrijg baar? Van Kampen was immers mede vanwege de goede paardrijmoge- lijkheden vanuit Rotterdam naar Renesse verhuisd. Bij gebrek aan bestaande kaarten, had ze die win ter zelf maar alle ruiterpaden en voor paarden toegankelijke wegen op een kaart ingetekend. Verseput bracht haar vervolgens in contact met de WV, waar ze wel oren hadden naar die informatie. Want hoewel de Kop van Schouwen heel wat goed onderhouden en be- wegwijzerde ruiterpaden heeft, is er inderdaad nog geen overzichts kaart van te krijgen. Op de website van Routebureau Zeeland staan wel enkele routes: die in de boswachterij Wester- schouwen, in het Gadrabos bij Burgh-Haamstede, en het ruiter pad van Nieuw-Haamstede naar het strand. „Maar er is veel meer", weet Daphne van Kampen nu uit ervaring. „Vorige winter ben ik in de omgeving gaan rondrijden en heb alle paden ingetekend. Met be hulp van Google Earth heb ik dat heel precies kunnen doen." Bij de WV was er al wel eens een globale inventarisatie gemaakt door. een stagiaire, vertelt Sylvia de Geest, directeur van WV Schou wen-Duiveland. „Die hebben we naast de gegevens van Daphne ge legd en op actualiteit gecheckt. Daarnaast hebben we navraag ge daan bij alle maneges." Al met al leverde dat genoeg gegevens op voor een ruiterkaart van heel Schouwen-Duiveland. Van Kampen is goed te spreken over de mogelijkheden voor rui ters op het eiland. „Er is genoeg, al leen de kaart ontbrak nog. Er is één pad dat ik wel mis: langs de Vroonweg was vroeger ook een rui terpad. Sinds de Vroonweg er niet meer is, is het ruiterpad ook niet meer begaanbaar. Als dat pad voor ruiters weer bruikbaar zou zijn, ben je vanuit Renesse veel sneller in de boswachterij, waar toch de mooiste routes zijn." De ruiterkaart voor Schou wen-Duiveland is een uitgave van de WV Schouwen-Duiveland en Routebureau Zeeland. De kaart is vanaf maart te koop bij de VW-kantoren. BROUWERSHAVEN De Stadsraad van Brouwershaven houdt op maandag 7 december aan staande een openbare vergadering in het Tonnenmagazijn in de Smal- stad. Op de agenda staan de laatste ont wikkelingen rond Innovation Is land, kandidaatstelling en bestuurs verkiezingen en actuele zaken. De vergadering begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. HOEK Aan de ICreekweg bij Hoek is giste ren om 10.00 uur een 43-jarige bouwvakker uit Roosendaal licht gewond geraakt, nadat een beton blok naar beneden was gevallen. Het zag er aanvankelijk ernstig uit, maar in het ziekenhuis in Gent ble ken de verwondingen mee te val len. MIDDELBURG Een 35-jarige Middelburger heeft een inbreker betrapt en voorko men dat die een tv meenam. In de nacht van maandag op dinsdag zag hij dat een ruit van een winkel aan de Langeviele was vernield. Een on bekende man liep met een tv te sjouwen en wilde die op zijn scoo ter meenemen. Na een paar klap pen over en weer, ging de dief er vandoor. Zonder tv. MIDDELBURG De Noord-Bevelandse bestuurders krijgen meer geld. Rijk en provin cie vinden dat passen bij de toeris tische druk op het eiland en de gro te werken die er uitgevoerd wor den aan woningbouw en recrea tie-uitbreiding. De betere beloning gaat in na de verkiezingen in maart. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De in het westen van Middelburg gelegen vestigin gen van de scholengemeenschap pen CSW en Nehalennia moeten zich voor hun gymlessen nog ze ker drie jaar aanpassen aan 'de om standigheden'. Naar verwachting is de nieuwe sportaccommodatie op sportpark De Voorborch pas eind 2012 klaar. Tot die tijd krijgen leerlingen van de CSW aan de Elzenlaan gymles in hun oude lokalen of in vervan gende ruimten en moeten scholie ren van Nehalennia aan de Breeweg de hele stad door naar al ternatieve gymzalen. Plan is om de huidige sporthal op De Voorborch te renoveren, zodat deze nog twintig jaar mee kan. Er naast komen een nieuwe sporthal en twee gymzalen. Totale kosten: bijna acht miljoen euro, te betalen door de gemeente. De scholen be talen huur. In de avonden en week ends worden de hallen en velden gebruikt door sportclubs. Half 2011 wordt begonnen met de werkzaamheden op De Voor borch; eind 2012 zijn deze klaar. De totstandkoming van het plan voor De Voorborch heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Aan vankelijk zouden er twee nieuwe sporthallen komen, maar dat bleek te duur. Verder kwam er van de gymnastiekdocenten kritiek. Zij verwachtten onder meer geluids overlast door het opdelen van de hallen in drie delen. De CSW was van begin af aan niet zo positief, omdat leerlingen ver der moeten reizen en dat geeft pro blemen voor de lesroosters. De CSW had liever twee nieuwe za len bij haar school aan de Elzen laan gehad. Maar directeur Ben edict Hamans van de CSW-Elzen- laan zegt begrip te hebben voor het plan zoals het er nu ligt. Nehalennia is blij met het plan. De oude gymzaal van Nehalennia aan de Breeweg wordt momenteel gesloopt. De leerlingen krijgen nu gymles op verschillende plekken, zoals in de sporthal aan de Nassau- laan en in die achter de Rotterdam- sekaai. Voor de CSW aan de Elzenlaan komt het probleem van huisves ting van het bewegingsonderwijs er ook aan. Hamans denkt dat de twee gymzalen bij zijn school be gin 2011 gesloopt zullen worden, zodat de school kan uitbreiden. De CSW moet dus twee jaar over bruggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41