pr 1 COLLECTIE 221 Verzinkbare verkeerspaal in Nieuwe Bogerdstraat Bewoners zelf aan Hongerbaby 'Henkie' gevonden in Suriname B 30% 40% 50% 1: gezelligheid In de wijk 2: bruisend Calandplein 5: en...soms WINTER LEEFBAARHEID Woningbouwvereniging Zeeuwland, zorgcentrum De Verbod bouw schuur in Kerkwerve tot 50% vanaf nu 7 dagen geopend DE NOBELAER woensdag 2 december 2009 zierikzee - De Nieuwe Bogerd straat in Zierikzee krijgt een ver zinkbare verkeerspaal, om te voor komen dat motorvoertuigen van uit de Nieuwe Bogerdstraat de Sint Domusstraat inrijden. De voorziening wordt volgende week geïnstalleerd. Ter plaatse geldt nu al een inrijver- bod, maar dat wordt volgens de buurtbewoners in de praktijk vaak niet nageleefd. Het idee voor de verzinkbare paal komt uit het ver keersplan binnenstad zoals dat in 2008 is vastgesteld. De paal wordt maandag 7 december geplaatst, maar wordt pas later in de week in werking gesteld. Om een dergelij ke voorziening goed te laten wer ken moeten er in de straat onder meer detectielussen worden aange bracht. Die werkzaamheden du ren tot en met woensdag 9 decem ber. Voor de hulpdiensten veran dert er niets. Zij kunnen met een speciale pas de paal desgewenst la ten zakken om zo richting Sint Do musstraat te rijden. Tijdens de werkzaamheden is de Nieuwe Bogerdstraat drie dagen af gesloten voor alle verkeer. Het ver keer wordt omgeleid via de Sint Domusstraat en het Karsteil. Vrachtverkeer kan alleen via Oude Haven, Kraanplein en Havenpark naar Nieuwe Haven. door Selma Osman VLISSINGEN - Hij is gevonden: Vlis- singer Henk Hermanns die tijdens de Tweede Wereldoorlog als hon gerwinterbaby in Groningen zat. Hermanns woont niet meer in de Scheldestad, maar in Suriname. Op 6 november deed journalist/ historicus Liefke Knol- in deze krant een oproep om Hermanns te vinden. Zij schrijft een boek over de levens van de dertien ba by's die aan het eind van de oor log werden opgevangen in het Gro ningse babyhuis Margriet. 'Hen kie' was de enige baby die ze nog niet had weten te traceren. De schrijfster riep de hulp van de PZC-lezers in, omdat ze vermoed de dat hij in Vlissingen woonde. Uiteindelijk kwam ze in contact met een stiefdochter van Her manns, die nog altijd in Vlissingen woont. Zelf verhuisde hij zes jaar geleden met zijn Surinaams-Hin- doestaanse vrouw naar Suriname. Knol heeft hem inmiddels geïnter viewd: „Henk was erg verrast. Ik heb hem de brieven van zijn ouders en foto's gestuurd. Daar was hij erg blij mee, want hij had geen enkele foto van zijn kinderja ren." Het boek over de kinderen uit het Babyhuis Prinses Margriet ligt in april 2010 in de winkel. ZIERIKZEE - De gemeente gaat op treden tegen de illegale bouw van een schuur aan de Zandweg 21, na bij de Brasweg, in Kerkwerve. Burgemeester en wethouders heb ben gisteren besloten de bouwver gunning voor de schuur te weige ren. Er wordt nu handhavend opgetre den, wat meestal betekent dat een dwangsom wordt opgelegd. In de zomer van 2008 werd gecon stateerd dat een nieuwe schuur in aanbouw was op de plek van een KORTING OP DE HALE bob SINGLE Dfl£ss HIGH STRENESSc JAAP RIJNSENDfc 1 ARMANI JEANS M+F GIRBAUD PANARA MOSCH/No MOQ iLT?" AU 'TA'WD! Kathleen wadden nanni WOLFORD milestone By malene birger ÜUJO MINNETONICA X HELE JAAR o time bij woensdag 2 december dinsdag 8 december dinsdag 15 december vanaf nu 7 dagen geopend! 'rrcorcug 1,3.00 uur';- i B.ÖÖ'ijtjV 'dinsbcg t/m" yijdog 1 C.CQ jur 8.00 Otr zaterdag 10.00 uur - 7!.'Ö0. zóridog 12.0P.:Cu' T7;C0 www.denobelaerdo.mburg.nl Spelletjes doen. Het is een breed gedragen droom van bewoners van de wijk Malta. In de zoektocht naar manieren om de Zierikzeese buurt een plek van ontmoeting en gezelligheid te ma ken, kwamen vele suggesties voor bij. Lekkere hapjes maken, samen fietsen en een biljartclub in het le ven roepen. „Wij houden heel erg van gezelligheid. Kunnen we geen dansavond doen", opperde één van de deelnemers enthousiast. De activiteit die echter nagenoeg door iedereen werd omarmd, was de spelletjesmiddag. Een elke week terugkerende activiteit, waar bij steeds de mogelijkheid bestaat om tussen verschillende spelletjes te kiezen. Het waarmaken van die bestaande. In juli 2009 diende de bouwer een aanvraag in die niet ontvankelijk werd verklaard. De volgend aanvraag - voor ver vangende nieuwbouw- is nu afge wezen, omdat er met twee andere schuren (van 100 en 200 vierkante meter) al te veel vierkante meters van het erf zijn bebouwd. Als B8cW dit zouden goedkeuren, ontstaat bovendien precedentwer king. Dan zouden ook op vergelijk bare erven dergelijke bouwmassa's mogen verrijzen. Er zijn vier thema's gekozen met behulp waarvan het nog her in te richten Caland plein wellicht kan uitgroeien tot kloppend hart van Malta. Zo wordt gedacht aan het terug brengen van de buurtwinkel in de wijk. Het houden van een marktje op het heringerichte Calandplein is wellicht een (financieel levens vatbare) optie. Daarnaast wordt onderzocht of, naast de Mr. Breet- veltspeeltuin, een kinderboerderij tje kan worden opgericht. Even tueel met wat extra speelvoorzie- ningen. Het derde idee heeft con creet betrekking op de inrichting van het Calandplein. Buurtbewo ners pleiten voor een speelse inde ling en mooie begroeiing. Een plek door Esme Soesman Na de gisteren gehouden tweede ronde koffieta- felgesprekken, is het voor de bewoners van de Zierikzeese wijk Malta nog'niet klaar. Zaak is nu om de leefbaar heidsplannen die voor de buurt zijn bedacht om te zetten in con crete initiatieven. Daarbij is het na drukkelijk de bedoeling dat buurt bewoners zelf de karretjes trekken, schetst Zeeuwlandman Adrie Tan- ge de verhoudingen. „Natuurlijk droom bleek verrassend dichtbij. Tamara Nuijens, voorzitter van buurtvereniging De Maltezers, is één van de leden van de werk groep ontmoeting. Het organise ren van activiteiten waar buurtbe woners trek in hebben, is precies wat de buurtvereniging wil. Mits de wijkbewoners actief meedoen. Want ook dat werd gisteren duide lijk kenbaar gemaakt. Voorwaarde is dat mensen die iets willen zelf ook beschikbaar zijn om die wen sen op te zetten en in leven te hou den. 'Word allemaal lid van De Maltezers', luidde dus in dit geval de boodschap. De buurtvereniging organiseert van alles: zo staan sint- feest, mossel- en bingoavond op de rol. Druk overleg aan de koffietafel in het Ondanks alle pret in de ei gen wijk bestaat er ook de behoefte onder de be- woners van Malta om met enige re- gelmaat een tripje naar de binnen- 1 stad van Zierikzee te maken. Voor de mensen die niet meer zo goed ter been zijn, zou er eigenlijk een Maltabus moeten gaan rijden. J Gedacht wordt aan een door vrij willigers bestuurd busje dat twee dagdelen in de week (bijvoorbeeld op maandag en donderdag) in be drijf is. Woningbouwvereniging van ontmoeting, waar de bus niet langer welkom is. De paar parkeer plaatsen die er zijn, moeten wel worden behouden. Op het plein -zouden elementen als een pick- nickplek of barbecueplaats de ruimte moeten krijgen. Tot slot wordt gesproken over een ontmoetingsplek of café in de wijk. Bij wijze van prikkelend idee is geopperd de gevel van het MFC aan de zijde van de Caustraat uit te breken en een lekker terrasje aan de foyer vast te plakken. Een plekje waar mensen wat kunnen drinken of samen muziek kunnen maken. Er hebben zich al wat mensen op gegeven die bereid zijn om verder over deze plannen door te praten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38