PZC 2I Aanpassen 30-km-zones kostbaar l Politie op de vingers getikt door ombudsman tu intratuin ZEEUWS-VLAANDEREf ïwwmï M v, 22 en 23 30 INVENTARISATIE Wegen in meeste wijken Terneuzen voldoen niet aan normen van Duurzaam Veilig 'Beautysalon' voor lichaam en contacten Lichtgewonde bij bedrijfsongeval ggg|. Woensdag 2 december 2009 Gratis opleiding moet gastouders binnenboord houden Rob van der Meule maakt heftigste geluid zonder schade Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het inrichten van de bestaande 30-kilometerzones in de kern Terneuzen volgens de re gels van Duurzaam Veilig kost meer dan drie miljoen euro. Dat blijkt uit een inventarisatie die is gemaakt op verzoek van de ge meenteraad. De vraag kwam naar aanleiding van klachten over te hard rijden en verkeersonveiligheid binnen de 30-km-zones. Volgens het rapport zouden in 13 van de 15 wijken aan passingen moeten gebeuren. Al leen de wijken St. Anna en Drie wegen voldoen aan de normen. In bijna alle wijken is de bebor- ding voor een 30-km-zone aanwe zig. De meeste kruispunten zijn ge lijkwaardig, maar bij meer dan 200 kruispunten is dat vaak onduide lijk voor de verkeersdeelnemers. Volgens de rapportage voldoen zo n 50 inritconstructies niet aan de wettelijke eisen, in de meeste wijken zijn snelheids- remmende maatregelen getroffen. Waar ze niet zijn, kan geparkeerd worden op de rijbaan. De auto's fungeren dan als snelheidsrem mer. Er zijn echter straten waar het parkeren op de weg onvol doende effect heeft. Om de verkeersveiligheid van voor al kinderen beter te waarborgen nabij scholen adviseert Duurzaam Veilig extra snelheidsverlagende voorzieningen te treffen. Dit kan door het inrichten van een school- zone bij de in- en uitgang van een school. In Terneuzen is er nu en kel een schoolzone aan de Dok- weg bij De Kameleon en volgend jaar is er één gepland in de Oude Vaart bij de Rede. Op grond van het aantal klachten en de verkeerssituatie krijgt de in richting van de Bellamystraat en de wijk Zuidpolder en Zuiderpark de eerste prioriteit. Daarna volgen de aanleg van inritconstructies en verkeersplateaus in de wijk Oude- landse Hoeve en maatregelen in de wijken Oude Vaart, Othene, Katspolder en Java. In Java moet een plateau op het kruispunt Steenkamplaan-Oostkant komen, zodat het duidelijk een gelijkwaar dige kruising wordt. Ook in de wijk Serlippens zouden plateaus moeten worden aangebracht op drie kruispunten. KLOOSTERZANDE - Twee keer in de maand worden bewoonsters van woonzorgcentrum voor ouderen Antonius in Kloosterzande sinds kort in de watten gelegd in de 'beautysa lon'. Daar krijgen ze onder meer een handen- bad, een gezichtsbehandeling en wordt hun haar gedaan. Volgens coördinator activiteitenbegeleiding Liesbeth de Bruijn van Antonius, hier bezig met de lippen mevrouw Pouwels-Martinet, houden de dames die eraan meedoen 'de hele dag het gevoel vast, dat ze zich weer hele maal lekker in hun vel voelen'. De nieuwe verwenzorgactiviteit is volgens De Bruijn bovendien niet louter bedoeld op de li chamelijke verzorging. „Het is ook heel goed voor de sociale contacten, want de dames die in de kapsalon van Antonius in de watten wor den gelegd, kletsen honderduit terwijl ze wor den verzorgd." foto Peter Nicolai HOEK - Aan de Kreekweg vlakbij de Braakman bij Hoek is gisteroch tend tegen tien uur een 43-jarige bouwvakker uit Roosendaal licht gewond geraakt, nadat een beton element naar beneden was geval len. Het zag er aanvankelijk ernstig uit. De man is per ambulance naar een ziekenhuis in Gent gebracht. Uit onderzoek bleek dat zijn ver wondingen meevielen, een snee in achterhoofd en neus. Waarschijn lijk kon hij nog net op rijd weg springen voor het betonblok. TERNEUZEN - De Nationale Om budsman heeft de politie in Ter neuzen op de vingers getikt. Een vrouw uit Terneuzen had zich be klaagd over haar behandeling, toen ze door twee agenten werd meegenomen naar het politiebu reau op verdenking van rijden on der invloed. De ombudsman heeft kritiek op de weigering van het verzoek van de vrouw om vooraf te telefoneren. Ook constateert hij dat de agenten elkaar op diverse punten tegenspreken. Het opne men yan een onjuiste passage in het proces-verbaal en het laten uit trekken van haar schoenen, zodat ze meer dan een half uur met haar sokken op de koude vloer moest staan in een cel zonder meubilair, vindt de ombudsman in strijd met de vereiste professionaliteit. kom snel naar de winkel voor ons assortiment of kijk op www.intratuinvuurwerk.nl ïntratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerks) Tel. 0118 551 623 - donderdag en vrijdag koopavond - www.intratirip.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23