261 sport FC Twente schorst Theo Janssen Zuid-Afrika gaat laatste traject in voor WK Duivensport schenkt weer aan goede doelen Blaise N'Kufo krijgt een standbeeld Cavendish blijft bij Columbia Hoge boete voor Serena Williams De Graafschap en Go Ahead winnen Provoost en De Vrieze naar selectiewedstrijd dinsdag 1 december 2009 .iuiwnwmiiwinim ENSCHEDE - Theo Janssen is door de clubleiding van FC Twente voor twee maanden geschorst na de bevestiging dat hij ruim een week geleden met drank op is gaan autorijden en een ongeluk heeft veroorzaakt. De bloedproef wees uit dat de voet baller met te veel alcohol achter het stuur is gaan zitten. „Ik ben verschrikkelijk stom geweest." Theo Janssen veroorzaakte vlakbij De Grolsch Veste, na de wedstrijd tegen Vitesse, een ongeluk waarbij zijn vriend Kevin Moeliker ernstig gewond raakte. „Allereerst hopen we natuurlijk dat Kevin Moeliker spoedig zal herstellen", reageerde FC Twente-voorzitter Joop Mun sterman gisteren nadat de uitslag van de bloedproef van Janssen be kend was geworden. De club overlegde gisteren meteen over de straf die Janssen opgelegd krijgt. „Het is onacceptabel dat een profvoetballer met drank op een auto bestuurt. Hierdoor brengt hij zichzelf en zijn omgeving in ge vaar. Tevens dient een profvoetbal ler er zich van bewust te zijn dat hij voor met name de jeugd een rolmodel vervult." Janssen mag twee maanden geen wedstrijden spelen voor FC Twen te, hij krijgt een geldboete en zal verkeersslachtoffers gaan helpen in het Roessingh. Janssen is bereid alles te doen om zijn daad enigs zins recht te zetten. Zijn eigen verwondingen (kneu zingen, snijwonden en een gebro ken neus) en de juridische gevol gen vallen wat hem betreft in het niet bij de verwondingen van Moe liker. „Zijn herstel staat voor mij centraal. Dat is het belangrijkste. Ik ben er 24 uur per dag mee bezig en hoop dat Kevin volledig zal her stellen. Wat er is gebeurd, vind ik voor hem en zijn familie het erg ste." Over het ongeluk zegt Jans sen: „Ik ben verschrikkelijk stom geweest. Ik heb na de wedstrijd bier gedronken om de overwin ning te vieren en ben daarna toch in de auto gestapt. Dit had nooit mogen gebeuren. Ik heb ook de naam van FC Twente en het voet bal geschaad." V FC Twente-speler Theo Janssen had vorige week zondag te veel alcohol gedronken toen hij achter het stuur zat en een eenzijdig ongeluk veroorzaakte. Door zijn club is hij voor twee maanden geschorst. foto Vincent Jannink/ANP Johannesburg - Vragen waren er de voorbije jaren voldoende. Vra gen over de veiligheid, de infra structuur en de stadions. Bij de Confederations Cup, gezien als de generale repetitie voor het wereld kampioenschap voetbal van vol gend jaar, nam Zuid-Afrika al veel twijfels weg. Vrijdag is de start van het laatste traject richting het grootste mondiale voetbaltoer nooi, met de loting in Kaapstad. In ongeveer 200 landen kijken men sen via de televisie mee. Aan het deelnemersveld ligt het niet. Alle toplanden plaatsten zich, al ging dat voor de een wat eenvou diger dan voor de ander. Argenti nië, Frankrijk en Portugal voegden zich pas laat bij het deelnemers veld. Ook Brazilië, Engeland, Duits land, Spanje, Italië en Nederland zijn erbij. Rusland, halvefïnalist bij het laatste Europese kampioen schap, ontbreekt wel. Voor Nederland is onder anderen bondscoach Bert van Marwijk aan wezig. Een dag voor de loting doet Ruud Gullit mee aan een voetbal wedstrijd in Kaapstad om de kan didatuur van Nederland en België voor het WK 2018/2022 te promo ten. Oranje hoort morgen of het bij de loting groepshoofd is of niet. FIFA-voorzitter Sepp Blatter deed er alles aan om het WK naar Zuid-Afrika te halen. Vaak werd er de voorbije jaren gesproken over een 'plan B', als het land toch niet in staat zou blijken te zijn om een dergelijk evenement goed te orga niseren. Blatter hield ondanks de nodige tegenslagen vertrouwen. Tegenslagen in Zuid-Afrika waren er vooral bij de bouw van sta dions. Ongeveer 70.000 werkne mers staakten tijdelijk voor een be ter salaris. Ook de huidige finan ciële situatie zat Zuid-Afrika in de weg. Volgens minister Gordhan bleef slechts één nieuw stadion binnen het vooraf opgestelde budget. De bouw van Soccer City, het stadion in Johannesburg waar de finale wordt gespeeld, viel circa 100 mil joen duurder uit dan eerder was berekend. „Het was een achtbaan. Soms waren we tevreden en blij, dan weer pessimistisch. Maar we wisten dat we op tijd klaar zouden zijn", aldus woordvoerder Rich Mkhondo van het organisatiecomi té gisteren. Tijdens de Confederations Cup wa ren de tribunes verre van vol en verliep het vervoer naar de sta dions chaotisch. Zuid-Afrika, dat destijds 70.000 vrijkaarten weggaf voor groepswedstrijden, denkt die problemen komend jaar bij het WK opgelost te hebben. Veel zal voor het gastland ook af hangen van de prestaties van het nationale team. Arjaan Scheele en zijn zoon Jaap (midden) werden liefst vijftien keer naar het podium geroepen. Links presentator Fred Rabout. foto Rinus Ars YERSEKE - De Zeeuwse dui vensport liet zich tijdens de jaar lijkse manifestatie van de Afdeling Zeeland van de goede kant zien. In Yerseke werd door Marcel Buijs- se, voorzitter van de sponsorcom missie, ruim 10.000 euro overhan digd aan goede doelen. De 'Vrienden van het Hospice Ter- neuzen' en de Bergmuzikanten (een Goese band van lichamelijk en geestelijk gehandicapten) ont vingen ieder 1500 euro. Het CIV vakantiekamp in Renesse, waar kinderen die getroffen zijn door kanker met hun familie een vakan tie kunnen doorbrengen, kreeg een bedrag van 7500 euro. Het tota le bedrag kwam uit de duivenver- kopen in Arnemuiden en Sluiskil, die eerder dit jaar plaatsvonden. In Yerseke vonden ook nog enkele prijsuitreikingen plaats. Opmerke lijk was daarbij de aanwezigheid van de gebroeders Scheele uit Ter- neuzen. Zij beleefden een seizoen wat moeilijk te evenaren is. Vader Arjaan (71) en zijn zoon Jaap (40) werden liefst vijftien keer naar het podium geroepen, met als hoogte punt hun Zeeuws generaalschap 2009. In 2009 haalden ze ook vijf provinciale zeges, pakten ze één keer de snelste van Zeeland, veer tien rayonoverwinningen en de ge nerale titel in het Rayon 2. ENSCHEDE Hij was in de verbeelding van ve len al een monument van de club en nu krijgt de topscorer aller tij den van FC Twente ook nog eens een standbeeld bij de Grolsch Ves te. Ook al speelt hij over een tijdje niet meer in Enschede, niemand kan straks meer om Blaise N'Kufo heen. Rond de laatste thuiswed strijd van het seizoen tegen Feye- noord wordt een standbeeld ont huld van de spits, die dan naar alle waarschijnlijkheid zijn afscheids- duel voor Twente speelt. LONDEN De Britse wielrenner Mark Caven dish blijft zijn huidige team Colum bia trouw. De sprinter, afgelopen seizoen goed voor zes etappezeges in de Ronde van Frankrijk, heeft al le aanbiedingen van andere ploe gen afgewezen. „Ik lonk niet naar een contrRact. Ik wil winnen en Columbia biedt mij de beste per spectieven", aldus de 24-jarige Ce- vendish gisteren in de Britse krant The Times. LONDEN Serena Williams heeft een boete van ruim 117.000 euro gekregen voor haar scheldpartij tijdens de US Open in september. Dat maakte de internationale tennisfederatie gisteren bekend. De ITF waar schuwde de Amerikaanse dat een volgende overtreding bij een grandslamtoernooi in de komende twee jaar betekent dat ze in 2010, 2011 en 2012 niet mag meedoen aan de US Open. RIJSWIJK Go Ahead Eagles, koploper van de Jupiler League, won gisteravond voor eigen publiek met 3-2 van Hel mond Sport. Naaste belager De Graafschap maakte ook geen fout. De Doetinchemmers versloegen Volendam met 1-0. FC Eindhoven, getraind door Jan Poortvliet, verloor thuis met 1-3 van RBC Roosendaal, waar John Schot actief is. AMSTERDAM De schaatsers Adriaan Provoost uit Domburg en Mare de Vrieze uit Brouwershaven hebben zich tij dens regioselectiewedstrijden voor masters geplaatst voor de landelij ke selectiewedstrijd. Beide Zeeuwen kwamen in actie op de 500 en 3000 meter. Adriaan Provoost reed de 500 me ter in 45.00, voor de drie kilometer had hij 4.46.20 nodig. Mare de Vrieze noteerde op de 500 meter 42,48. De drie kilometer leg de hij af in 4.36.35. Bij NADER In het bericht over de Swim Cup in de krant van maandag staan twee fouten. Judith Stap is lid van de Stormvogel en niet van Luctor et Emergo. Merel van der Ent heeft een pr gezwommen op de 50 vlinder in een tijd van 30.00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70