zeeland21 Ideeën en inzet nodig voor Koninginnedag Gemeente Kapelle sluit parken 's nachts af na aanhoudende overlast tilroeoptiek Fietspaden Oostkapelle krijgen een naam betaalbare brilmode BEATRIX Majesteit loopt op 30 april van Abdij naar stadhuis Domburgse kerktoren heeft zijn haan terug Museum Goes blij met karrenwiel uit late middeleeuwen Collecte Dierenbescherming Zeeland ook dit jaar weer een topopbrengst! dinsdag 1 december 2009 door Maurits Sep middelburg - Alle verenigingen worden betrokken bij de organisa tie van Koninginnedag in Middel burg. Of ze nou ideeën indienen of de handen uit de mouwen ste ken. „We hebben de inzet van alle Middelburgers nodig", benadrukt burgemeester Koos Schouwenaar. En dan bedoelt hij niet alleen de mensen in de stad, maar ook in de omringende dorpen Arnemuiden, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens. Schouwenaar was daar om aangenaam verrast over de gro te opkomst - enkele tientallen mensen - op de informatiebijeen komst gisteravond in het stadskan toor. Daar legde de gemeente uit wat er allemaal nodig is om er een indrukwekkend feest van te ma ken. „Zodat tv-kijkend Nederland denkt: 'Wat een sympathieke stad en wat kunnen ze daar op een ge weldige manier Koninginnedag vieren.'" Tot 7 december kan iedereen idee- en indienen voor activiteiten op het 'feestterrein' in het centrum van Middelburg. Alle voorstellen worden getoetst op de kosten, de veiligheid, de omvang van de loca ties en vergeleken met de plannen in Wemeldinge, zodat er geen con currentie is. Eind van dit jaar al moet een glo baal plan klaar zijn. Dat wil niet zeggen dat alle suggesties die na 7 december binnenkomen of be dacht worden, nutteloos zijn. Er blijft ruimte om die te gebruiken. Ook plannen voor activiteiten bui- DOMBURG - Pront pronkt de haan weer op de Domburg- se kerktoren. Gisteren teruggezet door wethouder Jaap Melse. Niet geplaagd door enige vorm van hoogtevrees beklom hij daarvoor de toren. Daarna werden ook de goes - Een karrenwiel uit begin zestiende eeuw is de trotse aan winst van Historisch Museum De Bevelanden in Goes. Het museum krijgt het wiel in bruikleen van de provincie en de Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland (SCEZ). Het karrenwiel werd vorig jaar gevon den bij archeologisch onderzoek op de Poel II. Daar werd een acht meter diepe sleuf gegraven voor een nieuwe watergang. Het wiel lag op de bodem van een tonput waar ook resten aardewerk uit de eerste helft van de zestiende eeuw lagen. SCEZ heeft het wiel geres taureerd. Het is het derde karren wiel uit de late middeleeuwen dat in Zeeland is gevonden. Met maar liefst 350 collectanten heeft de Dierenbescherming Zeeland dit jaar een collecteopbrengst gerealiseerd van 33048.43 euro. Een topprestatie om trots op te zijn! Dit geld kunnen we hard gebruiken voor het inzetten van onze dieren ambulance voor noodsituaties, het aanpakken van dierenmishande ling en -verwaarlozing en het organiseren van voorlichtingsactiviteiten bij u in de buurt. Een duurzame invulling van welzijn, gezondheid en integriteit van ieder dier. Dat is waar we voor staan! ten het feestterrein en voor of na het bezoek van de koninklijke fa milie zijn welkom. Want alle festi viteiten in de wijken en dorpen gaan gewoon door, benadrukte Schouwenaar. „We gaan uitbundi ger dan normaal feest vieren, tot een stukje na middernacht." De koningin gaat op 30 april eerst een uur naar Wemeldinge, van 10 tot 11 uur. Zij en haar (naar ver wachting zeventien) familieden worden om 12 uur verwacht in Middelburg, waar ze een uur lang meefeesten. Ze komen aan op het Damplein, gaan dan naar de Abdij en lopen via Koorkerkhof en Nieu we Burg naar de Markt. Ze eindi gen rond 13.00 uur in het stadhuis. Het definitieve programma wordt begin april bekendgemaakt. www.middelburg.nl door Luc Oggei kapelle - Vier openbare, parkach tige locaties in de gemeente Kapel le wordt tussen een uur na zonson dergang en 's ochtends zeven uur tot verboden gebied verklaard. Al sinds medio 2008 vinden daar volgens het college van B en W 'ongewenste en soms onacceptabe le gedragingen en activiteiten' plaats. Het gaat om een combina tie van hinder, overlast en vandalis me. In sommige gevallen is er, door aanwezigheid in groepsver band, sprake van 'bedreigend ge drag naar derden'. Ook wordt vuurwerk afgestoken, worden er vuurtjes gemaakt en wordt er hard op scooters gereden. De huidige situatie kan volgens B en W niet langer worden getole reerd, ook omdat de inzet van bij zondere opsporingsambtenaren (boa's) en/of de politie tot nu toe geen resultaat heeft. Vaak zijn zij na een melding te laat ter plekke. In de activiteiten zit geen patroon, behalve dan dat het met name 's avonds, 's nachts en in het week einde gebeurt. De vier parken lig gen bovendien niet echt in het zicht. Omdat de locaties 's nachts geen wezenlijke functie hebben, worden zij tussen een uur na zons ondergang en 07.00 uur afgeslo ten. Daarvoor worden binnen nu en veertien dagen borden met 'Ver boden toegang' bij de ingang ge plaatst. Volgens burgemeester Siebe Kra mer gaat het om een preventieve maatregel. „Door de borden te plaatsen, krijgt de politie een hand vat om op te treden tegen mensen die zich zonder reden in één van de parkjes ophouden." Het verbod geldt voor iedereen, dus ook voor mensen die na het eten bijvoor beeld nog even een ommetje wil len maken. „In de zomer kan er na tuurlijk langer van de parkjes ge bruik worden gemaakt, want dan gaat de zon veel later onder." steigers rondom de torenspits weggehaald. Niet door Melse overigens. De restauratie van de toren (houtrot en de spits en slecht voegwerk) kostte tot nu toe al bijna een ton meer dan begroot. foto Lex de Meester brillen contactlenzen walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl oostkapelle - Iwee fietspaden in Oostkapelle hebben gisteren een naam gekregen. Het weggetje tus sen de Wijkhuijsweg en Brouwerij straat heet Cranesteynsepad. En van de Zwanenburgseweg naar de Wijkhuijsweg fietst men voortaan over het Swanenburgsepad. De fietspaden hadden nog geen naam, zo ontdekte Ton Langeler, die ermee naar de dorpsraad stap te. Een oproep aan de bevolking le verde vier suggesties op. Een half jaar geleden konden de inwoners van Oostkapelle stemmen. Tijdens die vergadering van de dorpsraad gingen de meeste handen omhoog voor de namen waar dorpsgenoot Gerrit [obse mee kwam. „Je kan wel moeilijke namen gaan verzin nen", zegt hij, „maar deze lagen voor de hand. De hoeve Crane- steijn heeft hier tot kort na de oor log gestaan. Je had toen al een pad van de Brouwerijweg naar Cra- nesteijn toe. Verderop bij de Zwa nenburgseweg staat Swanenburg. Naar deze hoeve was ook altijd een onverhard pad, een wegeling, waar je langskon." Duidelijke namen zijn volgens Job- se zinvol voor als er eens iets op het fietspad gebeurt. „Dan weten de hulpverleners waar ze moeten zijn." De naambordjes van de fiets paden zijn gisteren onthuld. TOPCOLLECTIES VOOR JONG EN OUD MODERN EN TOCH BETAALBAAR BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65