tombola zonder er aan mee te doen talamini zee ind 119 te boek Koffiezetter Euroteam loterij blijkt gevaarlijk dinsdag 1 december 2009 W „Tsja, als je denkt aan een koffiezetapparaat van driehonderd euro, „De andere kant is dat u vijf dagen weg mag. Naar een prachtig mooi dan valt het wat tegen. Euroioterij-vertegenwoordiger Bert Kuiper vicrstcrrcnhotcl in het Zwarte Woud. Presentator Bert Kuiper door Henk Postma Hijzelf zou zich ook wel even achter de oren krabben. Zomaar één van de hoofdprijzen winnen in een tombola waar je nooit aan hebt meegedaan. Dat ge loof je toch niet! Toch kon Bert Kuiper uit Drenthe maandagoch tend, als vertegenwoordiger van de loterij, zon vijfendertig Vlissingers welkom heten die welgemoed hun prijs kwamen halen: een espres so-koffiezetapparaat van wel drie honderd euro. Vele honderden, misschien wel duizenden Vlissingers kregen de brief een tijdje terug in de bus. Al lemaal hadden ze zo'n duur appa raat gewonnen. Het stond er tot drie maal toe. Zwart op wit. Welis waar in verhaspeld Nederlands, maar toch: „Uw prijs ter waarde van 300 euro staat kostenloos be reid, en wordt tijdens de presenta tie overhandigd." Daar was slechts een kleine tegen prestatie aan verbonden: een och tendje naar Grand Hotel Arion om een 'demonstratie' bij te wonen 'van nieuwe beursproducten' Ge heel vrijblijvend natuurlijk, maar wel met de mogelijkheid te profite ren van 'jubileumkortingen tot 66 procent'. Leuker kon Euro Team GmbH het de Vlissingers niet ma ken. Het Duits bedrijf verkoopt wollen beddengoed, zoals 'huis- stofmijtvrije' matrassen. Nee, 'ge nezen doet het niet', maar 'gega randeerd' dat je van allerlei kwa len minder last hebt. De 'gezellige prijsoverhandiging' trok niet alleen vijfendertig 'win- naren' - het gros in de de leeftijd dat ouderdomskwaaltjes beginnen op te spelen - maar ook nog wat van hun partners, buren of kennis sen, aan wie een 'extra attentie' was beloofd. Ze betraden het zaal tje met een mengeling van heb zucht, nieuwsgierigheid en arg waan. „Het zal wel niks wezen, maar och... Je krijgt een kop koffie, en ook nog een kop soep." En jawel, aan het eind van de och tend kregen de 'winnaren' hun es pressomachine mee naar huis: een plastic prul van Chinese makelij dat in Hongarije uit de handel moest worden genomen wegens elektrocutie-gevaar. „Als je denkt aan een koffie-apparaat van drie honderd euro, dan valt het wat te gen", dekte presentator Bert Kui per zich tevoren al in. Om meteen een nieuwe verrassing te lanceren: „De andere kant is dat u vijf dagen lekker weg mag." Naar een 'prach tig mooi' viersterrenhotel in het Zwarte Woud 'met 20.000 vierkan te meter wellness en beauty', met tientallen sauna's en bubbelbaden, een keur aan schoonheidsspecialis ten, uitstapjes naar een bierbrou werij, een proeflokaal, en een cur sus spek roken... En jawel, allemaal gratis. Behalve natuurlijk de heen- en terugreis. Twee dames, met een krant in de tas die zich richt op de hoger opgeleiden, vermoed den een adder onder het gras. „En als we met z'n tweeën gaan?" „Dan gaat u toch gewoon met z'n tweeën. Geen probleem. Als u maar niet al uw buren, of uw hele familie meeneemt." De tegoedbon die de 'winnaren' na afloop mee naar huis kregen, was wat specifieker. Ga je alleen, dan betaal je een 'toeslag' van 45 euro per nacht. En neem je ie mand mee dan leg je 320 euro bij. Ook daar hoorde een korrel zout bij. Want niet alleen het koffiezet apparaat, ook de Duitse vertaalma chine blijkt van inferieure kwali teit. „Onze citaten", kraamt hij uit, „hebben geldigheid voor reserves." En tot slot: „Aanbieding na beschik baarheid. Voor drukfout geen adhe sie, gegevens zonder waarborg" Nee, presentator Bert wist het be ter te vertellen: zijn matrassen zijn goed en dus duur, maar stukken goedkoper dan de minder heilza me exemplaren van de concurren tie: voor nauwelijks duizend euro, slaap je dieper en gezonder dan je ooit hebt gedaan. De 'winnaren' hoorden hem welwillend, doch zuinigjes aan. Tot hij zijn laatste troefkaart uit de mouw trok: een 'fenomenaal' hoofdkussen. Ligt straks voor 149 euro in de winkel. Hij heeft er maar acht van bij zich. En die mogen weg voor 50 euro. Wie het eerst komt... En dan gaan er ineens meer dan tien vingers omhoog. Geen probleem. Hij heeft er nog wel een paar... „Het zal wel niks wezen, maar och... je krijgt een kop koffie, en ook nog een kop soep." klampt. De reünie begin juni zorg de ook weer voor een stroom aan herinneringen. Beide dames zijn lang op zoek ge weest naar de Ambonese oud-leer lingen. Die kinderen bezochten in de jaren vijftig, begin zestig de school toen zij in het Molukse kamp woonden. Eén van die oud-leerlingen heeft in het boek .een slotwoord geschreven naar aanleiding van de reünie. Mieke: „Nog steeds hoor ik allerlei verhalen waarvan ik denk: hé dat zou leuk zijn voor... Maar dat hou je altijd, denk ik. Het is goed zoals het is. We hebben toch een boek met 230 pagina's en veel beeldma teriaal. De reacties die we krijgen zijn ook heel positief' De uitgave Het eerste klasje van juffrouw Koos Schimmel van basisschool De Licht straal uit 1968. foto 100 jaar Christelijk onderwijs Westkapelle werd financieel ondersteund door de Rabobank en de Stichting Evan gelisatie Westkapelle. Schooldirecteur Kees Marinissen ziet het jubileumboek als 'een mooie afsluiting van het jubi leum'. „Hiermee is het feest op een mooie manier afgerond." Het boek is te koop in Westkapelle bij Het Polderhuis, boekwinkel Lie- vense, Huibregtse foto en op school voor 29,50 euro. raat onvoldoende hitte-bestendig. De plastic leidingen, waardoor het water van en naar de koffiezetter loopt, kunnen beschadigd raken. Weglekkend water kan dan kort sluiting veroorzaken. Ook meldt RAPEX dat het espres so-apparaat niet voldoet aan het Laag Voltage Besluit en de daarop betrekking hebbende Europese standaard EN 60335. Het apparaat, dat volgens Eu ro-team een waarde vertegenwoor digt van driehonderd euro, wordt regelmatig te koop aangeboden op de Internetsite Marktplaats. Het was daar gisteren voor 12,50 euro te koop. De verkoper meldt dat je er twee tot vier kopjes koffie mee kan zetten, zowel met gema len koffie, als met koffiepads of heet water. Tijdens de 'prijsuitreiking' was fotograferen taboe. Maar na afloop poseer de verkoper Kuiper gewillig op zijn heilzame matras. foto Henk Postma door Henk Postma De Vlissingers die maan dagochtend als 'winnaars' van de Euro-teamtombola een espresso-koffiezetmachine kre gen, namen een gevaarlijk appa raat mee naar huis. De 'Top Design Kaffee-automat', type CM-401, kan bij gebruik on der stroom komen te staan. Wie er koffie mee zet, riskeert een elek trische schok of erger. Dat meldt het Rapid Alert System for Non-Food Products (RAPEX) van de Europese Commissie. Het apparaat is van Chinese make lij, en wordt veelal weggegeven tij dens productpresentaties. In Hon garije is het vorig jaar op last van de autoriteiten van de markt ge haald. Volgens RAPEX is het appa- Talamini Keukens Herculesweg 42 4338 PL Middelburg Talamini Keukens introduceert: Als kwaliteit een naam mag hebben

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63