AanSeg NS7 nu binnen Veerse grens Vliegveld is weer open Rechts 18 en 19 jl mjkj 17 25 VERMEER Wethouder Bostelaar nog bezorgd over rondweg bij Serooskerke en rotonde bij Vrouwenpolder Onthulling van beeld uitgesteld almanak Espressomachine van 300 euro blijkt gevaarlijk plastic prul Dinsdag 1 december 2009 Zeeuwse brandweer maakt burgers bewust van risico's Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - Drieëntwintig jaar nadat de eerste notitie over de N57 naar Den Haag is gestuurd, is bij Serooskerke een begin gemaakt met de aanleg van het Veerse deel van de weg. Midden in een weiland bij de Wat- telseweg tussen Serooskerke en Ga- pinge kreeg het moment een offici eel tintje. De uiterst opgewekte Middelburgse wethouder Frank Streng en zijn wat sceptische Veer se collega jan Bostelaar groeven het eerste deel van de grond af, waar straks de nieuwe weg komt. Aan het Middelburgse deel van de weg is op 5 maart 2008 begonnen. Het werk vordert gestaag. Over an derhalve week wordt de bypass bij Nieuwland (de A58) opgeheven. En de tunnel onder het Kanaal door Walcheren heeft inmiddels het diepste punt bereikt. Alle re den voor Streng om opgewekt te zijn. Hoewel Bostelaar blij is dat de weg er eindelijk komt, zijn er nog een paar losse eindjes die zijn voorzich tige houding verklaren. Zo moet nog een oplossing gevonden wor den voor manege de Gouden Reijers in Serooskerke, die straks een deel van de buitenbak kwijt raakt en klem komt te zitten tus sen twee grote wegen. Er is nog bezorgdheid over de ro tonde en het geluidsscherm die bij Vrouwenpolder komen. Bostelaar hoopt dat de inwoners van het dorp zich in de plannen kunnen vinden. Ook hoopt hij dat de nieu we weg zo wordt ingepast en aan gekleed dat het zicht met aan de ene kant de molen in Serooskerke en aan de andere kant de Ooster- kerk in Middelburg, landschappe lijk blijft. En verder moet er nog een Noor delijke Rondweg Serooskerke ko men. Maar volgens Streng komt dat allemaal hartstikke in orde. „Met Rijkswaterstaat valt heel goed samen te werken." De problemen met de tunnel in Serooskerke, die smaller leek te worden dan gedacht, zijn volgens Bostelaar wel opgelost. „Er komen geen stoplichten. Het wordt een soort 30-kilometerzone waar de fietsers op de rijbaan rijden. Voor voetgangers komt er een trottoir." De nieuwe N57 wordt eind 2011 ge opend. Volgens Hans lager van Rijkswaterstaat heeft het project momenteel twee jaar vertraging opgelopen, maar wordt er nog een jaar ingelopen met de uitvoering. Midden in een weiland bij de Wattelseweg tussen Serooskerke en Gapinge is gisteren begonnen met de aanleg van het Veerse deel van de N57. foto Lex de Meester door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Vliegtuigen mogen weer landen op vliegveld Mid den-Zeeland in Arnemuiden. De landingsbaan is door directeur Rob Gomersbach maandag weer vrijgegeven. Gezien het droge weer en de goede vooruitzichten was het mogelijk de tijdelijke slui ting van het veld op te heffen. Gomersbach had het vliegveld vo rige week donderdag gesloten om dat de baan door de vele regenval doorweekt was geraakt. Voor de veiligheid van piloten en passa giers was het niet meer toegestaan in Arnemuiden te landen. Door landen en opstijgen van vliegtui gen zou de baan ook zwaar bescha digd raken. Het zou dan zeker tot het voorjaar duren voordat het gras hersteld kon worden. Tot en met zondag was landen niet moge lijk, tenzij daarvoor speciale toe stemming was gegeven. MIDDELBURG - De onthulling van het beeld van Franklin D. Roose velt, die morgen zou plaatsvinden in Middelburg, is uitgesteld tot een nog nader te bepalen tijdstip. Dat komt omdat de ambassadeur van de Verenigde Staten die het beeld van de voormalige Amerikaanse president zou onthullen, door fa milieomstandigheden is verhin derd. Het beeld van Roosevelt komt te staan op de Helm naast het stadhuis. Tip? redactie@pzc.nl Op de sportredactie van deze krcmt werkt een verslaggever die zijn zor gen over de samenleving niet onder stoelen of banken steekt. Liever niet te veel hoofddoeken, djel- laba's en minaretten in zijn thuis stad Terneuzen. Islamisering, daar krijgt hij de kriebels van. „D'r zitten ook vast wel goeie tussen, maar ik heb er nog niet veel gezien", luidt zijn gevleugelde uitspraak. Tot het moment dat zijn collega's van de Walcherse redactie, die hun stukjes uittikken op dezelfde etage, hem confronteerden met zijn toch wel rechtse ideeën. Sindsdien houdt hij wijselijk zijn mond, wanneer het onderwerp weer wordt aangesneden. „Ik zeg maar niks meer." Dat een gevoelige snaar is geraakt, bleek gisteren wel toen een collega bijna tegen hem botste en zei dat hij wel rechts moest houden. Een grote zucht volgde. „Ik bén toch rechts!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61