Zorgen Spanje om kidnap In Hongkong is arm zijn je Is hij echt ziek KERST- en NIEUWJAARSREIZEN HHHPfPPHHHHRHHppH vanaf vanaf waarom zou je meer betalen dinsdag 1 december 2009 BOEK ONLINE of bel 0900 - 969715 cPm 9 ffi Inclusief ontbijt en veelal feestelijke extra's! GIJZELING door onze correspondent Remko Tanis HONGKONG - „Wat ik voel?" De 62-jarige Chung Tak kijkt op, lig gend op de vuile matras in zijn kooi. „Ik voel al heel lang niets meer, behalve beten van insecten en de verzengende hitte." Chung woont in een kooi in Hong kong. Voor een dikke 100 euro per maand huurt hij het onderste ma tras in een stapelbed van drie hoog. Om elke matras is een ijze ren kooi gebouwd. Met een hang slot kan Chung zijn schaarse bezit tingen beschermen als hij even niet op zijn matras ligt. Chungs kooi staat op de derde ver dieping van een oud, vervallen ge bouw. In de kamer van twintig vierkante meter staan nog vijf an dere stapelbedden van drie hoog: achttien kooien in totaal. Sommi ge bewoners hebben met wasknij pers karton of vuile handdoeken aan de binnenkant van de kooi ge hangen. Voor de privacy, ook al is daar absoluut geen sprake van. Wat ook geldt voor de bescher ming tegen kakkerlakken en rat ten. De kooi van Chung staat naast de badkamer: een hok met een wasta fel. Aan de muur een slang van een meter, die de elf bewoners van de kamer aan het kraantje in' de gootsteen bevestigen om te 'douchen'. Ernaast twee toiletten. Een keuken is er niet. Aan het dak hangen drie ventilatoren, die nau welijks verkoeling bieden in het subtropisch klimaat van Hong kong. De temperatuur in de kooien kan oplopen tot 35 graden. Chung woont hier al tien jaar. „Daarvoor woonde ik, tot de schei ding, met mijn gezin in een ka mer. Ik verloor mijn werk als groenteman en heb sindsdien niets anders kunnen vinden." Woonruimte is duur. Grond in de stad, met veertig miljardairs het thuis van meer superrijken dan welke andere plek in Azië ook, is schaars. Vorige maand sneuvelde het record van de duurste woning opnieuw, toen een appartement werd verkocht voor 38 miljoen eu ro. NOUAKCHOTT - In Mauritanië zijn zondag drie Spaanse medewerkers van hulpverleningsorganisatie Ac- cion Solidaria ontvoerd. De twee mannen en een vrouw werden door gewapende mannen over meesterd toen zij bezig waren hulpgoederen af te leveren in dor pen langs de vierhonderd kilome ter lange weg tussen de hoofdstad Nouakchott en Nouadhibou in het noorden. Dit heeft de Mauritaanse politie gisteren bekendgemaakt. Hoewel de verantwoordelijkheid voor de ontvoering nog niet is op geëist, zoekt de Spaanse regering de verantwoordelijken in extremis tische hoek. „Noem het een verdenking, want meer hebben we op dit moment niet, maar ik ben bang dat dit een ontvoering is door radicale mos lims", zei minister van Binnen landse Zaken Alfredo Perez Rubal- caba. „De Spanjaarden zaten in een auto en reisden mee in een konvooi, dat humanitaire hulpgoederen uit deelde aan de armsten van de ar men in Nouadhibou, toen onbe kende schutters het vuur openden en hen ontvoerden", aldus de poli tie in Nouakchott. Op verzoek van Spanje wordt de verdere reis van het konvooi nu be veiligd door Mauritaanse soldaten. In Mauritanië is een aan Al Qaida gelieerde groepering actief In 2007 werden vier Franse toeris ten door gewapende mannen ver moord. In 2008 werd de rally Pa rijs-Dakar, na dreigementen met aanslagen, om veiligheidsredenen afgelast. In juni werd een 39-jarige Ameri kaan doodgeschoten in Nouak chott, in de buurt van de school die hij hielp. Al Qaida in Noord-Afrika eiste de verantwoor delijkheid voor de moord op. Vol gens de groepering had de Ameri kaan geprobeerd moslims tot het christendom te bekeren. Agenten en verzorgers rijden Demjanjuk een lift in van het gerechtsgebouw. De verdedigers van John Demjanjuk proberen hem te presenteren als een zieke oude man die lichamelijk en geestelijk niet in staat is om zijn proces te volgen. door onze correspondent Oene van der Wal T ohn Demjanjuk heeft zijn ogen I gesloten als hij 's ochtends de rechtszaal in München binnen wordt gereden. Hij draagt een gro te bril, een blauwe honkbalpet en is toegedekt met een deken. Het grote lichaam ligt schuin naar ach teren, zijn hoofd rust op de nek- steun van zijn rolstoel. Heel soms beweegt hij zijn lippen een beetje, alsof hij plots naar adem snakt. Weerloos ondergaat de vroegere bewaker, die wordt verdacht van medeplichtigheid aan de moord op tienduizenden joden in vernie tigingskamp Sobibor, het minuten lange flitslicht van de camera's. „Ik heb toch zo'n medelijden met die man", zegt Robert Cohen sarcas tisch. Cohen is een van de Neder landse mede-aanklagers in het pro ces. Zie www.kras.nl/12063 m 6 dgn THÜRINGEN Zie www.kras.nl/12018 PI 7 dgn SAKSEN, THÜRINGEN FREIBURG Zie www.kras.nl/12007 5 dgn BRUSSEL, BRUGGE GENT Zie www.kras.nl/12064 El 8 dgn BOEDAPEST Zie www.kras.nl/12006 12 dgn ITALIË ISTRIE Zie www.kras.nl/12074 Vier de feestdagen met KRAS.NL! Wij nemen u in de gezellige decembermaand mee naar de leukste vakantiebestemmingen in Europa. Of u nu kiest voor een kerstshoppingreis naar België of een zeer complete busreis met Comfort Class Bus... bij KRAS.NL vindt u het meest complete aanbod tegen de beste prijzen! Vraag onze gratis kerst- en nieuwjaarsreizen brochure aan of kijk op www.kras.nl r— Gegarandeerde vertrekdatum, vr. 18/12 met verblijf in 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels, ontbijt en excursies bezoek de sfeervolle kerstmarkt of ga gezellig winkelen in Antwerpen wandel over de gezellige kerstmarkt en smul van de vele heerlijkheden Gegarandeerde vertrekdatum: wo. 23/12 busreis, verblijf in het 4-sterren NH Koningshof, ontbijt, diners en excursies extra's: kerstdiner op 25/12 en 26/12 met excursies naar o.a. Maastricht, 's-Hertogenbosch, Kempenroute, Thorn, Antwerpen en-de Abdijen van o.a. Postel Gegarandeerde vertrekdatum: di. 22/12 verblijf in het 4-sterren Steigenberger Maxx Hotel met ontbijt en diner extra's: 5-gangen kerstdiner op 25/12 en 4-gangen kerstdiner op 26/12 met excursies naar o.a. Dresden, Mödlareuth, Saaie Holzland en Weimar Gegarandeerde vertrekdatum: di. 22/12 verblijf in het 4-sterren-plus Pentahotel Chemnitz met ontbijt en diner extra's: dinerbuffetten op 24-25-26/12 met excursies naar o.a. Chemnitz, Freiberg, Ertsgebergte, Sachsische Silberstrasse, Meissen en Dresden Gegarandeerde vertrekdatum: wo. 23/12 verblijf in het luxe 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels met ontbijt en diner •extra's: 5-gangen kerstdiner op 25/12 en kerstbuffet op 26/12 met excursies naar o.a. Brussel, Brugge, Ardennen, Gent, Oostende en Maastricht Gegarandeerde vertrekdatum: di. 22/12 met verblijf in 4-sterren Hotel Ramada Budapest, ontbijt en (kerstjdiners en excursies Boedapest wordt wel de lichtstad genoemd en benadrukt dat nog extra tijdens de feestdagen! Naast een stadstour zien we ook de Donauknie en Gödollö Gegarandeerde vertrekdatum: wo. 23/12 verblijf in Hotel Al Gabbiano en op vakantiecomplex dei Fiori Maslinica incl. 11 x ontbijt, 1 x kerstlunch en 11 x diner met excursies naar o.a. Treviso, Grado, romantisch Venetië, de universiteitsstad Padua, badplaats Opatija en Pula Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6