Plan landhuizen in de ijskast stipreizen.nl zeeland 123 Pleidooi voor bus tijdens carnaval 11" alle maaltijdenaanboe"*- Het Reigerlied uit volle borst MOSSELHOEKSEWEG Raad wil huizen wellicht etiket 'plattelandswoning' geven lnclSef»«e«rei5-l,anhS. Prijzen! Slechts 40 plaatsen per datum nu v.a. Vertrek mg, e;„. 2ïïif»«ertam!a W door Rob Paardekam dinsdag 1 december 2009 B SINT-ANNALAND - Kees Koopman uit Sint-Annaland wil dat er tij dens het komende carnaval weer een late bus rijdt tussen Bergen op Zoom en de dorpen op het eiland Tholen. Hij heeft de provincies Zeeland en Noord-Brabant om steun gevraagd. Tot enkele jaren geleden reed er een carnavalsbus naar het eiland Tholen, maar met de overgang van het openbaar vervoer naar Con nexion kwam de klad erin. „Maar er is veel vraag naar", zegt Koop man, die actief is voor de lokale partij ABT, maar dit onderwerp op eigen initiatief aansnijdt. Koopman hoopt de handen op el kaar te krijgen voor zijn idee. Eerst wil hij dat de provincies hun goed keuring uitspreken, daarna wil hij peilen of er in de gemeenteraad steun voor zijn plan te vinden is. „Het hoeft helemaal niet veel te kosten, want zo'n bus hoeft na tuurlijk niet gratis te zijn voor de gebruikers. Laat ze maar acht euro of een tientje betalen." Volgens Koopman zal de inzet van een late bus de verkeersveiligheid vergroten. Het idee borrelde op toen hij vorig jaar tijdens carnaval zijn zoon ophaalde in Bergen op Zoom en daar een heleboel bussen zag vertrekken. „Maar geen enkele ging naar Tholen." door Rob Paardekam THOLEN - Het plan voor vier land huizen aan de Mosselhoekseweg bij Tholen-stad lijkt minimaal een halfjaar in de ijskast te worden ge zet. Als de huizen in de loop van 2010 het etiket 'plattelandswoning' kunnen krijgen, wordt het er weer uitgehaald. De vier landgoederen moeten ko men aan de Mosselhoekseweg ten zuiden van Tholen, op de plaats waar nu een vervallen kassencom plex staat. Vier agrariërs uit de om geving zijn tegen het plan. Ze den ken beperkt te worden in hun uit breidingsmogelijkheden en vrezen dat de toekomstige bewoners van de landhuizen gaan klagen over onder meer stankoverlast. Een meerderheid van de raad lijkt gevoelig voor die argumenten. Al leen PvdA en WD lieten gisteren tijdens de commissie Ruimte we ten dat de landhuizen er kunnen komen. De andere partijen heb ben hun reserves. De ZLTO, die de vier agrariërs ver tegenwoordigt, legde gisteren het idee op tafel om de toekomstige landhuizen de bestemming 'platte landswoning' te geven. In dat ge val legt zo'n huis veel minder be perkingen op aan omliggende boerderijen. Het idee voor de plat telandswoning is bedacht door het CDA. De Tweede Kamer besluit te gen volgende zomer of het plan werkelijkheid wordt. „Het liefst zien wij aan de Mosselhoekseweg helemaal geen woningen komen", stelde Elly Brouwer van de ZLTO. „Maar als het dan toch moet, geef ze dan alsjeblieft de bestemming plattelandswoning." Een meerderheid van SGP, CDA, CU, ABT en RFT wil- wachten tot het besluit over de plattelandswo ningen in de Tweede Kamer is ge vallen. Het plan voor de landhui zen wordt in dat geval minimaal een halfjaar in de wacht gezet. Overigens is daarmee niet gezegd dat de landhuizen er na die tijd hoe dan ook komen, want de ge noemde partijen hebben moeite met vier woningen op de beoogde locatie. „Het is vragen om proble men", vindt Rien Klippel (RFT). De SGP noemt het plan te groot en vindt twee huizen eigenlijk ge noeg. Het CDA vindt dat het bui tengebied primair bestemd is voor de landbouw en niet voor burger woningen. „Maar laten we er over een half jaar nog eens over pra ten", stelde Jaap Bout. Voorstander PvdA wees op de voordelen van het plan. „Het is een prima manier om van die lelij ke kassen af te komen." HEINKENSZANO - Bij de intocht van Sinterklaas in Heinkenszand zongen de kinderen van alle scho len een lied. Openbare basisschool De Reiger koos voor het Reigerlied. Eén van de ouders trok de stoute schoenen aan en nodigde de zanger van dat lied, Roy Raymonds, uit om te komen zin gen. Hij vond het zo leuk dat de jongens en meis jes van De Reiger zijn lied hadden gekozen, dat hij een gaatje in zijn agenda zocht. Zodoende stond hij zijn vooral bij kinderen populaire lied gisteren te zingen in Heinkenszand. De jongens en meisjes van De Reiger zongen natuurlijk uit volle borst mee. Als klap op de vuurpijl deelde Raymonds na afloop ook nog cd's en foto's met handtekeningen uit. foto obs De Reiger complete 8-daagse cruise Vertrek april t/m oktober. Wegens groot succes terug in ons reisaanbod! Stip Reizen heeft in nauwe samenwerking met de toprederij Costa Cruises wederom tegen de allerbeste condities beslag gelegd op een aantal hutten op de 5-sterren Costa Concordia. Ook dit jaar vaart dit schip de zogenaamde "La Dolce Vita"-route: Italië (Napels en Sicilië), Tunesië (Tunis), Spanje (Palma de Mallorca en Barcelona) en Frankrijk (Marseille) worden daarbij aangedaan. Bijzonder bij deze reis is dat de vliegreis vanuit Rotterdam per eigen exclusieve charter van Stip Reizen direct naar Genua is inbegrepen, waardoor geen lange transfer nodig is! Exclusief voor deze cruise reserveerden wij 40 plaatsen per week tegen zeer aantrekkelijke prijzen; er is dus beperkt plaats op deze fantastische cruise. izen.nl/crccc 798 *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer e boek online of bel 020 - 66 22 222 per kamer excl. Calamiteitenfonds/rêserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53