Overlast alcohol en drugs in Goes stijgt 50% Aanleg van Veerse deel N57 eindelijk begonnen tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen Middelburg vraagt ideeën en inzet voor viering Koninginnedag 1SI il 21 VEILIGHEID Gemeente wil beleid aanscherpen Collecte Dierenbescherming Zeeland oök dit jaar weer een topopbrengst! TAALBARE BRILMODE Cerebraal houdt Geluk voorzitter eindejaarstreffen Water Natuurlijk dinsdag 1 december 2009 y (PfcgSI Mi tSSsfSS j>ïï 't Met maar liefst 350 collectanten heeft de Dierenbescherming Zeeland dit jaar een collecteopbrengst gerealiseerd van 33048.43 euro. Een topprestatie om trots op te zijn! Dit geld kunnen we hard gebruiken voor het inzetten van onze dieren ambulance voor noodsituaties, het aanpakken van dierenmishande ling en -verwaarlozing en het organiseren van voorlichtingsactiviteiten bij u in de buurt. Een duurzame invulling van welzijn, gezondheid en integriteit van ieder dier. Dat is waar we voor staan! door Frank Balkenende GOES - De overlast door gebruikers van drugs en alcohol is toegeno men in Goes. Met name de drugs handel groeit, blijkt uit gegevens van de politie. De cijfers staan in de nieuwe nota Goes Veilig. In 2007 waren er 198 incidenten, een jaar later 254, ofwel een groei van 28 procent. De hinder is voor al gestegen in de Goese binnen stad: van 116 naar 160 meldingen. De politie kon dankzij het camera toezicht in hartje Goes enkele ma len direct optreden tegen gebrui kers van harddrugs. De gemeenten in de Oosterschel- deregio hebben samen, met uit zondering van Schouwen-Duive- land, een gedoog- en preventiebe leid opgesteld. Goes wil dat verder uitwerken en zelf ook veel meer de regie voeren. Er komt volgend jaar een integrale aanpak, die ervoor moet zorgen dat jongeren alcohol en/of (soft)drugs negeren of er in elk ge val verstandig mee omgaan! Dat preventiebeleid richt zich op gezin nen en scholen. De gemeente wil daarbij een eerder uitgevoerd pro ject 'Gezonde school en genots middelen' nieuw leven inblazen. De hinder in de stad door dron ken, baldadige of rumoerige stap pers is ongeveer gelijk gebleven, al is dat moeilijk hard te maken, want er zijn over dit thema te wei nig cijfers. In samenwerking met de horeca wordt al langer gepro beerd overlast te voorkomen dan- wel te beperken. Een ander doel, ook in 2010, is mensen die na een avondje stappen naar huis gaan, het gevoel te geven dat ze dat vei lig kunnen doen. Als het gaat om hangjongeren, bij voorbeeld in speeltuintjes en park jes, blijkt de overlast door jonge ren te zijn verminderd. Bovendien zijn er volgens de nota in Goes geen criminele jongerengroepen of jeugdbendes. Toch zijn er nog wel problemen. Het Ostrea Ly ceum heeft bijvoorbeel school- wachten ingezet. Scholen, geven ze aan, lopen op tegen verkeers overlast door ouders, gebruik van drugs en alcohol, vernielingen en vechtpartijen, al dan niet op weg naar of van school. Overigens wil de gemeente veel op jongeren gericht beleid samen ballen in het Centrum voor Jeugd en Gezin, dat in Goes moet wor den gevestigd. Zo ontstaat een allesomvattend vangnet voor jon geren. De nota komt donderdag aan de orde in de raadscommissie, die er vanaf 21.15 uur over praat in het stadskantoor. SEROOSKERKE - Drieëntwintig jaar nadat de eerste notitie over de N57 naar Den Haag is gestuurd, is bij Serooskerke een begin gemaakt met de aanleg van het Veerse deel van de weg. Midden in een weiland bij de Wat- telseweg tussen Serooskerke en Ga- pinge kreeg het moment een offi cieel tintje. De Middelburgse wet houder Frank Streng, en de wat sceptische Veerse wethouder Jan Bostelaar groeven het eerste deel van de grond af, waar straks de nieuwe weg komt. Aan het Middel burgse deel van de weg is al een paar jaar geleden begonnen. Het werk vordert gestaag. Over an derhalve week wordt de bypass bij Nieuwland (de A58) opgeheven. En de tunnel onder het Kanaal door Walcheren heeft inmiddels het diepste punt bereikt. Hoewel Bostelaar blij is dat de weg er eindelijk komt, zijn er nog een paar losse eindjes die zijn voorzich tige houding verklaren. Zo moet er nog een oplossing gevonden worden voor een manege die in de knel komt. >PCOLLECTIES VOOR JONG EN OUD MODERN EN TOCH BETAALBAAR KORTING BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL brillen contactlenzen 0118-412370 www.tiiroe.nl Overlast van stappers in Goes is de afgelopen jaren niet toegenomen. Wel groeit volgens de politie de handel in drugs in de stad. archieffoto Willem Mieras GOES - Vereniging Cerebraal houdt maandag 7 december de eindejaars- bijeenkomst voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel en hun naasten. De toegang in hotel Terminus is vrij, iedereen kan bin nenlopen. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur. GOES - Ria Geluk uit Capelle is voorzitter van het nieuw gevorm de bestuur van Water Natuurlijk Zeeland: de waterschapspartij die opgericht is op initiatief van een aantal natuur- en recreatieorganisa ties. Adri Paauwe is vice-voorzitter en Vera van Bavel secretaris. door Maurits Sep MIDDELBURG - Alle verenigingen worden betrokken bij de organisa tie van Koninginnedag in Middel burg. Of ze nou ideeën indienen of de handen uit de mouwen ste ken. „We hebben de inzet van alle Middelburgers nodig", benadrukt burgemeester Koos Schouwenaar. Dan bedoelt hij niet alleen de men sen in de stad, maar ook in de om ringende dorpen Arnemuiden, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens. Schouwenaar was daar om aangenaam verrast over de gro te opkomst - enkele tientallen mensen - op de informatiebijeen komst gisteravond in het stadskan toor. Daar legde de gemeente uit wat er allemaal nodig is om er een indrukwekkend feest van te ma ken. „Zodat tv-kijkend Nederland denkt: 'Wat een sympathieke stad en wat kunnen ze daar op een ge weldige manier Koninginnedag vieren.'" Tot 7 december kan iedereen idee- en indienen voor activiteiten op het 'feestterrein' in het centrum van Middelburg. Ook plannen voor activiteiten buiten het feest terrein en voor of na het bezoek van de koninklijke familie zijn wel kom. Want alle festiviteiten in de wijken en dorpen gaan gewoon door, benadrukte Schouwenaar. „We gaan uitbundiger dan nor maal feest vieren, tot een stukje na middernacht." De koningin gaat op 30 april eerst een uur naar Wemeldinge, van 10 tot 11 uur. Zij en haar (naar ver wachting zeventien) familieden worden om 12 uur verwacht in Middelburg, waar ze een uur lang meefeesten. Ze komen aan op het Damplein, gaan dan naar de Abdij en lopen via Koorkerkhof en Nieu we Burg naar de Markt. Ze eindi gen rond 13.00 uur in het stadhuis. Het definitieve programma wordt begin april bekendgemaakt. www.middelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51