Zeeland Parken op slot na overlast PZC Rechts BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 KAPELLE Gemeente ziet zich genoodzaakt tot nachtelijke sluiting Museum blij met karrenwiei uit late Middeleeuwen 17 21 Brand verwoest drie personenauto's Nieuwe speeltuin in Goes-Oost gaat open Landen mag weer op Midden-Zeeland almanak Huis dat maar niet verkocht wordt, mag worden verhuurd Dinsdag 1 december 2009 door Luc Oggel KAPELLE - Een aantal openbare, parkachtige locaties in de gemeen te Kapelle wordt tussen een uur na zonsondergang en 's ochtends zeven uur tot verboden gebied ver klaard. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten naar aan leiding van voortdurende overlast. Het gaat in totaal om vier locaties: park Ambachtsherenwegeling en park Eliwerve in Kapelle, de speel tuin in plan Zuidhoek en het her tenkamp in Wemeldinge. Al sinds medio 2008 vinden daar volgens het college 'ongewenste en soms onacceptabele gedragingen en acti viteiten' plaats. Het gaat om een combinatie van hinder, overlast en vandalisme. In sommige gevallen is er, door aanwezigheid in groeps verband, sprake van 'bedreigend gedrag naar derden'. Ook wordt vuurwerk afgestoken, worden er vuurtjes gemaakt en wordt er hard op scooters gereden. De huidige situatie kan volgens B en W niet langer worden getole reerd, ook omdat de inzet van bij zondere opsporingsambtenaren (boa's) en/of de politie tot nu toe geen resultaat heeft. Vaak zijn zij na een melding te laat ter plekke. In de activiteiten zit geen patroon, behalve dan dat het met name 's avonds, 's nachts en in het week einde gebeurt. De vier parKèn lig gen bovendien niet echt in het zicht. Omdat de locaties 's nachts geen wezenlijke functie hebben, wor den zij tussen een uur na zonson dergang en 07.00 uur 's ochtends afgesloten. Daarvoor worden bin nen veertien dagen borden met 'Verboden toegang' bij de ingang geplaatst. Volgens burgemeester Siebe Kramer gaat het om een pre ventieve maatregel. „Door de bor den te plaatsen, krijgt de politie een handvat om op te treden te gen mensen die zich zonder reden GOES - Een karrenwiei uit begin zestiende eeuw is de trotse aanwinst van Historisch Museum De Bevelanden in Goes. Het museum (voorzitter Joost Adriaanse» links, overhandigt het officieel aan directeur Hans Oomen) krijgt het wiel in bruikleen van de provincie en de Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland (SCEZ). Het karrenwiei werd vorig jaar gevonden bij archeologisch onder zoek op de Poel II, ten westen van de Elvis Pres- leylaan in Ouverture. Daar werd een acht meter Meer overlast door alcohol en drugs in Goes in één van de parkjes ophouden." Het verbod geldt voor iedereen, zegt Kramer, dus ook voor men sen die na het eten bijvoorbeeld nog even een ommetje willen ma ken. „In de zomer kan er natuur lijk langer van de parkjes gebruik worden gemaakt, want dan gaat de zon veel later onder." De burgemeester hoopt dat de maatregel helpt. „We doen dit na tuurlijk niet zomaar. Overigens is het in veel grote steden heel nor maal dat parken 's nachts dicht zijn." Zodra de borden er staan, zal de politie op willekeurige tijdstippen controleren. Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES Bij een brand bij autobedrijf Bosch Car Service aan de Dirk Dronkers- weg in Goes zijn in de nacht van zondag op maandag drie auto's in vlammen opgegaan. De brand woedde op het terrein achter het bedrijf, waardoor de brandweer in eerste instantie niet bij de brand haard kon komen, omdat het ter rein alleen door de werkplaats is te bereiken. Het bedrijfspand zelf heeft geen gevaar gelopen. Het is niet bekend hoe de brand is ontstaan en wat de schade is. GOES De nieuwe speeltuin op de hoek van de Nachtegaallaan en de Heer- nisseweg in Goes-Oost is klaar. De opknapbeurt was een initiatief van de wijkvereniging, die er een deel van het wijkbudget aan heeft besteed. De toestellen zijn geba seerd op tekeningen van kinderen uit de wijk. De speeltuin is zo inge deeld dat jonge kinderen aan de voorzijde kunnen spelen. Oudere kinderen spelen verder naar achter. Morgen om 12.30 uur verricht de kinderburgemeester de opening. ARNEMUIDEN Vliegtuigen mogen weer landen op vliegveld Midden-Zeeland in Ar- nemuiden. De landingsbaan is gis teren door directeur Rob Gomers- bach weer vrijgegeven. Gezien het droge weer en de goede vooruitzichten was het mogelijk de tijdelijke sluiting van het veld weer op te heffen. Gomersbach had het vliegveld donderdag geslo ten, omdat de baan door de langdu rige regenval doorweekt was ge raakt. Landen zou daardoor onvei lig zijn. diepe sleuf gegraven voor een nieuwe watergang. SCEZ heeft het wiel gerestaureerd. Het is het derde karrenwiei uit de late Middeleeu wen dat in Zeeland is gevonden. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Op de sportredactie van deze krant werkt een verslaggever die zijn zor gen over de samenleving niet onder stoelen of banken steekt. Liever niet te veel hoofddoeken, djellaba's en minaretten in zijn thuisstad Temeuzen. Islamisering, daar krijgt hij de kriebels van. „D'r zitten ook vast wel goeie tussen, maar ik heb er nog niet veel gezien", luidt zijn gevleugelde uitspraak. Tot het moment dat zijn collega's hem confronteerden met zijn toch wel rechtse ideeën. Sindsdien houdt hij wijselijk zijn mond, wanneer het onderwerp weer wordt aangesneden. „Ik zeg maar niks meer." Dat een gevoelige snaar is geraakt, bleek gisteren wel toen een collega bijna tegen hem botste en zei dat hij wel rechts moest houden. Een grote zucht volgde. „Ik bén toch rechts!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47